Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 02:34:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 291
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 281
Total: 281

281 гости, 0 потребители

Разгледайте новия iMac и Magic Mouse

Започната от boyko, 31-10-2009, 10:52:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pravdo

за мен, по-добро от черната прозрачна Епъл Маус няма. Най-лошата
мишка беше кръглата. Майти Маус също беше провал...
Маджика я пробвах в петьк в НовМак... много е добра... малко ми е плоска,
но може да е защото не съм и свикнал. Факт е обаче, че нещата които
обичаме са тези за които не се е налагало да свикваме :-)

колокото до дизайна на Лоджитек, няма смисьл да говорим, Това е все
едно да сравняваме китайска маратонка (много удобна) и обувка на Маноло Бланик :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

wess-music

Цитат на: nubizus - 01-11-2009, 18:02:22
Да ББС да го духат.
От немско ще си го докарам, така или иначе вече гаранциите са 1 година.
Запомнете единствената реакция срещу подобно поведение е да не си купувате.
Жалко за посредниците, лично аз от Криейтив център и сервиза им съм мега доволен.
Но тази селянийка която ББС са свикнали да прилагат е време да си отиде.

http://www.musicstore.de:80/en_EN/CHF/Apple-iMac-27-2-8GHz-Core-i7-ATI-Radeon-HD-4850-512MB-ZB/art-PCM0009461-000

Това е в "немско", както му викаш. Цената е без ДДС - т.е. ако имаш фирма регистрирна по ДДС това е ствоята цена. Доставката е около 30 евра и обръни внимание на последните 2 изречения!

"Dieses Produkt ist von der 3 jährigen Musicstore Garantie ausgenommen
Dieses Produkt ist von der 30 tägigen Money Back Garantie ausgenommen!"

(това обеснява защо е с 20 евро по-скъп от немския стор, но с тази гаранция от 3 г. към тях "Musicstore.de"  си заслужава.) Е, имаш и 1 г. международна, но тя е само през първата.
И още нещо важно - този стор приема картови плащания и на фирми, когато се приспада ДДС-то, докато повечето настояват за банкови преводи, с което в случая се пестят едни около 50 лв. за банките. За сетен път го казвам - в пазаруването няма "обичам те, не те обичам". Моето време са моите пари. За едно и също нещо сам избираш от къде.

Web_Devil

Цитат на: wess-music - 11-11-2009, 09:08:18
Цитат на: nubizus - 01-11-2009, 18:02:22
Да ББС да го духат.
От немско ще си го докарам, така или иначе вече гаранциите са 1 година.
Запомнете единствената реакция срещу подобно поведение е да не си купувате.
Жалко за посредниците, лично аз от Криейтив център и сервиза им съм мега доволен.
Но тази селянийка която ББС са свикнали да прилагат е време да си отиде.

http://www.musicstore.de:80/en_EN/CHF/Apple-iMac-27-2-8GHz-Core-i7-ATI-Radeon-HD-4850-512MB-ZB/art-PCM0009461-000

Това е в "немско", както му викаш. Цената е без ДДС - т.е. ако имаш фирма регистрирна по ДДС това е ствоята цена. Доставката е около 30 евра и обръни внимание на последните 2 изречения!

"Dieses Produkt ist von der 3 jährigen Musicstore Garantie ausgenommen
Dieses Produkt ist von der 30 tägigen Money Back Garantie ausgenommen!"

(това обеснява защо е с 20 евро по-скъп от немския стор, но с тази гаранция от 3 г. към тях "Musicstore.de"  си заслужава.) Е, имаш и 1 г. международна, но тя е само през първата.
И още нещо важно - този стор приема картови плащания и на фирми, когато се приспада ДДС-то, докато повечето настояват за банкови преводи, с което в случая се пестят едни около 50 лв. за банките. За сетен път го казвам - в пазаруването няма "обичам те, не те обичам". Моето време са моите пари. За едно и също нещо сам избираш от къде.

В магазина на apple.de, цената е с 19 % ДДС (немското ДДС)  ;)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

wess-music

#123
Цитат на: Web_Devil - 11-11-2009, 09:54:48
В магазина на apple.de, цената е с 19 % ДДС (немското ДДС)  ;)

Да, именно, но това е съпоставка за нетната цена, тъкмо поради различията в ставката с 1% отгоре у нас, което не е основане дори и за физически лица при адекватно ценообразуване да пазаруват отвън.
Акцентът пада на това, че в немския Епъл стор този комп е 1979 евра с ДДС, а в музикстора с 20 отгоре (пак с ДДС - 1999), като бонификацията е огромна: 3 години гаранция от страна на стора.
Аз преди месеци им звънях за да питам дали мога да си купя Мак от тях, но без Епъл кеър, защото те САМО така ги продаваха и естествено бяха оскъпени, макар и с отстъпка от -49 евра спрямо съшия пакет ако бъде закупен от немския стор.
Отказваха да ги делят. Обеснението, че са имали върнати достатъчен брой за репаратура при предишни модели (за букове става дума) и с цел да се презастрраховат и пред клиентите си ги продавали само по този начин, а сега те си поемат гаранцията след 1-та година.

Това не еизключение. В други търговски области германците го правят същото:
През август купувах обективи за Никон и за Канон от един немски фото-стор. Обикновено ги избирам (сторовете) така, че да имат доста филиали, което е относителна гаранция за развита мрежа и от сервизи. От там ми дадоха 5 години гаранция към тях и около 17-18% по-ниска нетна цена отколкото в БГ на единия обектив (в левове 620 спрямо 750 при нас нето, а на другия малко повече бе отстъпката защото бе без международна гаранция, без кутия, (може и да е бил репариран, но изришно пишеше, че е нов освен че изглеждаше а и работи като змей) и там отстъпката бе голяма - по бледи спомени над 25-30%, пак нето). Купих 2 неща. С доствката и всички такси - 48 евро отгоре над парите за обективите. Т.е. не е на сметка за дребни или ефтини покупки, но за гаранцията и с натрупването на отстъпките при повече закупени артикули си заслужава да се замисли човек.
Това бе пример за гаранции, които дойчовците правят от страна на самите търговци. Не е толкова скъпо (при проявен дефект след първата година) да го изпратиш дори и за своя сметка до Германия - 20-30 кинта, а те ти го връщат за тяхна... Да пази Господ, все пак.

То май имаше една съпоставка от някой от колегите за цените на маковете в Германия, Англия и т.н. като най-ефтино от САЩ, дори и с най-високата има продажна такса от 8.25% (над онова дето се изписва в строа им, защото то е само нето, докато в ЕС цените са с налога (ДДС-то).

ice

Всичко е много хубаво , но да не се вържете на това че www.novmac.com я имат тази прекрасна мишка.
НЕ-Е-Е!
Подвеждаща е рекламата им на сайта!!!!
НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ НА ТАЗИ ВЪДИЦА!!!!!!
Между другото ББС имат много по-добри цени за продуктите.
MacBook 13", Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB
2 x MacPro Quad-Core 2.93GHz, 32 GB memory

Web_Devil

#125
Цитат на: ice - 14-11-2009, 16:22:49
Всичко е много хубаво , но да не се вържете на това че www.novmac.com я имат тази прекрасна мишка.
НЕ-Е-Е!
Подвеждаща е рекламата им на сайта!!!!
НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ НА ТАЗИ ВЪДИЦА!!!!!!
Между другото ББС имат много по-добри цени за продуктите.


Проблемът е, че не може да се купува директно от ББС. Те са само официален вносител за Татковината, а покупките - от техните оторизирани дилъри, които естествено продават на едни и същи цени... И все пак някой от тях са склонни на отстъпки, други - не са...

Истината е да съществува Епъл България, които хем да са 100% собственост на Епъл, хем, да са вносителя, хем и търговеца. Тогава ще имаме цени и условия, същите като в останалата част на EU, но с този беден и малък пазар, познай... Пепи и неговата армия от препродавачи рушат имиджа на марката, допуснаха доста стратегически грешки в миналото, а и продължават в настоящето. На този фон, поне 30-40% от Епъл техниката, особено за лична употреба, е закупена извън България, а някакви хорица чули за/видели продуктите на марката за пръв път преди 1 година ми обясняват как стоят нещата!  ;)

Когато нямаш маркетингова стратегия, анализ на пазара и достатъчни познания за продуктите, занимаваш с някакъв напълно нормален за стандартите сайт, а не с реални оферти, отстъпки и други съблазни като удължена гаранция и т.н.

Не се научиха нашите търгаши и това е: печалба, не се прави от цена, а от солидно количество продадени бройки и лоялна клиентска маса. Реклама, гъвкава и иновативна стратегия за продажба, обвързване с корпоративни клиенти или поне фронт офисите им. Пример: цените на HP от фирма СТЕМО за корпоративни клиенти, не са, повтарям, не са по-ниски от тези на един Eпъл! А после се плащат и лицензи за Бозичка... Но търгашите спят, нали е по-лесно да ти дойдат на крака, а ти да лежиш. Консултантите на Mercedes-Benz щъкат като откачени, чукат на всяка врата, рекламират, раздават каталози, ценови листи, разясняват, обясняват, показват на място! Българският "бизнесмен" с пари е неук и надменен. Трябва да му подадеш захарната близалка, да му угодиш, да му отвориш очите... А вместо това, преди години, на БАЙТ Експо, една пунда и някакви дришльовци (навъртайки пундата с изплезен език), ги изтипосали до един Power Mac G5 и видиш ли надменно ми обясняват, че машината била скъпа и не можели да ми я пуснат, тестове на място не правели и т.н. А как се продават демо машини като нови, как се презапечатват отворени кутии със софтуер няма да коментирам. ЗАЩОТО СЪМ ВИЖДАЛ, А НЕ ЗАЩОТО СИ МИСЛЯ, ЧЕ ИМА КОНСПИРАЦИЯ! Не се изкупуват обратно употребявани Епъл машини... дори и на смешни цени не се прави.

Извод: Търгашите да мълчат и да си записват, да поставят условия пред ББС, иначе ще им останат само стикерите с нагризана ябълка по витрините и гордостта от сайта!
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

ice

Има ли някъде в България сайт или магазин, от където може да си купиш magic mouse? - НО БЕЗ ДА ТЕ ЛЪЖАТ ЧЕ Я ИМАТ !!!!! - като на сайта на novimac !!!!!!
MacBook 13", Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB
2 x MacPro Quad-Core 2.93GHz, 32 GB memory

ice

Между другото аз през ДМТ в България получих между много добра , съвпоставима с Eвропейските цени оферта - вярно че става дума за 5 броя MacPro Two 2.93GHz Quad-Core Intel Xeon
16GB (8x2GB), 1TB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s
NVIDIA GeForce GT 120 512MB
Надявам се и да ми ги доставят навреме:)
10 години пазаря от тях и съм доволен , тъй че....
надявам се и сега да е така
MacBook 13", Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB
2 x MacPro Quad-Core 2.93GHz, 32 GB memory

boyko

#128
Цитат на: ice - 14-11-2009, 16:22:49
Всичко е много хубаво , но да не се вържете на това че www.novmac.com я имат тази прекрасна мишка.
НЕ-Е-Е!
Подвеждаща е рекламата им на сайта!!!!
НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ НА ТАЗИ ВЪДИЦА!!!!!!
Между другото ББС имат много по-добри цени за продуктите.


Прощавайте, кое точно е подвеждащото и кое точно е лъжата? Моля съобразявайте се в изказванията си!

Ние сме първия риселър който имаше новата мишка за тестове и впечатления - с възможност и Вие да я изпробвате в нашия шоурум.
Веднага щом мишките простигнаха в България продадохме на вече поръчалите бройка - за съжаление количествата бяха недостатъчни, което не зависи от нас. От днес имаме втора партида мишки като отново поетапно колегите се свързват с всеки клиент индивидуално за да можете Вие! и всеки заявил интерес да си получи стоката, при условие, че сте я заявили предварително.
Реално първите собственици на новата мишка я закупиха от нас.
Всеки, който е поръчал мишката от NovMac.com лично е бил уведомен по телефона дали към момента стоката е налична и ако не е - кога ще има нови бройки.
Моля за коректност в изказванията, защото от това което чета към момента от Вашите постове и реалността има силно разминаване, което в никакъв случай не е коректно от ваша страна..

