Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 08:15:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 661
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 583
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 576
Total: 577

576 гости, 1 потребител
smile_g

открих пробем със екрана на Imac 27inc

Започната от gadenku4isin, 15-02-2011, 22:53:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

За този точно проблем се писа в интернет десетки не, ами стотици пъти и то МНОГО кратко след като пъснаха 27" iMac. Разбирайте в рамките на месец. Така че въобще да не ми обясняват Епъл какво се чудели или не.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mina_dim

Мъже винаги го давате много сложно :)
Lycan докато се чудеше дали е от стъклото или матрицата досега да си го изкрал и почистил и видял кое от двете е. Почти съм сигурна че е прах по стъклто, защото моето петно изглеждаше по същия начин.
Отнема ти не повече от 10 мин. Ето ти и показно http://www.youtube.com/watch?v=0_u4FhDP6-o
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com

wess-music

Цитат на: pravdo - 18-02-2011, 08:48:58
ще взема да купя една Apple Care...

Това с "Епъл кеъра" се прави в момента на закупуването на компа, а не след това.

Обесненията за йонизатори и тям подобни неща звучат кат' "бла-бла" на нек'во си насрано детенце.
Съжалявам за израза, но няма как да не вляза в тона им при подобен аргумент.

айМака стана ширпотребата на Епъл, макар и вътре CPU-то му да е доста чевръсто.

Аз бях се замислил преди 2 години да си купувам такъв и единственото дето ме възпря бе "стъклото".
Много рефлектира, ако стоиш пред него с часове, собенно в много светла стая или близо до такава стена зад гърба, като тази при мен.

Да видим с Про-то какво ще е положението... Уж тях не ги правят в Китай.

Lycan

Тукашните iMac са правени в Чехия, ако това би успокоило някой :)

p.ivanov

моя iMac 24" след като му изтече гаранцията и петната се появиха ... и са адски много ... за нова матрица и дума не може да става ... цената е колкото половината iMac ... наскоро един колега страда от новите 21" iMac-ци ... 4 матрици му смениха и 4-те са дефектни и отказват да му сменят повече матриците а и да му върнат парите ...

наистина не са както преди ...

foctobar

Цитат на: wess-music - 18-02-2011, 16:26:40
Цитат на: pravdo - 18-02-2011, 08:48:58
ще взема да купя една Apple Care...
Това с "Епъл кеъра" се прави в момента на закупуването на компа, а не след това.
Може до края на първата година от закупуването. Т.е. докато важи гаранцията (не двугодишната).

nubizus

Хора не се подвеждайте по маркетинга:)
Аймака е за секлецарки и тенагери:)
Който иска перформънс взима мак про.
Който иска да е мобилен взима пролаптоп и закача качествен монитор, който в най евтиния вариант 27 е делл за 1400 лева.
В скъпия вариант е нек и ейзо.
Който няма много критични задачи взима мак мини и хубав монитор. Гарантирам че ще ви свърши работа освен ако не маате тежък препрес или видеомонтаж.

Имаше един аймак който беше добре направен с ips матрица и интелски процесор, последния пластмасов в момента няма кои да го продаде:)

Тия новите огледала за бръснене апъл мое си ги заврат в ануса, не знам как издържате да работите на тях, аз едва десет минути ги изтрайвам и ме цепва кратуната.

Дори по времето когато правеха монитори без джамове им бяха зле, сменил съм заради белия баланс три трииски и две дваесечетворки, най накрая се отказах и минах на нек и ейзо.
От тогава съм свалил половин диоптър:)

wess-music

Тъй като чета тежки оплаквания, се питам дали и тук една петицийка да не се организира по този случай.
Помня че преди време клатиха въздуха по повод fw на малките "буци" – сякаш беше преди 2 години.
Мисля че Wizi беше много активен по темата и ако си спомня, моля да се включи.
На Епъл нещата са готини, обаче тези ефтинджоси дето ги пробутват навсякъде ми идват в повече.
Както в една опера ("Intolleranza", Luigi Nono) се скандира: "смърт на фашизма, свобода на народа" – разбирай Хакинтош с Еизо или там за к'вот стигнат кинтите!

Wizi

Активен? Аз?  ::) Освен за спам едва ли за друго....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

pravdo

За да не се отплесваме, да попитам gadenkuchisin какво направи с неговия 27" ?
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

daf

Цитат на: wess-music - 18-02-2011, 16:26:40
Това с "Епъл кеъра" се прави в момента на закупуването на компа, а не след това.

не си прав, apple care може да се купи по всяко време, в рамките на първата година (т.е. докато е в стандартната гаранция).

wess-music

Цитат на: daf - 23-02-2011, 22:11:00
Цитат на: wess-music - 18-02-2011, 16:26:40
Това с "Епъл кеъра" се прави в момента на закупуването на компа, а не след това.

не си прав, apple care може да се купи по всяко време, в рамките на първата година (т.е. докато е в стандартната гаранция).

Ако знаеш със сигурност, че е така – добре, няма да споря.
Просто миналата седмица си купих Мак Про от Германия – демо машина модел 2009 (от общо 19 броя), която е била в магазин, но със "задействан" Епъл кеър в момента на изваждането й на "тезгяха" (в магазина).
В момента е с 14 месеца остатъчна гаранция до юни месец догодина.
Обесниха че при закупуване на нов комп с кеър, последният се стартира веднага...  
Освен да не съм разбрал, че може и по-късно да се случи това.

Истината е, че мен ме интересуваха ред други съпътстващи неща, които имах да уреждам при покупката - да уточня клавиатурата да е с английска (което забави доставката с 2 дни), а не с немска подредба, каква мишка, софтуер, допълниелните 16 ГБ ЕЦЦ 1333 РАМ, доставка, застрахока, фактура, евентуални съвместими процесори за ъпгрейд, тракинг номер на пратката и т.н.

Дойчовците по условие са много отзивчиви да предлагат и открехват на разни хватки и трикове, за които нямаше да ми дойде никога на ума.

Което ме изненада, е че на тези Про-та от 2009 може да се замени процесора с обикновен i7 9xx (без 6 ядрените) като единственото условие е паметта да е обикновенна, защото със сървърната, с която я купувам "1333MHz ECC" нямало да тръгне.
Тия се чудят какво да правят явно по цял ден...  To вярно че каките в Германия не са от най-харните, щото баджанаците да се разсейват, ама това вече тяхното минава всички очаквания.

Информираха ме, че ъпгрейд (от Xeon 2.66 - w3520, с кото го купувам) до Xeon на 3.20 GHz (w3565 или w3550 - 3.07 GHz ) би излязъл около 210 Евра без ДДС и без доставка до БГ.
(реални около 55 евра отгоре).
Но докато тече Епъл кеъра било недопустимо да се правят подобни движения. Иначе се губела гаранцията.

Сори, за офтопика, но те нещата се навързаха.

wopsreg

Цитатедин колега страда от новите 21" iMac-ци ... 4 матрици му смениха и 4-те са дефектни и отказват да му сменят повече матриците а и да му върнат парите ...

...и какво правим в тази ситуация тогава? Не можем ли да си търсим правата по съдебен път или по някакъв друг начин?

Моята гаранция също вече изтече, но от Криейтив център ме "успокоиха", че новата матрица има 3 месечна гаранция и ако пак се окаже дефектна щели да я сменят?!

pravdo

В ситуацията с матриците, от Епъл Център се отнасят перфектно и с
изумителна експедитивност. По една случайност се засякох
с шефката им в офиса и споделих за нашата форумна тема и тревога
та тя каза, че многократно са писали на Епъл за проблема и отговорът
бил винаги един и същ, проблемът е в условията в които се ползват
комповете... но сменяли безотказно матрици, което според мен говори
за осъзнат но непризнат дефект.

Попитах и какво е наблюдението им за новите иМакове с и5 и и7, които
излязоха от съвсем скоро... проблемът се проявявал дори и при тях!?

Както вече писах признават и 2 годишната гаранция ако сте частно лице.


iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

daf

Цитат на: wess-music - 24-02-2011, 01:42:42
Цитат на: daf - 23-02-2011, 22:11:00
Цитат на: wess-music - 18-02-2011, 16:26:40
Това с "Епъл кеъра" се прави в момента на закупуването на компа, а не след това.

не си прав, apple care може да се купи по всяко време, в рамките на първата година (т.е. докато е в стандартната гаранция).

Ако знаеш със сигурност, че е така – добре, няма да споря.
Просто миналата седмица си купих Мак Про от Германия – демо машина модел 2009 (от общо 19 броя), която е била в магазин, но със "задействан" Епъл кеър в момента на изваждането й на "тезгяха" (в магазина).
В момента е с 14 месеца остатъчна гаранция до юни месец догодина.
Обесниха че при закупуване на нов комп с кеър, последният се стартира веднага...  
Освен да не съм разбрал, че може и по-късно да се случи това.

http://www.apple.com/support/products/faqs.html:

Can I purchase the AppleCare Protection Plan anytime?
You can purchase the AppleCare Protection Plan anytime within the one-year limited warranty period. Your eligibility for coverage under the AppleCare Protection Plan starts from your hardware purchase date. Apple strongly recommends that you purchase the AppleCare Protection Plan when you purchase your Apple product to maximize the additional benefits provided under the plan.