Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-06-2024, 23:59:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 271
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 248
Total: 249

248 гости, 1 потребител
forka2k

Iphone.bg трият мнения и потребители с Макове

Започната от konstant, 19-02-2009, 14:31:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

konstant

 Колеги! Днес бях бамнат от Iphone.bg   , само защото изразих мнение, че Мак е по-доброто за мен!http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=8436 . Не искам да драматизирам, само споделям учудването си за диктатния стил в един форум който е посветен на продукт на Епъл. Админите там(като ammcfc и Anthony) авно не обичат да им се казва, че освен Айфон , Купертино правят и други неща! Забавно ми е как един човек хем е пристрастен дотолкова към Айфона, че постояно кисне във форума, хем когато му кажеш, че лично предпочиташ Мак, да ти казва, че трябва да се лекуваш и това било фенщина! Моят отговор за който ме бамнаха бе, че не аз трябва да се лекувам, а човек, които си е посветил цялото време на един телефон!
Както и да е. Ако искате изкажете своето мнение на въпросния "професор", за да разбере, че има общност на инакомслещите, освен Винбозците. Не призовавам за спорове, а за солидарност.
Благодаря!

julss

Колегата Bloody , който е шефа на iphone-форума, е отскорошен член и тук.Обърни се към него.Иначе си абсолютно прав.Аз отдавна вече не пиша в онзи форум.Там си е монархия, има двама-трима админи и те определят кой какво мнение ще изказва. Те са и най-големите спамаджий , въпреки че непрекъснато трият мнения под предлог че били спам.Ако обаче след всяко тяхно мнение им изказваш ЕВАЛА, ставаш безсмъртен. ;) И естествено са най-умните.
пп.са и мен ше ме баннат сигурно,"рипа ми гъза" ;D ;D ;D ;D

HQ

 ;D И аз като бях малък палих чергите на някои в forums.data.bg ама вече стана демоде.Иначе ако имах айфон,сигурно тия "модераторчета" сън нямаше да ги хваща  ::)

k0k0

#3
Виднаги е хубаво да се гледа обективно на нещата ;] Има в случеите преувеличение ама то е и от 2те старни така, че както е казал ammfc
ЦитатИначе iPhone e прекрасен продукт и Mac OS е прекрасна операционна система. Но не се оставяйте да бъдете водени за носовете. А избирайте най-доброто, което пазара ви дава. Вашият правилен избор, ще кара пазара да се развива в правилна посока, иначе ще ядем само кренвирши от перушина и сирене не знам от какво си

П.П. Хубаво прочетете темата от линка и ще разберете, защо човекът си е отнесъл бана ;]
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

konstant

Да хубаво е да се гледа обективно на нещата. Обаче той доста поизтри и освен този цитат ми препоръча да се лекувам защото изразих че харесвам марката.
Не ми се коментира повече-просто не му останах длъжен и му се поозъбих, защото ми е писнало да ме поучават за неща които съм проверил и убедил.
Не е ли малко странно (раздвоение на личността го водят) веднъж да си до такава степен пленен от даден продукт на една марка, че да станеш админ на форум за нея и да стоиш по цял ден в него. А от друга страна когато някой ти каже, че харесва другите продукти на СЪЩАТА марка да го пращаш да се лекъва за фенщина?

k0k0

не е нужно да си някакъв маняк за да си модер или админ ;]
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

SkiRaceGeek

Стават тези работи, много модератори избиват комплекси за величие и не понасят когато някой дори културно и аргументирано не се съгласява с тях. Това че са модератори на определен форум не ги прави нито културни нито умни.

Аз имах подобен проблем защото бях написал в един друг форум че за мен iPhone е в общи линии функционално слаба пръчка в готина опаковка и че Нокия са много по-напред с материала защото мачкат Симбиан от доста време което им е дало възможност да го усъвършенстват, плюс това е отворен код за който има много повече програми и по лесно се портват и отгоре на всичко имат по-добър хардуер като по-добри камери, истински ГПС който не се нуждае от мрежово покритие и т.н.т.

Много кофти им стана и направо щяха да ме бият, ама какво да правя като това си ми е личното мнение и никого не задължавам с него. Както и да е де, на мен заради това ми харесва този форум, защото изглежда че са се събрали нормални, интелигентни хора които могат да дискутират без да се заяждат и вдетиняват.

