Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 16:19:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 98
Total: 99

98 гости, 1 потребител
boggentod

Малко помощ

Започната от Limonadka, 20-10-2004, 16:06:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Limonadka

Преди на PC-то имах програма/Samba/, с която гледах филми от FTP-то без да ги тегля. Знае ли някой дали има такава и за Mac OS? Благодаря предварително.

Net


Limonadka

Цитат на: "Limonadka"Преди на PC-то имах програма/Samba/, с която гледах филми от FTP-то без да ги тегля. Знае ли някой дали има такава и за Mac OS? Благодаря предварително.
Благодаря ти много :D А знаеш ли от кыде да го изтегля? :roll:

Net

Mplayer
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=62947
Quicktime
www.apple.com/quicktime/ или просто www.apple.com и там кликваш на линка за quicktime

Limonadka

Цитат на: "Net"Mplayer
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=62947
Quicktime
www.apple.com/quicktime/ или просто www.apple.com и там кликваш на линка за quicktime
Имам ги и двете, но не знам как да ги ползвам.

Net

избери от менюто file/open location
и си напиши адреса на филма вътре

mehudi

Цитат на: "Net"избери от менюто file/open location
и си напиши адреса на филма вътре

как се стартират субтитрите на mplayer-a?
curiosity has killed the cat

Net

субтитрите в най новия mplayer се стартитар автоматично ако са с едно и също име както video файла. Инъче можеш да цъкнеш info бутона след като си сложил филма в playlist-а оттам settings и там си има за избиране на субтитри.

lilit

Досега не съм успяла да стартирам никакви субтитри с никоя програма за гледане на филми във формат .avi. Имам Windows Media Player, RealPlayer и разбира се QuickTime Player. А mplayer-а изобщо не желае да разпознае .avi. Помощ?

Net

:idea: С нито един от изброените плеъри които имаш няма да можеш да пуснеш субтитри, просто защото те не поддържат субтитри. Трябва ти movie time който ми е любимия (малко е объркващ отначало защото менютата се викат само с клавишни команди, но за сметка на това има най яките субтитри) и mplayer 8-ма версия- има го в www.macupdate.com.
За Movie Time ти трябват QT кодеците за divx 6 най добре и AC3

mehudi

Цитат на: "lilit"Досега не съм успяла да стартирам никакви субтитри с никоя програма за гледане на филми във формат .avi. Имам Windows Media Player, RealPlayer и разбира се QuickTime Player. А mplayer-а изобщо не желае да разпознае .avi. Помощ?

аз успях снощи да гледам филмче .avi със субтитри с VLC
curiosity has killed the cat

lilit

Цитат на: "mehudi"аз успях снощи да гледам филмче .avi със субтитри с VLC
Как става това? Имам VLC и DivX 5.2 инсталирани специално за да улесняват работа с QT, но нищо не може да се конфигурира в тях.

mehudi

Цитат на: "lilit"
Цитат на: "mehudi"аз успях снощи да гледам филмче .avi със субтитри с VLC
Как става това? Имам VLC и DivX 5.2 инсталирани специално за да улесняват работа с QT, но нищо не може да се конфигурира в тях.

изтеглих последната версия на VLC (вече не помня от къде - или техния сайт или от versiontracker), стартирах филма както те пишат в указанията - чрез file->open, там има и поле за load subtitles, избрах файла със субтитрите там, май че и оправих някъде encoding-а да бъде 1251 и voila!
curiosity has killed the cat

lilit

10х! Значи трябва наново да инсталирам...

lilit

:D Благодаря на Net! С негова помощ и Movie Time най-после гледам филми avi!