Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 03:05:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 295
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 275
Total: 275

275 гости, 0 потребители

Моля за съвет относно Time Machine

Започната от tMac, 14-10-2009, 09:50:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Опитвам се да пусна Time Machine, естествено изниква въпроса къде е  външния диск. Въпросът ми е, мога ли да ползвам сървър /PC/ в мрежа като външно устройство /диск/, до който имам достъп чрез AirPort-a? Имам предвид офисния ми сървър, който е в Windows среда, ако това има значение.

Time Machine търси Time Capsule, това ли е единствения начин?

Metal

defaults write com.apple.systempreferences TMShowUnsupportedNetworkVolumes 1

Коментирано е няколко пъти в форума
http://www.apple-bg.com/forums/index.php?topic=4547.60

HQ

и напиши дали е станало или само при мен не ...

tMac

И при мен не се получи. Може би в Snow Leopard-a да има нещо което да пречи. Гледам темата е от минала година тогава имаше само Leopard. Нямам представа, но не се получи. Благодаря Metal за помоща!

fpyyh

при мен и на леопард не ставаше, просто някои имат късмет, а други - не

tMac

Едно друго въпросче по случая. Въпросната команда заддена в Terminal не би ли трябвало да бъде отменена след въвеждането и независимо, че няма резултат? Малее... колко профански ми изглежда въпроса, ама като не разбирам хич от тези неща незнам как точно да го задам.

fpyyh

можеш да напишеш:
defaults write com.apple.systempreferences TMShowUnsupportedNetworkVolumes 0
което предполагам е стойността по подразбиране, но не мисля, че е нужно.
това не стартира някой процес, просто сменя стойността на един параметър, който не вярвам да въздейства на каквото и да е друго

tMac

Както се казва, "ако една система работи, не я пипай, защото оже да спре да работи". Идеята ми е, дали не съм оказал да се случва нещо което да тормози машината без да има нъжда. От това което казваш разбирам, че ако нищо не е станало след като съм въвел defaults write... не е необходимо да правя нищо.