Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 05:43:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 295
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 246
Total: 246

246 гости, 0 потребители

Тигър на този компютър?

Започната от waleto_babyy, 09-06-2010, 19:08:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

waleto_babyy

Здравейте!

Интересува ме дали мога да инсталирам Тигър на моето PC.

CPU:Intel Celeron 320 2.4 GHz
RAM: 512 MB
VGA:NVDIA GeForce FX5500 128 MB

Компютъра ще се позлва за браузване в нета и рядко за музика.Филмите сигурно няма да мога да ги подкарвам зареди слабото видео,но само ми кажете как стоят нещата при Тигър.От къде да започна-кое дистро да ползвам,записване,подготвяне на HDD,начин на инсталиране,инсталиране на драйвари след успешна инсталация(дай Боже) и т.н.

Благодаря предварително и не мислете,че не съм търсил преди да се обърна към вас.Имам някакви познания но са минимални  :)

ggzy

Почвай да пробваш и те така, четеш пробваш, четеш пробваш :)
След десет проби като успееш и умираш от кеф, тва му е хубавото :)
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

arnold

моя е сходен, какво ти е дъното , ако процесора няма ССЕ2 забрави да подкараш който и да е МакОС
Real Mac mini

waleto_babyy

Здравейте,днес пробвах версията на JaS.Инсталацията мина добре,рестартира се,излезна логото на Епъл и.... да задържа пауар бутона за няколко секуднди бла бла...

и нямам представа какво да правя  ???

arnold

#4
На това му се вика Кернъл Паник... Тоест най вероятно не ти става драйвера за видео-картата. Буутвaш с F8 натиснат , задаваш флагове -x -v и ще ти зареди сейф мод и вербоуз моде (тоест ще тръгне с няква гадна видео поддръжка и ще ти пише къде е грешката ако пак се оака... После аз си бях пиодкарал видео картата с един инсталър намери го от инсейнлимак някъв си пич pawker или prawker го беше направил. Айде опитай
Трябва да имаш QuartzExtreme и Core Image с тая карта. Аз имах с тайгър.

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=61570
мисля че беше това...
Real Mac mini

waleto_babyy

подкарах един друг релийз - 10.4.6 мисля че беше HOTiSO,но резолюцията ми е по-малка от колкото трябва да бъде и не мога да намеря подходящия кекст... пробвах с 2-3 и резултата беше...преинсталация на ОС  :-\

arnold

Пробва ли тоя инсталър дето ти го дадох на prawker?
Real Mac mini

waleto_babyy

ей сега го пробвах,инстал,рестарт,излиза сивия екран с ябълката и ... кернел паник  :-X ще преинсталирам отново,а вие ако се сетите някакви варянти кажете! Благодаря.  ;)

waleto_babyy

извинявам се за дабъл-поста,но да не би проблема да е в това,че не мога да рестартирам...по какъвто и да е повод когато рестартирам излиза маргаритката на син екран и се върти до безкрай без промяна.Така стана и сега.Да не би това да е проблема,защото всеки .кекст който инсталирам изисква рестарт...  :'(

arnold

е като го инсталираш буутни само с -v да видищ къде блокира точно. Така ще се ориентираш дали е оттам проблема.

на 99.999процента, проблема ти е в видео кекстовете, щом веднъж си го подкарал да запали
Real Mac mini