Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 19:46:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 302
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 263
Total: 264

263 гости, 1 потребител
walker007

Apple announces October 14 notebook event

Започната от eek, 10-10-2008, 01:08:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Цитат на: "XXwolf"малко цифри: екраните са 18-битови 8O , само един high power (500mA) USB и +20$ ако искате дистанционно.

Демек слагаме Eizo-та на боклука?  :roll:

Моля мааалко инфо, че нещо се шашнах... или просто бъркам понятията.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mr.j

Цитат на: "konstant"До Мр. Дж. Мислиш ли, че дизайнерите на Епъл не са мислили по-тия въпроси? Можеби нарочно ти правят гадно и напук да се мъчиш с тая черна рамка? Може би  в тоя форум има по-добри дизайнери-А?
Дейба тези дизайнери от EIZO и NEC, ще им пусна един гневен мейл, че про моделите им трябва да са глоси, защото изостават от световната дизайнерска тенденция на капълъчерши - калифорния. Единственото което са мислили е $ .  Сложи си глоси монитор и си движи нещицата, аз ще тъна още години в невежество явно  :roll:
А с това кой какъв дизайнер е във форума на никой не му е интересно. Форуми за мерене на пишки в това отншение дал господ  :wink:

dau

тука взеха малко изхвърляния да стават...

ясно е че пазара движи... ама да се сравняват с еизо и нек... колко пари е CG серия на еизо или SpectraView на нек... говорите глупости тука...

ясно е че това не за про работа, който иска такава работа в студио с външен монитор, калибрирано подходящо боядисани стени, контролирано осветление и разположение на всичко в стаята...

никой няма да си вземе макбук про, и да ходи да прави принт дизайн юни месец 12 наобед в парка... сещате се...

иначе дано има photo dedicated 17" януари месец  :lol:

XXwolf

Цитат на: "Wizi"
Моля мааалко инфо, че нещо се шашнах... или просто бъркам понятията.

powerbook-a който имаш е с 24-битов екран

mr.j

За да приключа глупавия спор от моя страна, имам 20" синема в работата и още един в къщи и съм много доволен в съотношение цена качество, стават си отвсякъде за дизайн, предпечатния ни отдел също е с такива монитори (няма да коментирам 23-30" за тях Нуби доста писа  :lol: ). Очаквах от доста време да излезе новата линия монитори и сега когато е факт... никога няма да си купя този модел монитор. Спорът с 30% grey vs 100 black+стъкло за мен е безпредметен.

Web_Devil

Цитат на: "konstant"Човек ако чете тука все едно са се събрали Пининфарина, Бертоне и Джуджаро и обсъждат.

:lol:  :lol:  :lol: Пининфарина малко поумря... Едно деде го блъсна. Мир на праха му.
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

konstant

Той и Бертоне не е между живите! Този Пининфарина е синът на основателя.
Казах го примерно с тези имена защото всеки ги знае и са знакови.
Мр. Дж. -въобще не искам да си мериме п.....те кой е е по -...! Явно сме много различни! Намесих се защото се самозабравяте. Хората ви изкарват иновативна технология взета от НАСА за изработка на корпуса. Нов подход въобще за това как трябва да се прави ноутбук. И вие без да сте го видели наживо отричате всичко. А най-смешно е, че са грозни. Не мога да преценя дали се дулжи на вкусът ви или просто толкова сте свикнали с дизайна на старите машини, че отхвърляте всичко различно! Само за твое сведение -когато Микеланджело е направил Давид и го е изкарал пред Синьорията, почти всички граждани на Флоренция са го хулили как може такава грозотия да е направил. Някой са го замервали и с камъни.

dau

е на мен iMac-a ми е бял... не е 30% сиво... виж алуминиевия корпус би му седял много добре...