   
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

julss

Както и очаквах, баннаха ме в iPhone форума заради по-горното ми изказване тук;D ;D ;D.И какво постигнаха с това?!Боговете модератори!.При положение че не съм обидил никого, просто изразих несъгласие с начина по който се отнасят с неугодните за тях юзери и постове.
Ако случайно някой от тях чете това, нека знае че бан по IP не може ме спре да влизам там и да се регистрирам колкото пъти поискам.Само че не си заслужавате минималните усилия да го правя.Информирам се за всички свързано с iPhone от съвсем други източници , няма на какво да ме научите и няма да ми липсвате.А когато се научите да търпите основателни критики и си поизбиете придобитите в детството комплекси (консултацията със специалист във вашия случай е наложителна), тогава може би ще ставате за модератори.Дотогава се правете на каквито си искате пред дечурлигата и не дразнете лъва ;)

DrHouse

Хахахаха, ти ли трябва да си лъва? По-скоро приличаш на мишок. И лъжеш най-нагло.

SkiRaceGeek

Цитат на: DrHouse - 20-02-2009, 23:11:48
Хахахаха, ти ли трябва да си лъва? По-скоро приличаш на мишок. И лъжеш най-нагло.
Бих помолил модераторите да изтрият това съобщение защото противоречи с точка 6 от правилата:
Цитат6. Няма да се толерират заяждания по каквито и да било въпроси.
Каквото повикало такова се обадило. Aре У лево.
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

DrHouse

Е, какво стана с демокрацията в този форум? Същият мишок Джулс категорично отказа да спазва правилата в цитирания от него форум, регистрира си два акаунта, обиждаше ту от единия, ту от другия, а пък сега се оказва, че и тук има правила. Хм.

julss

#11
Нещо обърка човека, докторе! Не знам какви са ти основанията за това, което правиш в момента.Никога не съм имал два акаунта и никога не съм обидил човек в който и да е форум. Я провери да не си се объркал.И ако твърдиш подобни глупости е по добре да се обосновеш с някой цитат от мой пост там (автентичен , разбира се).

DrHouse

Цитат на: julsАз предлагам да се добави ново правило,което забранява задаването на определени въпроси от сорта на:
Как да качвам музика?
Как да качвам тонове?
Как да качвам снимки?
Как да си джейлбрейкна телефона?
Как се прави рестор?
и тн.
Или при регистрация новият потребител да получава мейл с това правило и когато се съгласи,тогава да се регистрира.И при евентуално нарушаване да получава предупреждение,при повторно - триене на акаунта.Сигурно ще ме обвинят в екстремизъм,но ми писна когато преглеждам темите без отговор,половината да съдържат точно гореспоменатите въпроси :)

Усещаш ли се какъв си двуличник и лицемер!

DrHouse

Цитат на: juls
Цитат на: svdiabloнадявах се който коментира да е запознат от близо с нещата и най вече да е пробвал продукта. щом си посетил и форума значи си го прочел както трябва и си изчел всички страници. http://www.gsmhackers.net/vb_board/forumdisplay.php?f=4714 който иска може лично да се запознае с форума и да прецени кой какво казва и за какво точно става въпрос.
Колега,нямам нищо против да си продаваш картите за колкото и както искаш.И аз имам Yessim-ове,мога да ги даунгрейдна до 2.3 и да има направя нужните настройки.И когато след няколко дни телефона загуби сигнал,трябва да изваждаш картата,да я слагаш на друг телефон,да я чакаш да хване сигнал и пак да я върнеш в iPhona.Това не при всеки се получава,при някои никога не тръгва отново.Знам и че при някой си работи перфектно,даже и 3G се включвало понякога :) ,но тия са единици..Това не е никакво решение на проблема с новия бейсбенд.Не знаеш в кой момент ще загубиш сигнал и дали ще го "хванеш" отново,и трябва да мъкнеш още един телефон евентуално.Всички тиа неща са във форума,не ни слушайте нас,всеки сам за себе си да прецени.
А иначе форума им го чета всеки ден,но няма как да пробвам защото моя iPhone e 2.2 ъпдейтнат без бейсбенда.

Докато въртеше търговия с "работещи и евтини" турбосимове, всичко беше ОК. А сега ти "рипа гъзо" - както културно си се изразил по-горе.

julss

Не видях къде е обидата и къде е втория акаунт.Ма айде стига вече по тоя въпрос, че оспамихме на колегата темата,извинявам се за което.На следващите провокаций на Лудия Доктор няма да отговарям,че ми идват едни такива пиперливи на езика....стига толкова  :-X