А това, че ББС имат по-добра цена е меко казано доста неуместно в темата.

Благодаря!
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

boyko

Цитат на: Web_Devil - 14-11-2009, 20:03:52
Цитат на: ice - 14-11-2009, 16:22:49
Всичко е много хубаво , но да не се вържете на това че www.novmac.com я имат тази прекрасна мишка.
НЕ-Е-Е!
Подвеждаща е рекламата им на сайта!!!!
НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ НА ТАЗИ ВЪДИЦА!!!!!!
Между другото ББС имат много по-добри цени за продуктите.


Извод: Търгашите да мълчат и да си записват, да поставят условия пред ББС, иначе ще им останат само стикерите с нагризана ябълка по витрините и гордостта от сайта!

Моля моля, нямам време да чета всичките небивалици които този път сте съчинили, но това последното заключение просто не мога да го пропусна - мисля че прекалявате с теориите си, а от обикновен формен потребител по-горното заключение поне на мен ми звучи просто смешно :) С извинение!

Поне за миг се замислете какво промени NovMac.com през последната година на apple пазара в България, в противен случай поне аз оставам с впечатление, че сте като кон с капаци, пак с извинение!

Поздрави и хубав ден!
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

pravdo

Мога да потвърдя казаното от Boyko.
Бях два пъти в офиса им да гледам новия 27" иМак
и мишката. Колкото до цените.... в  iStyle на вьпроса
как продавате новите iMak-ове, сьс скръбно изражение
ми каза момчето, само с мишка, клавиатурите пак ги извадиха
за пазара в Източна Европа. Аз му отговорих директно, споко,
не се наскърбявай, има фирми които ги слагат обратно.  ;D
сега си направете извода дъде и какви са цените...

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

boyko

Цитат на: pravdo - 16-11-2009, 16:15:12
Мога да потвърдя казаното от Boyko.
Бях два пъти в офиса им да гледам новия 27" иМак
и мишката. Колкото до цените.... в  iStyle на вьпроса
как продавате новите iMak-ове, сьс скръбно изражение
ми каза момчето, само с мишка, клавиатурите пак ги извадиха
за пазара в Източна Европа. Аз му отговорих директно, споко,
не се наскърбявай, има фирми които ги слагат обратно.  ;D
сега си направете извода дъде и какви са цените...

:)
Между другото забелязахте ли промоцията с бонус Рам памет? Преди също раздавахме памети. Очаквайте скоро и още нещо интересно за всички apple фенове в България, но към момента без повече подробности :)
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

traian_james

@boyko, ako изненадата е двойно по-ниска цена за magic mouse, би било страхотно!
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

Wizi

Цитат на: boyko - 16-11-2009, 15:43:52
Поне за миг се замислете какво промени NovMac.com през последната година на apple пазара в България, в противен случай поне аз оставам с впечатление, че сте като кон с капаци, пак с извинение!

За мен когато се похвалите с истински ниски цени спрямо останалите реселъри ще има смисъл да се тупате в гърдите какво сте променили за изминалата година.... Съжалявам ако съм те разочаровал.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

taurus

Цитат на: boyko - 16-11-2009, 18:44:54
Цитат на: pravdo - 16-11-2009, 16:15:12
Мога да потвърдя казаното от Boyko.
Бях два пъти в офиса им да гледам новия 27" иМак
и мишката. Колкото до цените.... в  iStyle на вьпроса
как продавате новите iMak-ове, сьс скръбно изражение
ми каза момчето, само с мишка, клавиатурите пак ги извадиха
за пазара в Източна Европа. Аз му отговорих директно, споко,
не се наскърбявай, има фирми които ги слагат обратно.  ;D
сега си направете извода дъде и какви са цените...

:)
Между другото забелязахте ли промоцията с бонус Рам памет? Преди също раздавахме памети. Очаквайте скоро и още нещо интересно за всички apple фенове в България, но към момента без повече подробности :)
Продавате ли рам памет DDR3 за iMac отделно и ако да каква е цената на 2 гигабайта рам(на един чип) ?
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .