Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 11:49:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 578
Total: 578

578 гости, 0 потребители

iphone 4s батерия....

Започната от bumblebee, 17-03-2012, 18:17:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bumblebee

Привет и благодаря за отговорите.
Наистина успокоих, особено, след като я заредих от почти 2% до 100% и от 2ч. досега с няколко телефонни разговора и проверка на мейл седи все още на 100%. Ще направя както каза bluesky няколко пълни разряда и заряда.
Всичко беше оттова, че мой приятел със SE xperia s ми каза, че съм се набутал с този телефон, че е по скоро за Америка, а не за България и че неговата батерия държи многократно повече от моята и това ме принуди да се разровя в интернет и да чета за батериите.
Доколкото съм чел, новите батерии нямат мемори ефект и затова някои казват, че няма смисъл, както по-старите, да се държи телефона на зареждане 12 ч.

Другото, за което се жегнах е това, че ме избъзика, че ще ми  трябват "1 кубик пари" за нови apps; че Андроид е къде къде с повече безплатни и по-добри приложения - като навигацията примерно и, че аз трябва да си платя 70$, за да си я купя. Еми ще платя когато трябва и ще си имам навигация - това е.
Не искам да го jailbrake, за да ползвам безплатни apps. Предпочитам да дам малко пари и телефона ми да е в кондикция ...  може и грешно да е моето разбиране, но все пак..... харесва ми всичко да си е в ред, да работи изправно и да не хаквам нищо.
Благодаря :)

daniel

Твоя човек на секта го е ударил с тоя Андроид  ;D
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

bumblebee

така ли изглежда хахаха :)

bluesky

Кажи му на Твоя приятел, че Ти, за разлика от него, пари си имаш... (хе, хееее, шегичка...).

Защото... "набутване" е не да имаш в повече екстра ресурси да харчиш и/или да инвестираш за доброто Ти мастроение, а да нямаш! Това е "набутване", да нямаш...

bumblebee

добре казано :)  8)

bumblebee

#20
Да са ме хакнали?
Привет на всички .. днеска си пуснах услугата на банката ми за следене на извлеченията от банката и си взимах новата карта и наред с няколкото смс-и, които получих за самата услуга преди малко получих още един доста странен. Както се рових из акаунта ми в Apple, за да сменя кодовете и тн. и телефона ми дръна .... видях доста странан смс -

BORICA
zaiaveni 1,98 eur apple itunes store
Eur
music stores
luxembourg
united kingdom
status OK:

Това значи ли, че някой, по някакъв начин има достъп до номера на кредитната ми карта вече????? и си е поръчал някоя си песен???????????
 :-\ :-\ :-\ :-\ това е доста стряскащо....
След като съм сменил данните на картата ми възможно ли е да са ме чаржнали за нещо ... направих го през itunes .... ама Luxembourg United Kingdom.........

daniel

Това е при регистрация или в случая както казваш нова карта, правят проверка на картата дали е истинска.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

bluesky

С банките всичко е възможно.
Бъдете внимателни с банките.

Добра идея е да се използва банкова карта - винаги с много малък оперативен капитал вътре само за плащания.

Друга банкова сметка може да се организира паралелно, от която по електронен начин не може да се теглят средства (ако задължително трябва да се оперира с тези лихвари).

Когато всичко се държи на "четири" номерчета... и на добрата воля на някакво си LTD, нарекло себе си банка, хе, хеее...

(Даже по банкнотите им, (които, междувпрочем, са си чисти хартийки, без никакво, повтарям, никакво покритие), няма и следа от намек, че имат покритие, каквото и да е - поне обещание... Нищо подобно и не очаквайте.

(Така например на Мен са Ми "закривали" банкова сметка без мое разрешение / знание - и това още през 90-те, в Скандинавия, когато банките "парфюмираха" себе си като ангелчета... Даже не се учудих.

По друг начин формулирано - банката е способна на всичко.

(по всичко изглежда, Твоят случай е друг, във всеки случай. провери го внимателно).

bumblebee

Доста странно ... в Скандинавия?  Ако беше казал България ама там... :) явно са едни и същи навсякъде :)
Ще следя ако има някакво движение днес през онлайн банкирането, но като цяло идеята за нова карта е добра, а тази просто да ми остане така... с по-малка сума за онлайн плащания.

Metal

bumblebee@ Apple проверяват картата. Парите ти ще бъдат върнати до няколко дни.

bluesky, ставаш отегчителен като натрапваш мнението си за световна конспирация в какви ли не неподходящи теми!

bluesky

Hi, Metal!

За "Световната Конспирация" Си прав.

Това е Apple-BG Форум и повярвай ми, Аз съм изключително радостен и доволен, че го има и го смятам за голяма Интелектуална ценност.

Забележката Ти към Мен може би е основателна. ОК, взимам Си бележка - ще се старая, колкото е възможно, да се "придържам" към съответната тема (в рамките на темата) и естествено, колкото е възможно... Защото мисълта тече, приятел...

Все пак имай предвид, че когато се обсъжда нещо, всеки споделя Своя опит (и отношение). Затова сме различни.

Това е един интелигентен Форум и съм сигурен, че ще си остане такъв.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Ще Ти призная обаче какво забелязах в местния "сленг" (т.е. на Балканите). Засилена тенденция да се "атакува" не Темата, а Носителя на темата.

При това винаги се "атакува" лично. Много характерно. Отвътре няма как да го забележиш. Отстрани погледнато обаче, това е неприемливо и даже е едно от най-характерните различия в характера на хората от Балканите. Оттук идва и основно понятието Балканизация - независимо дали ми вярваш или не.

Атакува се Носителя, а не Темата.
(Разбирам, че така е по-лесно - няма Носител, няма Тема. (хе, хеее, кой го беше казал....). И не Ти са нужни никакви доказателства. "Мълчи и толкоз").

Не изпадай обаче в погрешното състояние да Си мислиш, че това е правилно.
Имаш пълната възможност да провериш всичките Мои "Post-вания, (точно дигиталната техника дава тази възможност). Лесно ще забележиш това, за което говоря - никъде никога не е "атакувана" или "засягана" конкретна личност, а само теми, тенденции, факти...

Лесно ще забележиш и обратното - "личните" нападки са любимо средство на "Балканския човек" когато липсват аргументи.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ако някои от Моите идеи не са приемливи за начина на мислене на някой, има прекрасната възможност да сподели с Другите или с Мен своята точка - затова е Форум.

С удоволствие ще обсъдя всеки Факт, всяка гледна точка, (дори и емоции, точно за това сме хора). Но Фактите, Аргументите и Доказателствата преди всичко.

Metal, сте се стремя да не се отклонявам от Темите твърде много.
(Ти ще си Моята цензура, приятел... Желая Ти приятен ден!

Искрено се надявам да не съм отегчил Колегите от Форума с Моя начин на мислене и поне смекчаващо би трябвало да бъде че не е нарочно.

bluesky




Metal

Бе аз се опитвах да не се обаждам, ма първо нападна pravdo, после някой друг, накрая и аз реших да си кажа мнението.
Нали за това е форума :)

За балканския манталитет съм напълно съгласен. Жалко че отново го доказваш. На всяка манджа си мерудия.

bluesky

Отговор към bumblebee
-----------------------------

Hi, bumblebee!

Годината беше 90-91. Държавата Финландия - местния клон на банка в град Лахти (105 km североизточно от Хелсинки). Името на банката не си спомням - оттогава банките се обединяваха много пъти...
Тогава банките във Финландия даже стачкуваха и населението се "обслужваше" единствено от PostiPankki Finland...


bluesky

Цитат на Metal
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"...Бе аз се опитвах да не се обаждам, ма първо нападна pravdo, после някой друг, накрая и аз реших да си кажа мнението.
Нали за това е форума

За балканския манталитет съм напълно съгласен. Жалко че отново го доказваш. На всяка манджа си мерудия..."
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Hi, Metal!

Цитата Ти показва, че Си прочел какво съм писал, но не Си вникнал (още) в съдържанието.

"... ма първо нападна pravdo, после някой друг, накрая и аз реших да си кажа мнението..."

Върни се, ако обичаш, в Темата и ще забележиш, че Аз само отговарям, при това с аргументи, на конкретния Колега, и даже не съм започнал първи... Повтарям, не съм започнал първи!

(Ако Те шокират аргументите Ми, извинявай, но те са верни).
(И даже, за компенсация, за да не бъда погрешно разбран, съм поканил конкретния Колега на биричка... Ти това обаче така и не си забелязал. Затова се налага да го изтъкна пак).

Това, че защитаваш някого, когото познаваш или харесваш, е хубаво. Защити го обаче с Факти и Аргументи, а не само на емоционално ниво (което, всъщност е приемливо).

"...после някой друг..."
Кой друг? Моля, уточни, ако обичаш. Дай Факти, или ме цитирай.

"...На всяка манджа си мерудия..."
Това не е аргумент, приятелю, а комплимент.

И само подтвърждава това, за което Ти писах по-горе, а именно:
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"... Засилена тенденция да се "атакува" не Темата, а Носителя на темата.
При това винаги се "атакува" лично. Много характерно. Отвътре няма как да го забележиш. Отстрани погледнато обаче, това е неприемливо и даже е едно от най-характерните различия в характера на хората от Балканите. Оттук идва и основно понятието Балканизация - независимо дали ми вярваш или не.
Атакува се Носителя, а не Темата.
(Разбирам, че така е по-лесно - няма Носител, няма Тема. (хе, хеее, кой го беше казал....). И не Ти са нужни никакви доказателства. "Мълчи и толкоз").
Не изпадай обаче в погрешното състояние да Си мислиш, че това е правилно..."
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Metal, още веднъж повтарям, ще се стремя да не се отклонявам от Темите твърде много.

Сигурен съм, че Нас, повечето сродни идеи и интереси Ни свързват. Различията пък Ни правят уникални, което е напълно в синхрон с живата и нежива Природа.

Всъщност, за да не "спамваме" Форума, каня Те и Теб на биричка (в София).

bluesky

Metal

Не съм защитил pravdo, първо - Защото той може чудесно да го направи сам. Но е малко вероятно да тръгне да се заяжда с теб.
Второ съм съгласен с тезата ти (също си прав и за това че имаме общи неща), само не оправдавам крайното ти мнение и начина по който го предаваш (но да кажем че това си е мой проблем).

Да си пия бирата със всезнайковци, които могат да се защитят с факти, ми е любимо. Но гледам да не прекалявам... и с двете ;)