Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-04-2024, 23:04:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 158
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 127
Total: 129

127 гости, 2 потребители
lepsah, Пиф

Проблем с WAN Port на AirportExtreme

Започната от vovka, 29-09-2010, 21:13:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vovka

Здравейте,
Сблъсках се със следния проблем, спря ми интернета  и се съмнявам в WAN порта на Airporta-а не свети когато  се включи кабела за интернет в порта. Всички останали портове и безжичната мрежа си работят без проблем, само входния порт не работи.
Кабела за нета е ок защото като го свържа директно към мака всичко тръгва.

Опитах със всякакво рестартиране на Airport-а, и възстановяване на настройките но без резултат.
Някой да се е сблъсквал със същия проблем и дали има някакво решение, и евентуално къде може да го дам на сервиз.

Благодаря

yamahadrums

  Понякога проблемът не е в Еърпорт-а, а в самия МАС. И аз си играех преди с пренастройване, докато не устранових, че проблемът се решава след рестарт на компютъра. Пробвай да видиш дали ще стане.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

vovka

Благодаря за бързия отговор,
пробвах го на iMac и на MacBookPro и на два различни интернет доставчика, един и същи резултат, когато е през Airport-a няма нет.  :(

dreben

Понякога се случва така, ако нямаш въведени DNS-и.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

BuSteR

Или понякога просто порта изгаря ... от разни външни влияния в/у входящия ти кабел - пренапрежение предимно.

PeterS

Мисля че порта ти е изгорял...
mobilio - професионални мобилни приложения

vovka

#6
май на там отиват работите... изгорял порт кофти работа :-[
благодаря за коментарите  :) 
не ползвайте лан кабел който минава през покрива много е гръмо-уязвим

svejen

Цитат на: vovka - 30-09-2010, 19:56:22
не ползвайте лан кабел който минава през покрива много е гръмо-уязвим
С това трябваше да започнеш. ;)

PeterS

Значи - ако се отвори може и да успее да се оправи. Обикновено гърмят едни предпазители...
mobilio - професионални мобилни приложения

vovka

Цитат на: svejen - 30-09-2010, 20:39:24
Цитат на: vovka - 30-09-2010, 19:56:22
не ползвайте лан кабел който минава през покрива много е гръмо-уязвим
С това трябваше да започнеш. ;)

така е де, но не бях сигурен от къде минава пустия му кабел, мислех че вече всички са под земята и това ми беше последната причина, но се оказа че е основната.


Цитат на: PeterS - 30-09-2010, 21:02:01
Значи - ако се отвори може и да успее да се оправи. Обикновено гърмят едни предпазители...
Даам ще се почовъркаме явно ;)
Та успях да я отворя и забелязах че има по два резистора зад всеки един порт, като че ли са нулеви и точно зад WAN порта е прекъснат единия, за тях ли имаш предвид че играят ролята на предпазители? Нямам подходящ поялник за тези миниатюри иначе бих ги сменил веднага със съседния порт.

PeterS

Цитат на: vovka - 02-10-2010, 22:18:47
Цитат на: svejen - 30-09-2010, 20:39:24
Цитат на: vovka - 30-09-2010, 19:56:22
не ползвайте лан кабел който минава през покрива много е гръмо-уязвим
С това трябваше да започнеш. ;)

така е де, но не бях сигурен от къде минава пустия му кабел, мислех че вече всички са под земята и това ми беше последната причина, но се оказа че е основната.


Цитат на: PeterS - 30-09-2010, 21:02:01
Значи - ако се отвори може и да успее да се оправи. Обикновено гърмят едни предпазители...
Даам ще се почовъркаме явно ;)
Та успях да я отворя и забелязах че има по два резистора зад всеки един порт, като че ли са нулеви и точно зад WAN порта е прекъснат единия, за тях ли имаш предвид че играят ролята на предпазители? Нямам подходящ поялник за тези миниатюри иначе бих ги сменил веднага със съседния порт.

Тоочно за тях говоря сега ако имаш опит или познат действате и можете да го върнете. Все пак потърси за повече информация от мрежата.
mobilio - професионални мобилни приложения

ggzy

Отиди в някой читав GSM сервиз, ще ти го сменят за 5-10лв. със станция за горещ въздух.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

vovka

смених проблемния резистор, но проблема си остава :(, с кабел без кабел при включване си свети зелено отпред и на WAN порта, и не пуска никакъв нет.  :( нещо друго му е гръмнало но не мога да разбера какво е !

Изрових целия нет всички имат такъв проблем, но никой не го е решил всеки се е спасявал с нов или просто си го използва само като суич.

PeterS

Еми... виж накъде отива след резистора...

Ако влиза направо в чипа - честит ти нов Суич.
mobilio - професионални мобилни приложения