Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 10:20:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 114
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

как да си инсталирам версия 10.4 на мак-а

Започната от kasperas, 09-05-2010, 23:10:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kasperas

ще ми помогне ли някой да си преинсталирам мак-а?изтеглена ми е версията от торент и незнам как да я запиша (с каква програма на двд) и полсе как се процедира.Би ли ми обяснил някой по подробно как да се справя?благодаря ви предварително
Mac OS X version 10.4.11
processor 2.16 GHz Intel Core 2 Duo
Memory 1 GB 667 MHz DDR2 SDRAM

Wizi

#1
1. Версията, която ти трябва е RETAIL, защото само тя не е hardware dependent.
2. Предполагам имаш един .dmg файл. Ако е така: отиваш в Applications -> Utilities -> Disk Utility. Взимаш файлчето и го drag-and-drop-ваш в лявата колонка където ти е листнат харда. Избираш .dmg файлчето като цъкаш веднъж на него и след това даваш Burn кръглото бутонче малко над него. Даваш му ниска скорост на запис, не се изхвърляш, а и бърза работа нямаш. Предполагам също така ще ти трябва и двуслойно DVD (DL DVD), което да побира 8.5ГБ вместо стандартните 4.7.
3. След като си записал диска рестартираш Мак-а. Когато чуеш онзи типичен звук "Бааауууу"  8) натискаш и задържаш бутона "С", което ще го накара да стартира от CD-ROM-а.
4. Следваш инструкциите на инсталацията. Общо взето две са местата където трябва да обърнеш внимание: първото е съвсем в началото, където трябва да избереш дали искаш да направиш чиста с форматиране на диска или да затриеш само системните директории като запазиш всички лични данни, включително и програмите. Второто място изискващо внимание е може би директно при следващата стъпка, където ще имаш бутон "Customize" - него го има така или иначе само на едно място, опитай се да не го пропуснеш (знам, че можеш  :P ). Цъкни го и махни от списъка с неща драйверите за принтери и допълнителните езици. Ако желаеш остави допълнителните програми (мисля идваше с iPhoto, iWeb и други), но има много по-нови версии на тях и можеш да ги добавиш в последствие.

Това е в общи линии  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD