Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 01:13:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 639
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 85
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 77
Total: 77

77 гости, 0 потребители

iPod и кола- проблем

Започната от marrrto, 23-11-2008, 09:39:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

marrrto

Специално си взех айпод 80гб , за да го ползвам в колата. CD-то ми е с USB и досега не съм имал проблеми с ползването на флашки, включително за малко съм използвал и един от по старите 30гб айпод-и. Сега обаче имам проблем с новия- включвам го в USB-то на плейъра но след малко ми изписва че няма usb устройство и не плейва. На айпода съм му дал "enable disk use" и съм си копирал музиката, по същия начин както е копната и на флашката. Имате ли представа защо се получава този проблем?

Becko

ако ще ползваш ипода като флашка защо просто не ползваш флашка ?
идеята е ако можш да ползваш библиотеката на ипода а не празното дисково пространство :) виж как е форматиран ако е HFS+ за мак може и да не го прочете устройството

marrrto

Ами все пак айпода е 80гб за разлика от флашките, плюс това за разлика от флашката айпода мога да си го ползвам в колата, като мп3 и като външен хард. FAT32 e и не мога да разбера откъде идва проблема.

julss

Пробвай го по стандартния начин,не като флашка и ще видиш че ще работи без проблем.Проблема ти е в CD-то на колата.Почти няма такова,което да разпознае толкова голям хард.Поне аз така си мисля.Пусни iPod-а да си свири и нямаш грижи.И аз имам 80гб и свири без проблем в колата.

marrrto

Какво имаш предвид под стандартния начин?

julss

Доколкото разбрах ти си копирал папки с музика директно върху iPoda и го ползаваш като нормален хард диск.А ако си му качиш музика през iTunes или каквото там ползваш (щом си с уиндоус и през Winamp става) и го пуснеш да свири,закачи го на AUX и си готов.По този начин ще ти трябва и зарядно за кола,макар че ако му е в ред батерията,би трябвало по 20-30 часа да свири.

marrrto

Мерси ще пробвам и така. Принципно има и музика качена през iTunes и като папки, но не става. Може наистина 80гб да му е много за разпознаване.

julss

През AUX става 100%,защото така си го ползваш като обикновено мп3.Но ако нямаш вход 3,5мм (жак за снушалки) отпред , сигурно ще трябва да изкараш един кабел отзад на CD-то  2RCA - 3,5мм .Директно в айПода в гнездото за слушалките и си денсиш :wink: