Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-06-2024, 12:47:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 869
  • Latest: Jamespen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 157
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 88
Total: 88

88 гости, 0 потребители

Кой е любимият ви ОС

Започната от Xackintosh, 05-02-2009, 16:14:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

avioli

Чак да го мразим - не бих казал, но поне не го използваме... освен по задължение...
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

pravdo

Е, като го ползваш, дори и по задължение не го ли мразиш. Аз, да!
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

avioli

#17
Ами самият win не е кой знае какво, просто съвкупността му на софтуер, драйвери, потребители и т.н. го прави прекалено нестабилен и всички хакерски/кракерски/вирусни/други очи са насочени към него. Той е като Юпитер в Слънчевата система - поема ударите и до нас идва прекалено малко. Добре, че го има :)

Пък и преди да започна да работя на Mac бях на win - прекалено много години. Свикнал съм му с глупостите, но определено се радвам, че не съм на win сега. Доброто е, че ме е направил любознателен и ме е карал да му оправям проблемите. Ако бях от самото начало на Mac, уменията ми може би нямаше да са така полирани.

И като капак мога да кажа, че единственият Win, който мога да призная до тук е XP. Мога да изкарам с такъв години без проблеми. Просто АЗ знам как да работя с него, софтуера и драйверите за него. Жена ми ще го погуби и за нея проблема ще е от него, не от нея! Другите windows-и са чист въздух под налягане. Дори и новият.

Та да - не го мразя... все едно да мразиш гаджето, което си зарязал заради по-яка мадама. Може да я "оправиш" след раздялата още няколко пъти, но няма да се върнеш към нея. Но ако си с по-яката мадама от началото... няма какво да ти обяснявам.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

k0k0

Цитат на: avioli - 09-02-2009, 00:05:57
Ами самият win не е кой знае какво, просто съвкупността му на софтуер, драйвери, потребители и т.н. го прави прекалено нестабилен и всички хакерски/кракерски/вирусни/други очи са насочени към него. Той е като Юпитер в Слънчевата система - поема ударите и до нас идва прекалено малко. Добре, че го има :)

Пък и преди да започна да работя на Mac бях на win - прекалено много години. Свикнал съм му с глупостите, но определено се радвам, че не съм на win сега. Доброто е, че ме е направил любознателен и ме е карал да му оправям проблемите. Ако бях от самото начало на Mac, уменията ми може би нямаше да са така полирани.

И като капак мога да кажа, че единственият Win, който мога да призная до тук е XP. Мога да изкарам с такъв години без проблеми. Просто АЗ знам как да работя с него, софтуера и драйверите за него. Жена ми ще го погуби и за нея проблема ще е от него, не от нея! Другите windows-и са чист въздух под налягане. Дори и новият.

Та да - не го мразя... все едно да мразиш гаджето, което си зарязал заради по-яка мадама. Може да я "оправиш" след раздялата още няколко пъти, но няма да се върнеш към нея. Но ако си с по-яката мадама от началото... няма какво да ти обяснявам.
Точно и на място  ;)
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

HQ

xp  ... години ... без проблеми ...   :o :o :o ти си бог!
единствения уиндоус,който ме издържа беше windows nt4 server service pack 6 и то упорито на супер слабо пс. Недостатъкът му е че няма поддръжка за usb,иначе това е най-доброто от М$ за всички времена!

t0t0

и аз дъло време бях на РС на ХР, но когато минах на мака се почувствах някак си отпочинал от всекидневните опити да реша разни проблеми... ако не му слагаш нищо, само отваряш разни страници можеш и 10 години да караш :D стига да не хване някой болест  ;D
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

neofen

Мисля, че ХР е малко прехвалено. Разбирам, че е въпрос до настройки и пипане, за да се нагласи системата като хората, но с Виста (колкото и странно да е) нямам никакви проблеми повече от 7 месеца на другия лаптоп. Както съм поддържал ХР, така поддържам и Виста, но ХР-то къде къде повече бъгове и ядове е създавало и съм го преинсталирал. И все пак от Мак-а не съм виждал бъг в системата още - не знам колко време стана откакто го имам (около 3-4 месеца), въпреки че е слабичък и си се товари всеки ден доста, държа го на слийп само (шът даун му давам веднъж седмично или по-рядко). Като добавим интуитивния интерфейс, лесната инсталация и премахване на програми, някой екстри като експозе, дашбоард и разбира се всичко иновативни благинки от Леопард (спейсис, тайм машиин и мн мн др.), Мак ОС Х води класациите според мен.
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

zmeYpc

#22
Първо да кажа, че въпросът е СБЪРКАН. ОС ще да рече ,,операционна система", т.е. ж.р. ед. ч. Ако може да се поправи от автора на темата ще е добре.

Нямам такава любима ОС. Може би System, a може би и Mac OS X. Всяка ОС е добра. Стига да я познаваш и да ти върши работа.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

arnold

DOS 5.22
естествено 4е макос пич... що за въпрос
макар че едно време къпех много с Windows ME:)
Real Mac mini

Wizi

#24
Липсва IBM OS2 и DOS 6.22 - тхе бест ева ева!... за това гласувах за Windows XP. Ползвам Mac OS X защото ми харесват самите лаптопи и ме мързи да им качвам ХР, а и на епъл.цом не намерих никъде съпорт и драйвери за ХР :( Какво да правиш...... така ми било писано - да се мъча.

Тук поне половината само си измислят разни неща за Епъл само и само за да плюят в/у Майкорсофт. Ловя се на бас за 4лв и 60 стотинки.

едит:
колегата arnold: няма DOS 5.22, колега. Моля, внимавай малко повече какви ги пишеш! Объркваш обществото!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

julss

ЦитатТук поне половината само си измислят разни неща за Епъл само и само за да плюят в/у Майкорсофт
Wizi, излови ни сичките, маа му стара.Това са тайни от форума, не се разправят насам-натам така...земи се стагни >:(

peerless

Wizi, трябваше да метнеш няколко усмивки... някой може да си помисли, че говориш сериозно  ;D
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

arnold

Цитат на: Wizi - 10-02-2009, 11:03:07
Липсва IBM OS2 и DOS 6.22 - тхе бест ева ева!... за това гласувах за Windows XP. Ползвам Mac OS X защото ми харесват самите лаптопи и ме мързи да им качвам ХР, а и на епъл.цом не намерих никъде съпорт и драйвери за ХР :( Какво да правиш...... така ми било писано - да се мъча.

Тук поне половината само си измислят разни неща за Епъл само и само за да плюят в/у Майкорсофт. Ловя се на бас за 4лв и 60 стотинки.

едит:
колегата arnold: няма DOS 5.22, колега. Моля, внимавай малко повече какви ги пишеш! Объркваш обществото!

верно, ся като видях твоя пост и се сетих че беше 6.22. доброто старо време, когато играехме Дум2 в мрежа и само 1 компютър на Джусофт-а имаше Саундбластър хахахах:) кеф IDDQD IDKFA
PS Който е от Русе знае какво е Джусофт
Real Mac mini