Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 01:44:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 446
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 368
Total: 368

368 гости, 0 потребители

Въпрос относно Mac OS

Започната от Stan, 20-03-2012, 19:33:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Stan

Здравейте ! с 10.6.6 съм и доста често ми се случва като искам да за затворя прозорец от Finder да не се затваря след натискане на червеният бутон  Х...Това налага преместването на курсора малко встрани, цъкване и чак тогава пак на червеното Х-че...това много ме бави...Моля помогнете !  :angel:
Миг невнимание-цял живот умрял!

Wizi

Тоест трябва да кликнеш малко в страни от червеното бутонче, така ли?  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

Ако ще помогне пробвай с CMD+Q за затваряне на програми или друга комбинация която да затваря активния прозорец ако толкова ти е далече това червено хиксче. Поразгледай system preferences->keyboard->keyboard shortcuts за да научиш кое е по дефолт или си ги настрой както искаш,това е първата голяма стъпка в изкореняването на грозните уиндоус навици щом се сдобиеш с мак.
Не се притеснявай,свиква се много бързо,само ти трябва леко усилие за ден-два. Ние сме с теб в начинанието!

Stan

да кажем, че не ми е удобно да ползвам клавиатурата а просто искам като цъкна на червеното бутонче то да проработи от първото кликване...не да цукам встрани от него и чак тогава пак на него... питам хора които знаят как да реша проблема а не който ми предлагат резервни вариянти..благодаря все пак !
Миг невнимание-цял живот умрял!

Wizi

Започвам да загрявам какво всъщност се е случило.

Като за начало направи следното: пусни си Software update и инсталирай всички ъпдейти, които ти предложи - най-вече системния 10.6.8, който от доста време седи и те чака.

Според мен това ще ти оправи проблема.

Успех!

п.с.
нали знаеш, че като цъкаш това червено бутонче всъщност не затваряш програмата и тя остава активна? :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

ако не е тайна с колко диоптъра си?

Wizi

Не, бе.... Той човека си го цъка от раз, но то не сработва от първия път и за това цъка още веднъж в страни от него и повторно на червенкото. Едва тогава му се случват нещата.

Надявам се след ъпдейт до 10.6.8 нещата да му се оправят.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

на всички версии от 10.4.8 до 10.7.3 не съм срещал подобен проблем...

Stan

здравейте пак. инсталирах всички ъпдейти както ми казахте, но проблема не се оправя...пак трябва да цъкам встрани от X-са и после на него пак..смъсъл не става от първият път затварянето на прозореца,,, дори понякога ми го "минимизира" ама рядко... ???
Миг невнимание-цял живот умрял!