Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 10:36:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 295
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 236
Total: 236

236 гости, 0 потребители

Гласувайте за NovMac.com – БГ Сайт

Започната от boyko, 03-11-2009, 18:04:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

daf

Цитат на: Web_Devil - 05-11-2009, 23:16:41
ЕВРОПЕЕЦЪТ, ПРИЯТЕЛЮ, НЕ СИ МЪЛЧИ, ДОРИ НАПРОТИВ!

Европеецът излиза на улиците или където там трябва и протестира - виж Гърция и Франция например. А не се оплаква във форуми - от това ефект няма.

konstant

Европеецът се оплаква където намери за добре! Ако трябва и във форум! И не понася накой да му казава къде, как и дали трябва да се оплаква!

braincrew

Цитат на: Web_Devil - 05-11-2009, 23:16:41
Цитат на: daf - 05-11-2009, 16:43:59
Цитат на: Web_Devil - 05-11-2009, 14:33:55
Не, не смятам, но зная, че нямаш какво да напишеш и задаваш глупави въпроси!  8)

Ок, за да не съм голословен ще ти обясня. Писанията ти във всяка тема, имаща общо с новмак, са свързани с нападки и обикновено са извън темата. Като не ти харесват цените в България не купувай или пък си купувай от извън България.

Обясниха ти подробно как стоят нещата, но продължаваш да се натрапваш. Нападаш търговец, който се опитва да поддържа някаква обратна връзка с хората във форума, което е похвално за тях, защото никой от другите дистрибутори не го прави. Предпочитам да си пазарувам от тях, а не от istyle например, където преди време ми продадоха използван mighty mouse с мръсотията по него, на цената на нов такъв. И тук проблемът не е, че mighty mouse-ът е беше много по-скъп отколкото в US, а в това че ти продават стара техника без да те предупредят. Хайде някой да се обади, ако същото нещо се случи с новмак. Хората държат на позитивния имидж, който се гради трудно. В този ред е хубаво да ценим коректните търговци, така както те ценят клиентите си.

А като не ти харесва сайтът им - не гласувай, ако всеки тръгне да пише в тема, която го е издразнила или в която няма какво да каже, форумът ще заприлича на bg-mamma.com.

пс. в сайта им няма AJAX (поне на главната страница не виждам да има), но явно не си много запознат с технологиите, които визираш за да блеснеш със знания пред публиката.

Аз не искам да блесна пред никого, но защо ти се изявяваш като ментор? Защото сигурно си никой, а тук може да даваш акъл! Уаааууу.

Незнам що за "европейски" манталитет е да подхождаш с лични нападки към хората.

Оставам с впечатлението, че подсъзнателно и чисто фроидично търсиш въпроса към теб, а добре ти кой си и какво ти дава правото сгушен и свит за анонимността си да определяш другите участници в препълнените от твои постове дискусии с квалификации от махленски тип?

Би ли ни позволил да се докоснем до част от орела, който си изградил като ни представиш все пак себе си - еродита, солта и пипера на всяка манджа, благодаря не мога да устоя на нуждата да науча!

fpyyh


Web_Devil

фроидично... Оххх, словообразуването ти е невероятно! Тази съвкупност от букви къде я прочете менторе? В Космополитан ли? :o
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Becko

лелелеле няма отърване ей :)

Web_Devil

Цитат на: Becko - 06-11-2009, 15:45:31
лелелеле няма отърване ей :)

Тъкмо се бях притеснил къде е Бецко... Уплаших се да не е пипнал прасешкия грип, но се радвам, че е жив и здрав!
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

krassyo

Би било добре да се прави разлика между оплакване и мрънкане... Замислям се, че правя доста добре като вече не посещавам често български форуми, защото българинът винаги е «пръв европеец» сред европейците. Булгар Булгар... а в Twitter такъв тип досадно поведение се игнорира лесно с UNFOLLOW.


Както и да е - по темата : ползвал съм услугите на Exsisto Ltd. и съм доволен от тях (само нека измрънкам един път - щото не ми давате оторизация в Скайп ;-) а я чакам от около 2 месеца :-))

Сайтът е информативен и интуитивен - двете неща, които ме накараха да гласувам за него в надпреварата БГ Сайт, въпреки че тоя тип надпревари не са ми близо до сърцето. Все пак, въпреки че няколко сайта са в сходни категории всеки един от тях си е по свой начин уникален...

Web_Devil

Цитат на: krassyo - 12-11-2009, 02:20:07
Би било добре да се прави разлика между оплакване и мрънкане... Замислям се, че правя доста добре като вече не посещавам често български форуми, защото българинът винаги е «пръв европеец» сред европейците. Булгар Булгар... а в Twitter такъв тип досадно поведение се игнорира лесно с UNFOLLOW.


Както и да е - по темата : ползвал съм услугите на Exsisto Ltd. и съм доволен от тях (само нека измрънкам един път - щото не ми давате оторизация в Скайп ;-) а я чакам от около 2 месеца :-))

Сайтът е информативен и интуитивен - двете неща, които ме накараха да гласувам за него в надпреварата БГ Сайт, въпреки че тоя тип надпревари не са ми близо до сърцето. Все пак, въпреки че няколко сайта са в сходни категории всеки един от тях си е по свой начин уникален...

Ето един Булгар, който най-вероятно е емигрирал и вече е първа категория ментор, нищо че носи дрехите закупени от Димитровградския пазар... ;)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

boyko

NovMac.com спечели трета награда от конкурса БГ Сайт :)
За тези които се интересуват - другия ни проект е на второ място.

Поздрави! :)
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

krassyo

Цитат на: Web_Devil - 12-11-2009, 09:03:40
Ето един Булгар, който най-вероятно е емигрирал и вече е първа категория ментор, нищо че носи дрехите закупени от Димитровградския пазар... ;)

Не беше нужно да доказваш така публично, че от истината когато не ни харесва боли.
Пожелавам ти спорен край на седмицата драги сънароднико :-)

ice

Да момчета
сайта е много хубав , но до там
ДА НЕ СЕ ВЪРЙЕТЕ САМО ЧЕ ТОВА КОЕТО ПИШЕ Е ВЯРНО!:)
ДОРИ ЕДНА МИШКА ОТ НОВИТЕ НЯМАТ НА СКЛАД!
Та камо ли МакПро :)
А и цените на ББС са по добри!
MacBook 13", Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB
2 x MacPro Quad-Core 2.93GHz, 32 GB memory

Web_Devil

Цитат на: ice - 14-11-2009, 16:31:33
Да момчета
сайта е много хубав , но до там
ДА НЕ СЕ ВЪРЙЕТЕ САМО ЧЕ ТОВА КОЕТО ПИШЕ Е ВЯРНО!:)
ДОРИ ЕДНА МИШКА ОТ НОВИТЕ НЯМАТ НА СКЛАД!
Та камо ли МакПро :)
А и цените на ББС са по добри!


Проблемът е, че не може да се купува директно от ББС. Те са само официален вносител за Татковината, а покупките - от техните оторизирани дилъри, които естествено продават на едни и същи цени... И все пак някой от тях са склонни на отстъпки, други - не са...

Истината е да съществува Епъл България, които хем да са 100% собственост на Епъл, хем, да са вносителя, хем и търговеца. Тогава ще имаме цени и условия, същите като в останалата част на EU, но с този беден и малък пазар, познай... Пепи и неговата армия от препродавачи рушат имиджа на марката, допуснаха доста стратегически грешки в миналото, а и продължават в настоящето. На този фон, поне 30-40% от Епъл техниката, особено за лична употреба, е закупена извън България, а някакви хорица чули за/видели продуктите на марката за пръв път преди 1 година ми обясняват как стоят нещата!  Wink

Когато нямаш маркетингова стратегия, анализ на пазара и достатъчни познания за продуктите, занимаваш с някакъв напълно нормален за стандартите сайт, а не с реални оферти, отстъпки и други съблазни като удължена гаранция и т.н.

Не се научиха нашите търгаши и това е: печалба, не се прави от цена, а от солидно количество продадени бройки и лоялна клиентска маса. Реклама, гъвкава и иновативна стратегия за продажба, обвързване с корпоративни клиенти или поне фронт офисите им. Пример: цените на HP от фирма СТЕМО за корпоративни клиенти, не са, повтарям, не са по-ниски от тези на един Eпъл! А после се плащат и лицензи за Бозичка... Но търгашите спят, нали е по-лесно да ти дойдат на крака, а ти да лежиш. Консултантите на Mercedes-Benz щъкат като откачени, чукат на всяка врата, рекламират, раздават каталози, ценови листи, разясняват, обясняват, показват на място! Българският "бизнесмен" с пари е неук и надменен. Трябва да му подадеш захарната близалка, да му угодиш, да му отвориш очите... А вместо това, преди години, на БАЙТ Експо, една пунда и някакви дришльовци (навъртайки пундата с изплезен език), ги изтипосали до един Power Mac G5 и видиш ли надменно ми обясняват, че машината била скъпа и не можели да ми я пуснат, тестове на място не правели и т.н. А как се продават демо машини като нови, как се презапечатват отворени кутии със софтуер няма да коментирам. ЗАЩОТО СЪМ ВИЖДАЛ, А НЕ ЗАЩОТО СИ МИСЛЯ, ЧЕ ИМА КОНСПИРАЦИЯ! Не се изкупуват обратно употребявани Епъл машини... дори и на смешни цени не се прави.

Извод: Търгашите да мълчат и да си записват, да поставят условия пред ББС, иначе ще им останат само стикерите с нагризана ябълка по витрините и гордостта от сайта!
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

nubizus

#43
Сайтът на фона на невежеството, простащината и скръндзнята на другите дистрибутори на Апъл, които се опитват с пръдня боя да направят и за които при упоменаване на минималната за начало сума за подобно упражнение (от 2000 евро) вдигат вежди с изражение "Тоя е луд", е мега.

Лично на мен цветовата гама ми е леко странна, кафеникаво сивкавия  фон ми е кален а синьото ми е прекалено активно, малко е прекалено с ефектите.
Ако искате да сте верни на Апъл принципите не би трябвало да правите анимациите толкова активни, а малко по консервативно за да не пречат на ползваемостта в определен момент.

Всичката тази критика е на база сравнение с най-високите критерии. Когато обаче се огледаме какви лайняни онлайн магазини се народиха, за по 200 лева, колко унизително е очакването на булгар търгашите да печелят без да инвестират, без да се стремят да създадат позитивно и актуално преживяване за потребителите на сайтовете им, сайта е перфектен.

Селф промотирането на Novmac е дразнещо.
Ако това е маркетинг плана, то той ще проработи временно след което ще генерира негативизъм, а това ще е тъжно.

Личния ми съвет е да сте по пасивни и да наблегнете на някаква форма на съпорт и отношение което другите дитрибутори не предлагат. Ясно е че със мисленето на ББС и ценовата им политика не бихте могли да предложите кой знае колко.

От друга страна това което ме дразни е че реално тук се напълни с пъпливи тинейджъри булгар бета версия 2.
Уважение за пет стотинки нямат, дават мнение на ляво и надясно с компетенция без да проверят факти и без да отчетат позитиви.
Ясно е че родителите са изкуфели от ежедневната битка за оцеляване и че образователната система е на майната си, но това не е оправдание за липса на култура при положение че има интернет и че примери за нормално човешко поведение има бол.

Резутата е че всяка дискусия се обръща в "говорилня" и не се спазват елементарни правила за общуване.
Знам че админа е зает, но малко "бой през ръцете на детиняците" хич няма да навреди.



Mar7in

А мога ли да попитам защо сайта и името на фирмата е вече novmak, а не novmac  ::)