Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 15:41:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 475
Total: 475

475 гости, 0 потребители

Стария Macbook pro или новия?

Започната от marrrto, 09-11-2008, 23:18:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

marrrto

До няколко дена най-ввроятно ще сменям макбука с про. Въпроса ми е според вас кой е по добрия 15' вариант- стария или новия. Ще се използва предимно за видео монтаж и работа с изображения. Това което ме разколебава в новия донякъде е дизаина, защото с тая черна рамка и клавиатура прилича на стария ми Acer.
какви са вашите мнение , най вече на ниво производителност дали има чувствителна разлика?

mr.j

Новият би трябвало да е по-добър с видео единствено, дизайна го коментирахме много, лично мнение - голям регрес спрямо старите- ето например един лаптоп на година и нещо...

Новият про




Лично бих си взел от старите



Wizi

Специално за това, за което искаш да го ползваш - не мисля, че има грешен избор м/у новия и стария.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Web_Devil

Цитат на: "Wizi"Специално за това, за което искаш да го ползваш - не мисля, че има грешен избор м/у новия и стария.

...и съответно новият ще е по-добър, но и по-скъп. зависи колко пари можеш да отделиш...
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

marrrto

Ами днес не издържах и вече съм горд собственик на стария макбук про. Просто дизайна изигра голяма роля. Новите модели са просто отвратителни според мен с тази черна клавиатура, рамка и стъклени дисплеи. Пък и разликата в цената не е сьществена. Новия е с 200лв по скъп.

dreben

Честито, отивам да го полея :D
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

R.J.

от къде си го купи толкова бързо?

marrrto

Ами в магазина в мола. Имаха един неразопакован. Мислих, мислих и накра реших че няма смисъл да чакам новите да ги пуснат в продажба. Заега сьм много доволен!

vaskog

Смятай, че си сгрешил! За 200 лв....


P.S. Ако ти е празна чинията, какво значение има как е инкрустирана...?!
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

marrrto

Ами не мисля че съм сгрешил. Така  и така сьм взел базовия модел който и при новия и при стария вариант е с 2.4 процесор, 256 видео. Хардиска за мен няма значение. Вярно е че новите са с ddr3 ама не е болка за умиране. Като добавим и глоси дисплея. А и все пак имам едно животно HP, което е за тежка работа и изглежда грозновата, така че везните сега наклониха в посока дизайн!Пък и липсата на стандартния firewire в новата серия е просто още един повод:)

R.J.

за колко пари го взе?
спрямо цените с новите, далавера ли е? смисъл с намаления или не...

:):)

bobek

Бях изправен пред същата дилема и също като теб се спрях на стария модел поради комплекс от причини, измежду които матираният екран и DDR2 паметта,
която е на смешни цени в момента и спокойно минаваш на 4GB. С DDR3 положението не е толкова розово. DVI изхода трябва да се ползва с преходник,
т.е. пак пари за нещо, което можеш да си го ползваш директно със стария модел.

Не казвам, че новите нямат предимства, напротив - оптичното устройство е в дясно и не ми се запушва от стойката, на която е лаптопа, по-добра видео подсистема,
която не е бомба със закъснител като 8600M, по-лесна смяна на твърдия диск ( вярно, за сметка на паметта, но... ).

От гледна точка дизайн, на мен ми е все тая. Везните се наклониха в полза на стария модел заради неогледалния екран, понеже го ползвам за софтуерна разработка
и огледалните екрани на колегите ме побъркват.

Така че, според мен, не си сбъркал изобщо.

Честито и да си го ползваш със здраве!  :)

R.J.

Цитат на: "marrrto"Ами не мисля че съм сгрешил. Така  и така сьм взел базовия модел който и при новия и при стария вариант е с 2.4 процесор, 256 видео. Хардиска за мен няма значение. Вярно е че новите са с ddr3 ама не е болка за умиране. Като добавим и глоси дисплея. А и все пак имам едно животно HP, което е за тежка работа и изглежда грозновата, така че везните сега наклониха в посока дизайн!Пък и липсата на стандартния firewire в новата серия е просто още един повод:)

с намаления ли е? по евтин ли е от новите значително?

мерси и честит :)

maxx

И аз като тебе, само че не мислих кой знае колко а се хвърлих на стария  15,4"/2,5 GHz точно като му свалиха цената и сега съм ултра доволен.
Със здраве да си го ползваш.
Think positive!

asenbesni

Ай честито! Прав си, че новите нямат кой знае какви преимущества пред старите,  а и печелиш екран, с който можеш да си позволиш зад гърба ти да има прозорец :D
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,