Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-06-2024, 05:24:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 870
  • Latest: Teaxise
Stats
  • Общ брой публикации: 82 670
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 253
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 225
Total: 225

225 гости, 0 потребители

CoolBook settings

Започната от iNtaCt, 11-07-2010, 00:03:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iNtaCt

Здравейте. Бях принуден да пробвам някакви програми да си охлаждам мака. Пробвах тази програма, намалих волтажите на отделните mhz-и ама не виждам разлика, дори наблюдавам, че е по-зле. Програмата трябва ли да е включена или тя ги запазва директно тези настройки ? И също така ако някой ползва тази програма и е с мак бук про late 2009, нека ми даде неговите настройки, защото моите 100% не са читави.

П.С - не искам да ползвам такива програми ама този мак нито може да convert нито може да прави live stream през ipada. Като го видя над 85 градуса и почвам да се чудя дали да не го изхвърля през прозореца.

Благодаря предварително

rafaelo

Не го хвърляй ами си сложи iCyclone. Ползвам я на моя от няколко години. Пуснал съм я да зарежда заедно с Мака. Има Silen Mode демек държи малко по-малки обороти ама пак охлажда по-добре от default settings. Има автоматичен режим като предварително си му задал да държи до 50 градуса на idle примерно и т.н. Абе има опции бол, пробвай я.

anefi_90

Аз съм сьс същия макбук и нито една версия на icyclone не можах да подкарам, но както пък, сложих си smcFanControl  и точно за конвертирането.. преди температурите се качваха точно до 80-85 даже и 90, сега не повече от 70-75 :) мисля че 10 градуса никак не са малко

iNtaCt

Някакви готови settings ми дайте, защото нещо аз не се справям.
Благодаря.

iNtaCt

Мисля, че се преборих с Coolbook-a. Само искам да попитам тази програма трябва ли да я включвам всеки път като пусна мака или тя си действа, защото когато тръгнах да я uninstall ми каза, че някакви файлове действат в момента т.е реших, че може би не е нужно да е пусната, за да си работи ?

iPeichiny

Аз я махнах тази програма,защото ми се струва,че ми обърква Мака
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been