Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-06-2024, 11:50:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 871
  • Latest: Teaxise
Stats
  • Общ брой публикации: 82 671
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 212
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 193
Total: 193

193 гости, 0 потребители

видяхте ли новия Windows 7?

Започната от arnold, 15-01-2009, 23:43:40

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

julss

ЦитатИ мога да кажа,че няма лош Winodws,а има хора който неразбират Cheesy
Ето за това MacOs е велик, защото не ти се налага да разбираш много,той просто работи за теб, а не обратното.Няма нужда да ставаш специалист и туикър за да накараш компа да работи както искаш.Няма го това вечно човъркане и милиони настройки,регистри,вируси,етс.Сигурно ти е трудно да го възприемеш, take your time...
А колкото и да не ти се вярва Win работи по-добре върху Apple хардуеър.Имам еднакъв рилийз XP на МacBook -a и на един много наточен DELL XPS на жена ми. PC-то пасти да яде...

k0k0

Цитат на: julss - 10-02-2009, 17:56:44
ЦитатИ мога да кажа,че няма лош Winodws,а има хора който неразбират Cheesy
Ето за това MacOs е велик, защото не ти се налага да разбираш много,той просто работи за теб, а не обратното.Няма нужда да ставаш специалист и туикър за да накараш компа да работи както искаш.Няма го това вечно човъркане и милиони настройки,регистри,вируси,етс.Сигурно ти е трудно да го възприемеш, take your time...
А колкото и да не ти се вярва Win работи по-добре върху Apple хардуеър.Имам еднакъв рилийз XP на МacBook -a и на един много наточен DELL XPS на жена ми. PC-то пасти да яде...
Честно да ти кажа или женати не си поддържа много компютъра и не го дефрагментира (уин има нужда от това за разлика от мак) или ти си пускаш уина 1-2 пъти в месеца...

П.П. Лената на уин 7 е нещо средно м/у ленатат на КДЕ и дока на тигъра  ;)
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

julss

И двата ги подържам аз, повярвай ми - знам какво говоря ;)

pravdo

това е резултат и от официален бенчмарк... даже Епъл показваха статия със някакво подобно заглавие - Mac is the fastest PC...
и ставаше въпрос точно за тези тестове които показаха по бърз ХР на Мак.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

InexX.EU

Еми щом си вярвате няма проблем. И сега да не ми извадите статистика на apple понеже всички се сещаме,че същата статистика но от microsoft,ще изглежда по друг начин...няма смисъл от провокирани статистики :)

а и темата е за windows 7 какво общо има с windows XP ?!

Иван Ралчев

Windows 7 най-малкото изглежда добре. А това, както знаем, вълнува над 80% от потребителите. Затова нека, уважаеми, стискаме палци на Редмънд да се справят добре поне този път, та да ни спестят главоболията от факта, че всеки ще се разхожда с Mac, защото последствията няма да бъдат приятни  ::)
Once you go Mac you never go back.

Dancer

Просто не мога да не Ви отговоря. 14 години се мъча с Windows. Изхарчих сума пари за софтуер, станах специалист по хардуер, и какво ли още не, а за същинската ми работа не остана време. Затова взех най-сетне решението и си купих Mac. Вече нямам проблеми, уча нови неща, нямам проблеми с работата, а пък за удобството да не говорим. Не бъдете инат. Mac-а е по-добрата система. Поинтересувайте се от историята. Поинтересувайте се как са започнали Стив Джобс и Бил Гейтс, кой от кого и на кого и т.н. Колкото и да не вярвате Mac e -по-добър както като система, така и като хардуер, така и във финансово изражение. Пример: Microsoft office за PC струва около 800 лева. iWork за Mac струва 153 лева в момента. Повече примери няма да давам. Аз работя с лицензиран софтуер.

HQ

инсталирах си уиндоус 7 х64 на мака  ;D
първо-похвала,рядко се случва да ми хареса нещо от майкрософт (от age of empires II насам),да не уруки,ама май този път са напът да се справят.
второ - хареса ми,че всичките драйвери се инсталираха,най-вече за видеокартата,която мислех за забравена (8600m GT) защото след десетки опити да подкарам макбука на виста се отказах защото не можех да сложа драйвер за видеокартата да подкарам аеро и да имам по-качествени игри (на виста x86 стана,но аз си държа на 64 битовите решения).
трето - батерията ми издържа 3 часа и 30 минути с уиндоус 7 при сърфиране в интернет и гледане на филм от мрежата.За последно това се случи със mac os x 10.4.11 .

Ето какво пък не ми хареса :
макдрайв за уиндоус 7 нямало още ...  :'( дава грешка при инстал на версията за виста 64.
сигурно от input remapper или от bootcamp драйверите клавиатурната подсветка не спира да примигва,мъча се да изключа функцията automatic dimm в input remapper,но няма ефект,при слабо осветление сензорите се побъркват и това изглежда го има при 64-битовите уиндоуси.Преди имах и ХР 32 и нямаше проблеми,даже имаше повече степени за усилване/намаляване на звука,осветлението на дисплея и т.н.
Според вас има ли алтернатива на input remapper,държа го единствено защото с него си регулирам вентилаторите,а това ми е нужно?

Becko

незнаех че този форум е за бета тестери на майкрософт :)
то няма нищо лошо де остава само смешното :)

muiiio

На нетбукчето си сложих У7. Всъщност съм доволен, което дори мен ме изненада. Дори проклетото Aero си работи сносно, а говорим за Intel Atom 1.6, 1GB RAM и няква там вградена видеокарта.
i have a 6th sense of humor

shekito

Иновативните продукти винаги се създават от нови компании,както Епъл направиха иФОН..Мислите ли че от нокия са по-прости и нямаше как да го направят?Ако бяха обаче,щяха да си загробят другите нокии,защото все пак и цената тряше да е достъпна.Маркетинга сочи,че всяка иновация се прави от нови-това относно,кой колко е оригинален..за ОС-а-нека не забравяме,че точно заради монопола има сумати вируси,защото е най-разпоространен Уиндолса..и може би заради това си остава ,,по-лабав".И все па-аз ви пиша от МАК...замених иМАК-а вкъщи за десктоп машина,за да играя игри,защото не ми се даваха 3к за нов айМАК,като мога да дам 1к за ПЦ...Иначе действително на Леопард-а всичко става с 1 движение..ай пробвайте да си шернете нета с уиндолс..не че не може,ама не е с 1 тикче :)..и има около 60% вероятност да не се получи.
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

yamahadrums

Цитат на: shekito - 18-03-2009, 15:18:25
Иначе действително на Леопард-а всичко става с 1 движение..ай пробвайте да си шернете нета с уиндолс..не че не може,ама не е с 1 тикче :)..и има около 60% вероятност да не се получи.

  Мдааа, преди няколко дена се опитвах да шерна нета през Wi-Fi на една Vista. Питайте ме дали го шернах. Вкарах се в некъф филм на ужасите. Изобщо не вдянах откъде и как става.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

HQ

става си и още как! Първия път ти трябва малко интуиция да се сетиш да влезеш в шеринг и после става и със затворени очи!

thebrainless

Извинявам се за офтопика, но да не отварям тема...
Я кажете как да влеза от лаптопа (тигър) до настолния (леопард) през wi-fi рутер, обратния вариант няма никакви грижи  :o
Stay hungry. Stay foolish.

Angelo

System Preferences / Sharing / File sharing + добавяш folder + User и му задаваш права.
Това на Леопарда щом влизаш в Тигата.