Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 04:48:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 295
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 247
Total: 247

247 гости, 0 потребители

GPS за iPhone 2G за около $50

Започната от fpyyh, 04-07-2009, 19:37:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

откакто видях навигон за айфон исках да го пробвам с gps. порових и открих тази чудесна картинка:

в тази тема
имах такъв holux от тук и такъв кабел
30 пиновият конектор се разглобява и зеленият и синият конектор се местят на първи и тринайсти пин, от другата страна запоих мини usb жак, отрязан от кабел (обикновено черната жица е крайната, зелената е средната), инсталирах gpsserial от cydia, платих ?2.50 за лиценз тук и в настройките на gpsserial избрах igpsd, въведох лицензния номер и вече имам истинска gps навигация. пробвах го по софийските улици, справя се доста добре.
минусите са падането на батерията и жиците, но няма как.
ако някой иска подробности да пита, за съжаление не снимах отделните стъпки, но мога да помогам. ще си поръчам още един такъв кабел (хубавото е че се разглобява ipod жака) и ще сложа другите два пина за зареждане, по руските форуми пишеше на кои точно.

rafaelo

Евала :) много добро. И аз бих си го направил, но най-вероятно направо ще мина на 3G или 3GS :)

Иначе браво за джаджата !

arnold

Батка, как не те достраша да си поставиш така телефона в опасност:)
няма ли някакво готово решение?
Real Mac mini

fpyyh

че каква опастност, то си е документирано за 13ти пин, че приема, другото беше най-много някое късо да стане, но внимавах със запояването и проверявах. вече втора седмица го ползвам в чужбина и се справя чудесно

MikoBG

Имам Холикс 236. Дали ще стане с него? Кабела е ясен. Би ли написал параметри за телефона и начин на инсталация и настройка, ако има. Мерси.
iMac Intel Core 2 Duo 3.06GHz, MacBook Pro Core 2 Duo 2.4 GHz, 15", 2 GB , 250 Gb
Titanium PowerBook G4 400 MHz, 15", 384 MB, 40Gb
iPhone 4 16bg v4.3.3
+ Stanza ;)

fpyyh

ами веднъж щом си направиш кабела (много препоръчвам да сложиш другите 2 пина за зареждане, защото хаби много батерията) трябва да си добавиш http://cydia.xwaves.net в cydia, от там инсталираш gpsserial, то си слага икона на десктопа. когато го стартираш те пита какво устройство използваш, избираш gpsd и след това въвеждаш получения сериен номер (горе пише къде се купува). след това включваш и чакаш малко, като захапе започва да дава координати. аз засега съм го ползвал само с навигон, работи доста добре.

ven4o

Цитат на: fpyyh - 04-07-2009, 19:37:16
откакто видях навигон за айфон исках да го пробвам с gps. порових и открих тази чудесна картинка:

в тази тема
имах такъв holux от тук и такъв кабел
30 пиновият конектор се разглобява и зеленият и синият конектор се местят на първи и тринайсти пин, от другата страна запоих мини usb жак, отрязан от кабел (обикновено черната жица е крайната, зелената е средната), инсталирах gpsserial от cydia, платих ?2.50 за лиценз тук и в настройките на gpsserial избрах igpsd, въведох лицензния номер и вече имам истинска gps навигация. пробвах го по софийските улици, справя се доста добре.
минусите са падането на батерията и жиците, но няма как.
ако някой иска подробности да пита, за съжаление не снимах отделните стъпки, но мога да помогам. ще си поръчам още един такъв кабел (хубавото е че се разглобява ipod жака) и ще сложа другите два пина за зареждане, по руските форуми пишеше на кои точно.
Здравей,да те попитам масата на корпуса на USB буксата, връзваш ли я за корпуса на епълската букса?

fpyyh

сегашният ми кабел има само две закачени жици - зелената и черната от мини usb кабела, който срязах. батерията обаче пада много бързо и препоръчвам да се добавят другите две, за да може да се зарежда докато се ползва

lilko

Добре но къде се закача захранването, на кои пинове точно?

fpyyh

ето един удобен ресурс със схеми на кабели:
http://pinouts.ru/PortableDevices/ipod_pinout.shtml
и един гайд за правене на док, в който се вижда къде се свързват и други кабели:
http://www.engadget.com/2006/04/25/how-to-design-your-own-ipod-super-dock-part-2/

тествах го и с igo, също работи много добре

ps. ще трябва да се зарежда през втори кабел, който да е usb примерно, така изглеждат кабелите, които се продават:
http://store.igpsd.com/products/iphone-gps-cable