Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 23:55:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 79
Total: 79

79 гости, 0 потребители

Проблемен видео чип на MacBook Pro 15" 2011

Започната от blackbird12, 12-08-2016, 14:13:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

blackbird12

Здравейте,

Имам един от прословутите MacBook Pro 2011 с проблемен видео чип.

Намерил съм ремонт в Англия, но с транспорта идва към 400лв и ми се вижда много. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и намерил ли е решение в БГ?

Благодаря
MacBook Pro 13" 2016 :: Core i5 2.9 :: 8GB  DDR 2133 :: 256GB SSD

Константин

О, разбира се
http://www.retropcmania.com
там погледни контактите, обади се ако трябва.
Струваше ми около 200 лева доколкото си спомням! Но ако имаш проблем с видеокартата, занеси го в Креатив Център, те ще ти го направят бесплатно, вече официално го обявиха в Apple. Аз го направих преди това и загубих фактурата да си я осребря при тях после.
http://creativecenter.bg

ето ти статията
https://www.apple.com/support/macbookpro-videoissues/

https://www.apple.com/bg/support/macbookpro-videoissues/
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

faire

Ползвай програмата на Епъл.

Иначе +1 за ретро пс мания. Моят (със същия проблем) го занесох там и за 200-250 лв смениха видео картата. За съжаление по онова време нямах избор. КЦ ми искаха 1150 лв за ново дъно след "диагностиката" (80 лв). Иззедници са големи.
За бекъп и преинсталация на iOS май взимаха пак към 80 лв.. Не дай си боже да ти се наложи извънгаранционно нещо да ти поправят..


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

blackbird12

Днес го оставих в Креатив Център, казаха, че ще го оправят по програмата на Apple. Благодаря за насоката, нямаше да ми мине през ума да го занеса там  :D
MacBook Pro 13" 2016 :: Core i5 2.9 :: 8GB  DDR 2133 :: 256GB SSD

Константин

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

picklenose

Същият проблем се получи и при мен. Добре,че стана сега, а не след 31ви защото програмата е до края на 2016 :)

Колега, колко време отне ремонта при теб? На мен ми казаха "до 10 дни",но ми се ще да не е толкова дълго.

Константин

Ами зависи от това колко са заети, при мен беше около 10 дена в сервиза на Ретро РС Мания.
В креатив център може би да е повече или около.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

picklenose

Криейтива го оправиха за 3 дни :) Всичко е 6.

Henshiro

те оправят, ама колко ще искат :)
на мен преди за смяна на хдд с ссд ми искаха 80 лева :D аз го занесох там за да не ми падне гаранцията... викам на ония хубаво де.. дай ми ответката, сам ще си го сменя...
много са кожудери освен ако не си гаранционен

Константин

Чудесно че са го направили така бързо.
Тази замяна трябва да е безплатна за сметка на Apple.


Но за клиентски желания извън гаранционното обслужване си се плаща.

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

picklenose

Бързата кучка слепи ги раждала...
Хубаво ви се похвалих,че са ми подменили дъното за 3 дни обаче след още 3 дни се получи следния проблем и май пак ще карам лаптопа в Криейтив-а.
Ако има и друго решение, пишете !

Весели пранзици !


Константин

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Adamov

Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd


Adamov

При мене е по същия начин след смяна на нов чип, който е ревизия от 2015та. Интересното е друго. Аз си мислех, че проблема е от самия чип. Много хора ми твърдяха че това е от драйвърите от Йосемити нагоре. Малко бях скептичен обаче за теста сложих Маврикс. Проблема изчезна. Ресетвах SMC, PRAM и нямаше грижи. Тази лента не се показваше. Щом сложих Ел Капитан (и после инсталация от Маверикс) и после Сиера тва чудо цъфна отново :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd