Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-06-2024, 02:23:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 288
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 247
Total: 247

247 гости, 0 потребители

Cooling pad за Macbook pro

Започната от iNtaCt, 17-04-2010, 19:44:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iNtaCt

Здравейте. Искам да попитам дали някой от вас ползва cooling pad за своя мак и да ми препоръчате някаква марка или някакъв точен модел. Нещо ме притеснява тоя моя мак. В къщи е 26 градуса и вече работи на 51-55 градуса постоянно. Като стане 35 градуса какво ще го правоя тоя мак?!

fpyyh

аз имам един на cooler master, на макбуук сваля 3-4 градуса пасивно, 5-6 с включени вентилатори. за еър е много по-ценен, сваля до 7-8-9 градуса. подарък ми е, но май е около 30 лв, не много удобно, защото е за 15"


HQ


iNtaCt

HQ много ми хареса този на залман. От къде мога да си го купя и какви пари е ? Мерси

HQ

Цитат на: iNtaCt - 18-04-2010, 12:41:51
HQ много ми хареса този на залман. От къде мога да си го купя и какви пари е ? Мерси
щях да го вземам ама не ми се отделяха 100 лв дилърска цена,ако го намериш за 120 го взимай - в България го внася reset.bg

iNtaCt

Да сетих се кой е вносител на залман и проверих. От България ми е по-надалавера, защото от Америка ми е 80 долара най-ниска цена в ebay.com.

iNtaCt

Това е модел от 2008г. ? Няма ли нещо по-ново и по-добро? Никой ли не ползва cooler pads тук във форума ?

HQ

еми провери,какво по-добро искаш? Дъска с вентилатори и нищо повече само дето е алуминиева и простовата струва колкото кашон подложки от подобен тип. Иначе в началото и мен ме грабна.

iNtaCt

Дай идея HQ от къде да го взема, че ресет го нямат.

rosger


HQ

даже го ползвам вече 1 месец ...
От ибей естествено,излезе ми $68.99 което тъй като гледам е колкото цената му тука без ддс...  ;D

Wreck

А не мислите ли, че са малко безсмислени тези джаджи? Че на лаптоп-а няма да му стане нищо, това е ясно и гарантирано от хора ( най-вероятно, по умни от нас : ) ), които са го сметнали все пак това нещо.
А, че полупроводниците работят по-добре на по-студено, това също е ясно. Та по-скоро върпоса ми е, дали има позитивен ефект в работата на компютъра като се ползва такова нещо.
Аз специално съм забелязал че мойто унибоди, като изтине зимата хубаво навън, като го нося и после върви като пушка в сръвнените с когато е загрял. Това нещо успява ли до толкова да го ухлади, че да окаже ефект?

Мерси поздрави!
An apple a day keeps the doctor away!

thebrainless

Да има чувствителен ефект дори от най-тъпите кулери
Stay hungry. Stay foolish.

patchosan

Куулър + хубава паста на чиповете = на ниска температура дори по Фаранхайт

Аз изполвам Arctic Cooling MX 2
По препоръка на ProMind

http://www.arctic-cooling.com/catalog/product_info.php?cPath=39&mID=127


На настолно PC ми свали с 20 С'
На преносим не съм я пробвал все още...

Морт

Високи температури може да включат throttling-а на процесора - празни, неработни тактове, за да охлади, което, ест го забавя.
.fr