Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 09:17:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 551
Total: 552

551 гости, 1 потребител
ggzy

Macbook pro 15" 2011

Започната от Crashev, 22-11-2016, 18:34:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Crashev

Здравейте, заслужава ли си покупката на mbp 15" 2011 година и често срещан ли е проблема с видео картата ?
Iphone X 64gb space grey
Ipad air 2 wi-fi 16gb space grey
Macbook pro TB space grey 2017

faire

Имаше програма за безплатен ремонт на тия машини. Моята именно такъв проблем имаше и си казах, че макбук с отделно видео няма да взема никога повече.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Crashev

Ясно, значи  по-добре да гледам 13ки, a има ли 15ки без отделно видео или всички са  ?
Iphone X 64gb space grey
Ipad air 2 wi-fi 16gb space grey
Macbook pro TB space grey 2017

Константин

Купувай го, заслужава си при това е на много добра цена, уверен съм!!!
Относно чипа не се притеснявай, темата е обсъждана, прочети всичко по нея:

http://www.apple-bg.com/index.php?topic=22050.0

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Adamov

Аз продавам моя от подписа. Със сменена видеокарта е, но ctrl бутона не работи :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Crashev

Цитат на: Adamov - 22-11-2016, 23:25:52
Аз продавам моя от подписа. Със сменена видеокарта е, но ctrl бутона не работи :)
Здравей, колега мисля, че в OLX съм виждал твоята обява,защото проверявам редовно. В момента продавам старият си лаптоп, защото не искам да трупам лаптопи на кг.  ;D Ще го имам предвид.  :)
Цитат на: Koce - 22-11-2016, 21:33:32
Купувай го, заслужава си при това е на много добра цена, уверен съм!!!
Относно чипа не се притеснявай, темата е обсъждана, прочети всичко по нея:

http://www.apple-bg.com/index.php?topic=22050.0


Благодаря за съвета, тъкмо си мислех да се отказвам от 15-ка, а и не знаех, че има хора, които ги оправят, наистина са много изгодни,  а и идеята ми е да взема такъв и да го ъпгрейд до 16 гб рам и SSD хард, което ще го направи една доста добра машинка.
Iphone X 64gb space grey
Ipad air 2 wi-fi 16gb space grey
Macbook pro TB space grey 2017

Константин

Чудесна идея за ъпгрейт! И моят е така и лети, махнах му ДВДто и сложих втори диск на 2ТБ и си остава мощен до ден днешен.
Между другото аз си купих диск 2.5" на 7200 оборота на Хитачи, но се оказа че заради по-високата му консумация той не може да работи като вътрешен диск и след това купих друг на 2ТБ на 5400 rpm и той се приема от системата нормално.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

faire

Ако го сложиш на мястото на системния, би трябвало да няма проблем. А на двд-то на мястото слагаш ССД. Но не си спомням дали пък тогава не работеше на по-ниска скорост, че май беше сата2?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Crashev

Мисля, че ако е на мястото на CD-то, SSD-то работи на по-ниска скорост.  А можете ли да ми кажете, какво трябва да гледам при оглед на посочения модел, освен основните неща (батерия, състояние, дали всичко работи  ;D )?  :)
Iphone X 64gb space grey
Ipad air 2 wi-fi 16gb space grey
Macbook pro TB space grey 2017

Константин

#9
Аз съм тествал и от мястото не зависи скоростта, моят дава 500мб/сек и в двата случая, диска ми е samsung ssd 850 pro.
Аз моят като го купих не работеше камерата но не го разбрах веднага! Трябва да го включиш и да му направиш диагностика, има една програма за това TechTool Pro, правиш си bootable usb диск с диагностика ( Protogo 6 интегриран е в 9 версия на TechTool Pro) и стартираш от флашката и тестваш всичко, виждаш на колко цикъла е батерията ( 1000 е лимита и ) виждаш дали работи камера, вклщчи Photo Booth и веднага ще разбереш. Тествай клавиатурата и кликни на всички бутони ( моят левият шифт не работи вече, дъщерята ми заля компа с вода и от тогава е така, но не ми пречи да си работя. Тач пада тествай, чупят се понякога.

Ето ти линк да си я свалиш, но ако нямаш мак трябва да помолиш някой да ти направи такава флашка вместо теб.
https://macx.ws/mac-os-unix/3774-techtool-pro-9.html


Официален сайт:
https://www.micromat.com/products/techtool-pro
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Crashev

Благодаря за съветите, спокойно ще си търся 15" mbp. Ще видя някой познат, който има мак да ми направи флашката, четох и за Apple hardware test, който също се използвал да чекне дали всичко е наред. Иначе и аз съм решил Samsung 850 pro  :)
Iphone X 64gb space grey
Ipad air 2 wi-fi 16gb space grey
Macbook pro TB space grey 2017

Константин

Моля, нямаш грижи! Все пак не забравяй че тези макове нямат USB 3.0, аз допълнително си купих  adapter Thunderbolt to USB 3.0  от dice.bg

Разбира се ако намериш 2012  15" ще е по-добре!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Crashev

Цитат на: Koce - 23-11-2016, 22:21:53
Моля, нямаш грижи! Все пак не забравяй че тези макове нямат USB 3.0, аз допълнително си купих  adapter Thunderbolt to USB 3.0  от dice.bg

Разбира се ако намериш 2012  15" ще е по-добре!

Това не е проблем за мен, иначе ще се оглеждам за 2012 15", но повечето са ретина, които ми изникват, а и цените са дооста по-високи незнайно защо  ;D
Iphone X 64gb space grey
Ipad air 2 wi-fi 16gb space grey
Macbook pro TB space grey 2017