Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 23:02:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 68
Total: 69

68 гости, 1 потребител
BuSteR

TeamViewer- споделени компютри

Започната от oolliivveer, 22-12-2008, 09:30:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

oolliivveer

Много ми хареса тази програма,та рекох да я споделя с хората от форума.Става за дистанционна работа и настроика на компютри.Работи на мак и пс.Безплатна.http://www.teamviewer.com/index.aspx

hgeorgiev

Привет, малко да изтупаме темата от прахта....Има ли някакъв вариант за работещ по дълго време Teamviewer?
Работи два дена и започва да дропи връзката....повечето ми софтуери са купени, но този ми идва малко скъпичак...

Константин

Аз използвам следните:
Getscreen.me (lifetime) работи през браузер и не е нужно да се инсталира нищо. Неотдавна я ползвам и съм много доволен! Скоро ще добавят функция за блокиране на екрана докато работиш (подобно на  Microsoft RDP)
Jump Desktop (платена за MAC и безплатна за Windows) изисква акаунт и инсталиране на програма. Поддържа следните продоколи VNC/RDP и Fluid (техен си проткол). На мака имам инсталиран NuoRDS Server които блокира екрана на мака като съм вързан по RDP.

с Jump Desktop съм вързан почти по цял ден от работният ми комп до домашния  за да гледам сайтове които са блокирани на работата ни или не минават през проксито на VPN което съм инсталирал.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

hgeorgiev

Благодаря. Ще ги разгледам всичките. Работата е там, че аз съм с мак а достъпвам станции с уиндоус.
Енидеск също ми е вариант. Но нещо се държи неадекватно понякога.

KurtiMakarov

#4
VNC
MAC: Пускаш файл шеринг и с VNC Viewer си ровиш.
За Win инсталираш TightVNC и пак с VNC Viewer правиш ремота.

П.П. VNC Viewer също предлага и Server. Аз ползвам TightVNC , ремот Мас към  Win и върви доста добре.

Константин

Цитат на: hgeorgiev - 11-06-2021, 09:01:03
Благодаря. Ще ги разгледам всичките. Работата е там, че аз съм с мак а достъпвам станции с уиндоус.
Енидеск също ми е вариант. Но нещо се държи неадекватно понякога.
Връзката е в локална мрежа или през интернет отвън?
Все пак съветвам да ползваш RDP (споделих какво ти е нужно за това), този протокол дава най-добри резултати. VNC е доста популярен, но има голямо забавяне дори в локална мрежа.
В компанията в която работим VNC е само бекъп опция, но никой не я харесва, но понеже тук са само Win ние сме на RDP и Radmin( те имат и Radmin VPN, който дава статичен IP  подобно на един стар продукт, който се нарича Hamachi, но вече не съществува), но е само за Windows.
В момента съм вързан от офиса към домашния си мак през Jump Desktop, почти няма разлика как работи, все едно съм седнал на мака.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

hgeorgiev

Не локално. През интернет се достъпват.
Въпроса е, че когато е ТВ/енидеск - стартират програмата която обикновено е на десктопа, казват и.д. и парола и влизам. РДП е супер, но няма да знам дали е пуснато на съответната станция, от там трябва да обеснявам стъпка по стъпка как да видят и кажат ИП адреса....Ей такива дребни неудобства :)

zlia

TW има врътка за смяна на ID-то и така да може да се ползва безплатната версия. Естествено не с корпоративни цели де.


Sent from my iPhone using Tapatalk

hgeorgiev

Да да. Играх го на уиндоуса. Смяна на мак адреса и тн.  Трябва да го проверя за макос колко пара е. Аз имам купена версия но е стара. Последната която продаваха преди да направят лиценза годишен. 13 май беше. Съответно всеки тегли последната и пак става тегаво.

Константин

Именно затова ако искаш да имаш лицензиран вариант, двата които посочих са идеални за работа извън мрежата по интернет!
getscreen струва $99 (вариантите са 1, 2 или 3 кода по $99 за повече компютри, покани на ден, по-голям обем на файла и облачно пространство за съхраняване на записи) еднократно до 10 компа към които можеш да си 24х7 и се логваш, 5 покани за отдалечен достъп на ден, до 4гб транфер на файл и 20ГБ облачно пртостранство за записите на сесиите ако искаш, без да има нужда от кодове или линкове, директно от браузера (изисква се пускане на агент които се генерира с твоя гарантиран достъп)
ето демо:
https://go.getscreen.me/demo

Или през JumpDesktop, но там се изисква инсталиране на агент, програма за достъп и регистрация.

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Константин

Аз едно време мислих да си купя lifetime она TW, струваше към 1300 евро еднократно, добре че не вкарах толкова пари, намерих други варианти които са много по-евтини и също толкова добри!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

thebrainless

Този проблем съм го решил от години с remote desktop на гугъл. Това, което най-много ми допада е, че влизам и през телефон/таблет и върша реална работа.
Stay hungry. Stay foolish.

angelvn

За ремоут достъп ползвам безплатното приложение на Microsoft - Microsoft Remote Desktop. Върши чудесна работа.
UI designer and developer

Константин

Цитат на: angelvn - 16-07-2021, 21:32:29
За ремоут достъп ползвам безплатното приложение на Microsoft - Microsoft Remote Desktop. Върши чудесна работа.
А на мака какво имаш инсталирано за да го аксеснеш по RDP? аз имам NuoRDS
https://www.nuords.com/products/nuords/

иначе извън локална мрежа са нужни други тип връзки и не всичко работи на всякъде.
Ясно е че просто със свободен интернет може всичко, при мен на работата ми Chrome Remote Desktop не работи.
Освен това ако става дума за да се помогне на някой и ако
компанията ви го прави често (remote support) си е нужен продукт платен, с безплатните всичко е лимитирано, освен това RDP не става, защото се заключва екрата на компа.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

angelvn

Ползвам го у дома между Мак и Windows сървър. Ползвам го и на работа за достъп до Windows машина, която е на другия край на града, като всичко минава през VPN. Пробвал съм през българския и чуждестранния - работи си нормално. Нищо не се налага да инсталирам освен приложението на Майкрософт. Качеството и скоростта са нормални, като разлика дали ще мине локално през домашната ми 10Gbps мрежа, през Wifi 6 или през фирмен VPN с ограничение на скоростта 50мбпс - няма.

Ако на човека му трябва за съпорт, фирмата ни ползва Teamviewer, но ако е за дистанционно управление на headless сървър може да се мине и без него.
UI designer and developer