Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 14:23:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 116
Total: 117

116 гости, 1 потребител
smile_g

iPhone и от М-Тел

Започната от nikidinov, 03-12-2009, 21:42:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Horror

Цитат на: dau - 02-03-2010, 23:47:01
Horror добре кажи ми каква е нормалната цена за апарат според теб и месечния план като цена и включени минути и дейта?

Според зависи каква е точната цена на която глобул получават телефона от Apple.
Но ако например приемем, че те получават даден телефон за 300 евро без ДДС (произволен телефон, не iphone), т.е. цената му в лева с ДДС ще 704. При нормалните за операторите нива на субсидиране и произволен план би трябвало да го пуснат за около 639 лв. с ддс. За да почнат да го предлагат за 1 лв или за 0 лв. при 1 годишен договор месечната такса на плана би трябвало да е около 80-90 лв . и при това да не е много атрактивна (т.е. да няма много включени минути и дейта трафик). Или ако погледнем сегашните абонаментни планове на глобул за iphone, то те би трябвало да станат 150-180 лв. за да предложат телефона за 0 лв. Не мисля, че пазара ще приеме това.

Проблема като цяло е, че в момента средните сметки и при трите оператора са прекалено ниски.

Когато определяш с колко да субсидираш цената се водиш от средните сметки на абонатите и цената на абонаментния план. Ако имаш високо потребление е възможно да субсидираш повече и абонаментните ти такси да са относително ниски. Другите варианти са при ниско средно потребление, тогава компенсираш или с цената на абонамента - тя става висока или просто субсидираш по-малко, което се и случва в бг.

За това казвам, че сегашните цени на телефона тук, са нормални за нивото на пазара ни в момента. При клиентска маса, която гледа предимно да плати възможно най-малката абонаментна такса и да не говори/ползва много над включените в нея неща, няма как да се субсидират прекалено много цените на телефоните.

Темата за това, как и колко се субсидира и защо е доста обширна и не ми се пише толкова много. Предпочитам да го говоря. Може да го обсъдим на някоя среща на форума на по бира.
Macbook Air 13" 2012

dau

Тука беше само бла-бла, може така, ама може и иначе...
Ок аз съм съгласен да струва 700лв примерно телефона и да имам абонаментен план за 50-80лв на месец, какво трябва да включва това?

500 минути в мрежата на операта и 1-2гб трафик това ли?

fpyyh

всъщност глобул са свалили доста цените и предлагат 3г за 99лева. http://globul.bg/bg/iphone_promo.html
има обаче няколко мръснишки номера, като скъпите минути към другите оператори и кредитната карта от обб, която струва поне стотина лева като такси

dau

Цитат на: fpyyh - 05-03-2010, 12:13:32
всъщност глобул са свалили доста цените и предлагат 3г за 99лева. http://globul.bg/bg/iphone_promo.html
има обаче няколко мръснишки номера, като скъпите минути към другите оператори и кредитната карта от обб, която струва поне стотина лева като такси

така де, уж е изгодна сделка за теб, пък всъщност си те онождат по византийски... аз все още не виждам защо някой би си купил нещо от тях...

Horror

Всъщност при всички оператори сделката само изглежда изгодна за клиента, в действителност той е винаги леко прекаран. ;)
Macbook Air 13" 2012

dau

Horror леко се измъкна и не отговори на това, което те питах...

i.netsov

Цитат на: fpyyh - 05-03-2010, 12:13:32
всъщност глобул са свалили доста цените и предлагат 3г за 99лева. http://globul.bg/bg/iphone_promo.html
има обаче няколко мръснишки номера, като скъпите минути към другите оператори и кредитната карта от обб, която струва поне стотина лева като такси

и 80лв месечна такса за 2 години при което телефона ти излиза 1920лв + отделно сметките които си правиш с високите цени на разговорите + кредитната карта.
До кога компаниите в България ще си мислят че с ниска Цена Х* ще привлекат клиенти и ние сме балъци и не гледаме детайлите.
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

Horror

Цитат на: dau - 07-03-2010, 02:46:35
Horror леко се измъкна и не отговори на това, което те питах...

На кое не съм отговорил? Ако е за цената телефон + план - ок, 160 кинта на месец при двугодишен договор с план тип глобулския Unlimited (1500 мин. в мрежата на оператора) и с поне 300 мин. към другите мрежи + 2ГБ трафик. При подобен план аз бих се замислил дали да не си го взема. Но при тези цени на интеркънект, това няма кой да ми го предложи. бтв и тук TCO-то излиза интересно.
Macbook Air 13" 2012

monno

Абе няма iphone от Мтел и това си е  >:(

Web_Devil

Цитат на: monno - 09-03-2010, 09:51:57
Абе няма iphone от Мтел и това си е  >:(

Може би изчакват излизането на новия модел, това лято... ::)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Garfield

Абе, а всъщност кой пусна слуха? Сигурно сега седи и се кефи на супер популярна тема  ;D ;D ;D
Apple MacBook "Core 2 Duo" 2.2 13"
4 GB of 667 MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300)
Specs (MB062LL/B)
iPhone 4 Version 4.2.1 (8C148)

dau

Това беше официално казано от шефа на Мтел австриеца, че ще пуснат скоро iPhone, не че имат намерения, а ЧЕ ЩЕ пуснат :)

monno

Възможно е  да е  рекламен трик, все пак дано го пуснат, остава ни само да чакаме  ;)

dau

И не ми стана ясно как смотаняците от виваком могат да пуснат сега такъв абонаметнен план...

http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=15362

и да е с такава цена, пък другите да не могат.
Явно виваком са с връзки и не плащат за свързаност м/у мобилните мрежи...

konstant

Просто другите са по-големи лъжци!