ама черен бих си купил нямам грижи аз с това  :lol:

Mar7in

Абе НАСА, НАСА, ама тия дисплей като огледало са си кошмарни. Седи ти 1-2 часа с лаптоп някъде навън или вечер до лампа да видиш дали очите няма да ти се изморат. Просто това стъкло е само за да придаде по-лъскав вид. Малко почна да ми прилича, на ерата, когата слагахме предпазни екрани пред мониторите, а на кутията беше показано колко драстично се подобрява изображението :lol:


eek

Тази снимка просто е доказателство, че пичът (1) не умее да снима и (2) се прави на интересен :)

Хващаме ли се на бас, че матовият екран на пластмасовата ми тошиба (както и на всеки друг монитор) вади същия отблясък при снимка със светкавица?

И друг път не пускай такива снимки (дори и да са от engadget), щото само се излагаш :)



Наистина, като стане дума за оплакване, всички сте #1 -- ама айде ми кажете кой си слага 24" монитора вкъщи, така че през рамо да му свети слънцето у екрана? Или може би искате да си ползвате лаптопа, когато сте лятото на брега, без чадър, по обед, докато слънцето приятно напича... :)

Излагате се :) Още не сте ги пипнали и видели на живо (и в БГ няма да ги пипнете поне до Коледа), а вече сте отворили усти до небето...

Другата седмица като е слънчево влизам в епъл стора и специално ше помоля некой гений да дойде с мене навънка да тествам... и даже снимки ше нащракам (със светкавица) :)

bobek

Цитат на: "eek"
Наистина, като стане дума за оплакване, всички сте #1 -- ама айде ми кажете кой си слага 24" монитора вкъщи, така че през рамо да му свети слънцето у екрана? Или може би искате да си ползвате лаптопа, когато сте лятото на брега, без чадър, по обед, докато слънцето приятно напича... :)

В офиса има колеги, които ползват 13.3" MacBook от вече предходното поколение, които са с огледални екрани. Мога да те уверя, че далеч не е нужно да изляза на десети август в 12:30ч. на плажа, за да усетя изключително дразнещото отразяване. Все пак не може винаги да заставаш така, че никаква светлина да не попада върху монитора. А и цялото удобство от факта, че ползваш мобилна машина отива на кино, ако трябва човек непрекъснато да мисли как да застане, така че да може спокойно да си гледа монитора.

Всеки си има предпочитания. Не се опитвам да налагам гледната си точка. Единствено споделям моето и мнението на тези хора, с които съм обсъждал точно този въпрос. Досега никой не се е изказал ласкаво за огледален дисплей, ако трябва да го стой пред такъв по цял ден.

Недоволството ми, а може би и на повечето негативно изказали се тук, пък и в други форуми, е провокирано от факта, че отнемат възможността за избор. Защо да не може човек да си избере това, което смята да по-удобно?

И като завършек на този ферман, лек offtopic. Видях, че Apple предлагат като аксесоар anti-glare филтри, които да сложиш на glossy екран - цък. Някой тук ползвал ли е такъв или подобен и има ли ефект?

pravdo

eek, отговарям на въпроса ти кой... ами аз. аз искам да си купя 24" иМак и имам прозорец зад гърба си макар и с щори. Това задоволява ли те?
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

dau

Аз имам iMac 24" ама не е глоси и прозореца е зад него :)

иначе аз си бих взел от новите машинки и да и сложа филтър отпред, но ще изчакам да видя дали ще има photo dedicated notebook януари месец :)

Еленко, фен съм ако ходиш до ейпъл стора и аз да дойда може да отщракаме от различни ъгли как е положението :)

dau

Цитат на: "XXwolf"малко цифри: екраните са 18-битови, само един high power (500mA) USB и +20$ ако искате дистанционно.

може ли да дадеш малко инфо къде го прочете това?

ако е така.... то тоав си е 6битов цвят на TN матрица...

ама няма да ме изненада тъй като и на 20" iMac е същата матрица....

ама ако са сложили и на новите Ciname Displays такова нещо ще е пълно лайно просто...