Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 19:36:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 98
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 77
Total: 77

77 гости, 0 потребители

1-2 глупави въпроса въпроса от новак

Започната от djluka, 16-10-2010, 19:54:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

djluka

Аз говерех за пада на лаптопа,4е не ми работи. ctrl+clic работи но не и десният бутон на пада на лаптопа ? Можеби е изк.

foctobar

Е, но тракпадът не е мишка, нали! :D
Говорим си за този, който е цял един бутон, нали? При това положение, пробвай с два пръста! :)
Иначе от System Preferences -> Trackpad, са ти опциите да го настроиш както ти харесва.

iNtaCt

Дясен бутон се прави с последователно цъкване на 2 пръста.

djluka

Последния коментар направо кърти. Може да съм индианец ама чак пък толкоз..... !!!!


Както и да е ,мерси на foctobar ,наистина беше спряно от настройките,както и предполагах. Относно буквичките,със BG клавиатура съм и там е малко по-различно,но също се оправих.


ПС: Отново да изкажа благодарноси към всички които се отзовават на иначе простите ми въпроси. Благодаря ви .

Wizi

Пич, не знам дали забелязваш, но Mac OS X е адски интуитивно направена. Защо следващият път когато имаш питане от сорта на това къде ми е десния клик не влезнеш сам в System preferences и не се поразровиш? :) Общо взето там са 99% от настройките, които някога ще са ти нужни. Има още една-две от самия Finder като например да му кажеш да ти сортира файловете по име, защото предполагам в момента не го прави... и иконките по десктопа ти също не са организирани, а се мотат напред-назад.

И за да не те затормозявам ще те светна.... Отваряш Finder и цъкаш с десен бутон в/у бяло поле (тоест не в/у някоя иконка). Излиза ти падащо меню, където ще имаш опция Show view options. Влизаш там, даваш Arrange by: Name и после цъкаш бутончето най-долу, зове се Use as defaults. После повраряш процедурата като кликаш пак с десен бутон в/у десктопа и му даваш да ти подреди иконките по Kind, а ако искаш добавяш и опцията Show item info където ще ти показва кой хард колко е пълен.

Един hint: навсякъде из Mac OS X без значение коя програма си стартирал командата за Preferences е Command + ,
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

mlambov

И на мен първите няколко дни с Мак-а ми бяха "странни" :)

А е толкова хубаво когато някой те "светне" за това онова :)

t0t0

ммм и аз първият път си пусках скайпа от .dmg файла :D, после разбрах, че мога да драгна програмата на десктопа, а чак после, че програмите стоят в Applications  ::)
ПП: като си DJ най-добре си изключи функцията за дистанционно, че някой може да те изгаври  ;) ( System Pref. -> Security ) , че са ми идвали такива идеи като не ми хареса някой DJ и е с Мак :D
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

rachelb

Много моля ако някой може да ми каже как и могат ли да се теглят торенти от типа на тези в замуда , за6тото в няколо сайта вкл. замунда не ми позволява теглене? :? !!!!!!

Wizi

1. Отиваш на http://www.macupdate.com/info.php/id/19378/transmission
2. Отваряш dmg файла (цъкайки два пъти в/у него)
3. Влачиш иконката на Transmission в Applications
4. Eject-ваш Transmission от Finder-а
5. Стартираш Transmission от Applications
6. Пробваш отново да си свалиш нещо от Замунда или друг торен сайт
7. Успех!  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

matilda

Аз,както винаги с проблем :-[
Доскоро нямах проблеми сизпращането на снимки от мобилните си телефони към компютъра,
но от известно време насам,след като дам "send via bluetooth",след секунди се изписва "disconnected".
Един вид компютъра "захапва" за секунда и после отхвърля файла.
Интересното е,че от компа изпращам файлове абсолютно безпроблемно на същите тези телефони ???

Ако на някого му се е случвало да има такъв проблем,моля да сподели решението!

Благодаря!

Wizi

А пробвала ли си от Мак-а да изтеглиш каквото ти трябва? Тоест цъкаш мисля на Browse device от иконката на Bluetooth-a, избираш си телефона, намираш снимката или там желаното файлче и даваш Get. При мен сработва винаги по този начин с различни марки мобилни телефони.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

matilda

Стана!Благодаря!
Само Мака ми е малко капризен и не иска да тегли от LG-то,а само от Nokia-та:)))