Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-05-2024, 08:32:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 211
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 146
Total: 146

146 гости, 0 потребители

Клуб на анонимния сафарист

Започната от ggzy, 07-02-2011, 20:53:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ggzy

От вчера реших да откажа Сафарито. Дори и само след един ден, вече се чувствам много по добре, спя спокойно, будя се свеж.
Веднага щом минах на Хром, почувствах някаква топлина, вече мога да сърфирам на воля, без никакви болки в ставите.
Сложих Хром и на жената, прекопава градинката с лекота. Та те това е което искам да споделя.

П.п.: По бъгава работа не бях виждал от последните версии на Сафари. Ай със здраве.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

j.tochkov

Абе какво става със Safari ?.
Аз ползвам има - няма 4 мака (работа и у дома) и когато сърфирам (ех, че дума)  всичко е било пъргаво и без грешка. В една друга тема също се коментира, че при някои агенти работата със safari е тегава.

BL

Единствения проблем, който съм имал със Сафари е, че не поддържа сертификатите на българските банки. Затова веднъж месечно отварям Firefox. Със сигурност под osx за мен няма друго решение.

Lycan

При мен хрома мръзне от HTML5!
...и това лого ми прилича на голяма гнойна пъпка

Metal

 ;D верно е пъпка  ;D
А сафарито си работи чудно, що да го "отказваме" за пъпки. Аз градинки не копам, изобщо нямам лице в бууката, та не знам как е там.

BL: те българските банки не подържат друго освен IE(и Firefox от известно време) ... а не обратното  ;)

iNtaCt

Екстра си е сафари-то ;) Ама верно ако играете игри във facebook е голяма боза!

DALT

Цитат на: gogzy - 07-02-2011, 20:53:23
От вчера реших да откажа Сафарито. Дори и само след един ден, вече се чувствам много по добре, спя спокойно, будя се свеж.
Веднага щом минах на Хром, почувствах някаква топлина, вече мога да сърфирам на воля, без никакви болки в ставите.
Сложих Хром и на жената, прекопава градинката с лекота. Та те това е което искам да споделя.

П.п.: По бъгава работа не бях виждал от последните версии на Сафари. Ай със здраве.

Странно, след много ескперименти през годините (включая и доста експириънс под Windows), определено от Apple са си написали домашното. Safari е най-добрия браузер в кажи-речи всяко отношение под Мак ОС.

Единствено, както казаха по-горе, имам проблеми със сертификати и банки, но това е заради Microsoft технологиите, дето са плъзнали по банките. В Щатите, поне по данните които имам, нямат проблеми с това.

Ако позволиш един съвет - поогледай си Safari-то, виж някакви ръководства в нета за speed-up...

Ето един вариант ->http://www.imafish.co.uk/articles/52-ways-speed-os-x
Ето още един -> http://guides.macrumors.com/Speed_up_Safari

Vladess

При мен когато ползвам сафарито ми бъгва само във фейсбук и ме връща на нотификешъни от преди 2-3 седмици и чатове с хора от преди 2-3 седмици. Понякога не ми показва нови нотификешъни и френд рекуести
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

foctobar

Всеки браузър си има своите преимущества и недостатъци, според това какво човек иска от него. По принцип ми харесва да ползвам Сафари, но напоследък ползвам малко повече и последния Хром, и много ми харесва Tab Overview, Exposé на табовете от текущия прозорец. :) На Сафари обаче обожавам че като отварям няколко таба in the background с флаш-видео на тях (Youtube примерно), то не започва да върви, докато не отворя самия таб. :)

pravdo

какви са тези проблеми за които говорите?
Сафари си е супер а опцията Reader е направо супер...
не че е Епълски но това ми е най-приятния и чистоплътен като визия браузър...
за пъпката на гугъл няма да говоря, просто са спестили от дизайнер, както
повечето IT фирми :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

nubizus

Проблеми със сафари има.
Част от тях идват от екстрите с тъмбнейлите, друга от веб кит имплементацията.
Обаче хром не пипам ако ще да ме бият ( само за тестове и то колегите ги мъча).
Сложете си литъл снич и след това инсталирайте хрома акъла ще ви се земе какви колбек функции има, само дето не праща кога сте настинали и препили:)

За леко браузване под мак има алтернатива и тя се нарича camino. Това е мозилест браузър с нейтив код за мак.

Има и още един красавец който е фрии и се казва omniweb.

Ако някой желае да си оптимизира сафарито в Скайнет има достатъчно примери как да изключите тежките елементи при стартиране.

foctobar

Пропуснах да спомена, че като някоя страница затлачи, в Хром като цяло не зависва целия браузър, ами само съответния таб. Това е много прекрасно. :D

ggzy

Foctobar е прав, а и машината ми е достатъчно хубава за да понесе товарите, това е видно при другите браузери.

П.п.: Не ми гледайте подписа, още не съм го сменил :)
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

iPeichiny

...и аз си сложих Кромата,и ми се струва че лети Мака ми с нея!Не съм я направил все още дефолт браузер,но май-май ще........ ;D
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

sako_dj

След като се предадох и прежалих Сафари-то сложих Chrome, ама и той нещо не ми хареса как върви... От 2 дни съм с Camino и за сега съм най-довлен от него, лек симпатичен и с интегрирани опций за забранвяване на реклами и флаш, като за флаш може да се добавят сайтове с изключение, или просто зарежда когато кликнеш отгоре....
MacBook Pro 5.3 15" 2.8Ghz Intel Core 2 Duo 6mb Cash - 2x4Gb DDR3 1333mhz - Samsung 840 EVO 120 GB SSD - Hitachi 500Gb HDD 5400 rpm