Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 16:28:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 97
Total: 98

97 гости, 1 потребител
boggentod

Аз го видях, ето го. Тап. Тап това е новия макбууук.

Започната от nubizus, 10-09-2008, 00:07:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nubizus

Мое да забравите за подобно идиотско и несъразмерно заобляне.
Виж за по тънък съм за.
Но не мисля поне 2 години да сменям щайгата така че да се оправят "фановете":)))

Иван Ралчев

Само още малко рам  :roll:  :P

И, живот и здраве, един читав снежен леопард  8)

Пък и настоящият ми е достатъчно нископрофилен - един обикновен Dell е два пъти по-дебел. Абе, в последно време прекаляват с "иновациите". Да се насочат към сериозните потребители, а не лигавите русокоси барбита, които се чудят с какво да се похвалят. Искам стабилна платформа и стабилна операционна система, глезотиите оставям на Vista  :lol:  :lol:  :lol:
Once you go Mac you never go back.

dau

абе много работи има които могат да се подобрят още...

но най-важното за мен е малкия 13" да го олекотят доста... трябва да падне под 2 кила така е срам и позор просто...

Иван Ралчев

В новата кутия ще падне със сигурност, спокойно, dau  :wink:
Once you go Mac you never go back.

nubizus

Цитат на: "DarkArcher"Само още малко рам  :roll:  :P
Да се насочат към сериозните потребители, а не лигавите русокоси барбита, които се чудят с какво да се похвалят. Искам стабилна платформа и стабилна операционна система, глезотиите оставям на Vista  :lol:  :lol:  :lol:

Да добавя: и качествени чаркове в овърпрайснатия им хардуер:)))

Иван Ралчев

nubizus, купувайки си продукт на Apple, не винаги даваш пари за качество, но със сигурност те отиват за нещо, което в един момент ще се окаже супер желано - дизайн бе, дизайн. А, плащаш си и за удоволствието да обясняваш на другите, че това не е като техните  :lol:  :lol:  :lol:
Once you go Mac you never go back.

nubizus

Цитат на: "DarkArcher"nubizus, купувайки си продукт на Apple, не винаги даваш пари за качество, но със сигурност те отиват за нещо, което в един момент ще се окаже супер желано - дизайн бе, дизайн. А, плащаш си и за удоволствието да обясняваш на другите, че това не е като техните  :lol:  :lol:  :lol:
Едно време беше друго, но сега определено е така.
Има и нещо ново. Просто про узера не е в центъра. Той може да дава много пари, но купува на две години веднъж, което от чисто търговска точка не носи най-важното - оборот.:)))
Така че се подгответе за най лошото, не случайно Апъл Компютърс стана само Апъл:))

eek

Цитат на: "nubizus"...
Така че се подгответе за най лошото, не случайно Апъл Компютърс стана само Апъл:))

Стана само аппле, шото според Джобси бъдещето е в устройства като ифоне, и след успеха на ипод-а ми се струва, че това е вярно.

"Нормалните" компютри, които кесят по бюра и по чанти за лаптопи, с мишки и клавиатури, там нещата от доста време са ясни -- освен това, този пазар отдавна принадлежи на мишософт и аппле надали ше го завземат по същия начин скоро.

С хай-тек устройствата и смартфоните нещата обаче не стоят точно така и съответно Джобси се ориентира.

А като гледам виндовс 7 ми се реве просто, защото тая фирма очевидно отказва да измисли нещо ново. Пак с много напъни ше пуснат следващата версия, която ще е последния consumer-ски продукт, който ше се сети да използва мултитъч (не технологично, а по-скоро като замисъл на интерфейса -- шото с тея дребни иконки в момента мултитъч+виста съкс).

Нищо не се е променило, освен че използват тъчскрийн -- още един начин да получа RSI, освен с мишка и клавиатура (като ми висят ръцете над лаптопа във въздуха по цял ден). :) Шарени картинки и простотии, но си личи как мишософт не са наясно за какво аджеба могат да я използват тая технология мултитъч (on-screen piano?! ftw?!), освен за тъчскрийн маса, струваща $10 000.

Както пише в един от коментарите:
ЦитатWindows 7 isn't built around a touch screen, it's just a little feature thats supposed to made techtards like you get excited.
Т'ва важи за виста много повече -- интерфейса не е мислен за интеракция чрез тъчскрийн -- а за мишка+kbd.

Така че затова аппле ше върват напред и мишософт не, и Нубизус, на Джобси нема да му пука за тебе, шото вече те е изцедил. :) Сега се оглежда за следващите, които да изцеди, но поне интерфацето му е френдли :)

nubizus

Цитат на: "eek"
Цитат на: "nubizus"...
Така че затова аппле ше върват напред и мишософт не, и Нубизус, на Джобси нема да му пука за тебе, шото вече те е изцедил. :) Сега се оглежда за следващите, които да изцеди, но поне интерфацето му е френдли :)
Верно е деба. Една прилична колица съм потрошил през годините:)))
Даже са като се замисля, още по-добре че така става, сметам следващата врътка да я пропусна.

Иван Ралчев

Абе, целият свят върви на зле. Лошото е, че не може да се спре  :lol:  :lol:  :lol:

Tiger е послушен, ще кротува още няколко години на моето MBP.  :roll:
Once you go Mac you never go back.

dau

последно на 14-ти ли се очаква подмяната и да излезнат новите буци?

Иван Ралчев

Once you go Mac you never go back.

dau

А къде пише че ще е на 14-ти?

че има изгодни оферти в момента :)

Иван Ралчев

Dau, сигурно си разбрал, че от Cupertino нищо няма да излезе като информация, затова и боравим със слухове. В този ред мисли...

ЦитатThose of you holding out for a new lineup of MacBooks will have to wait until October 14, according to sources who, as they say, are familiar with Apple's hardware plans.

Из Darin Fireball...

Един приятел, Владо Георгиев, навремето ме убеждаваше да изчакам поне няколко ъпдейта и тогава да се хвърля на Leopard. Наскоро до мен стигна друг негов съвет... да изчакам няколко месеца след оповестяването на новата линия ;-)

Сам си вади заключенията  :roll:
Once you go Mac you never go back.

Иван Ралчев

Сега, като стана въпрос, смятам да купя на сестра си един MB, обаче все още се чудя. Видяло се е, че вероятно няма да е от новата линия.

В България най-удачният модел струва 2554 лв, в САЩ същият е $1299. Простата сметка...

И все пак, заслужава ли си да купя настоящия модел от САЩ преди да са се изчерпили количествата и да са вкарали новите в продажба, или да изчакам BBS да пожелаят да продават старите, в бъдеще, модели на по-ниски цени?

Какво мислите?
Once you go Mac you never go back.