Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 17:59:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 77
Total: 77

77 гости, 0 потребители

iMac в куфара

Започната от Icko2, 22-05-2008, 21:44:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Icko2

След известно време ще заминавам за Америка и искам да си купя настолен компютър за в нас. Първоначалната ми идея беше да си купя мак мини. Сега обаче започнах да се позамислям за 1 iMac. Искам да ви попитам дали според вас има начин да го вкарам в куфара с багажа ми? Дали има големи рискове да се счупи. Има ли начин да маркирам куфара, че е с чуплив багаж и хамалите по летищата да не го хвърлят всеки път... Или пък да споделите някаква алтернатива за превоз... :)
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Mar7in

Моят съвет е да не рискуваш, защото един приятел си беше взел техника от там и като си отвори куфара в тях...кофти гледка... :(

lordmaul

ми има начин да ама трябжа да ти е по голям куфара едни приятели така направиха единия домукна имак другия макпро просто си взима6 вазможно най-големия куфар и слага6 компа както си е с ка6ончето като преди това оплатни6 празните места и го овива6 целия ка6он с дрехи или др. там парцали след което на летището си опакова6 багажа с ония големи  найлонови пликове които се стапят и няма опасност да ти го отворят а сущо така слага6 и лепенка 4е е 4упливо дава6 си багажа и се наслаждава6 на полета гаранция че ни6то няма да му има пак и ако лети6 с луфтханза още по добре няма и да ти го тру6кат даже 6том има лепенка за 4уплив товар
g31m-es2l Intel Core 2 Duo 2.66GHz E8200 2x2gb kingston ddr2 nvidia 9600GT 1gb DDR3  wireless
TL-WN951N pci

fpyyh

един познат си прекара със самолет компютъра (не мак) до щатите, завит в тонове дрехи в голям куфар и не знам какво са го правили, но кутията беше изкривена и то доста. накрая се оказа, че при някакъв силен удар се е откачил частично pci express слота за видео картата, другите неща бяха ок и се оправи с едно ново дъно. като съм виждал по летища как падат куфари от разните камиончета, с които ги носят - не рискувай. алтернатива - dhl, ups, но сигурно ще трябва да платиш ддс тук на митницата. не можеш ли да превозиш един 20" в ръчния багаж? не  чак толкова голям.

Icko2

За ръчен багаж, мисля че няма как. В самолета дават да се носят само неща от първа необходимост. Абе май няма да стане. Може да откраднат куфара, да го метнат под 100 други, да го изпуснат от камион и т.н. Май е прекалено голям рискът. Остава да чакам новите минита :)

Благодаря за отговорите ;)
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

mr.j

оооо силно скептичен съм че надпис "чупливо" ще се отрази на хвърлянето и падането на куфара по летищата  :)

XXwolf

без никви надписи и знаци съм вкарал един iMac G5 и cinema дисплей освем многото лаптопи. а с ръчен багаж прекарах един cinema HD дисплей, но трябваше да сложа лапропите (пътувам с два) в багажа. Най-големя проблем е на тукашното летище ако не искаш да плащаш ддс и те хванат ;)

fpyyh

плащаш ли като са за лична употреба? не е ли само, ако внасяш повече бройки или как ще изпуснат...

XXwolf

Цитат на: "fpyyh"плащаш ли като са за лична употреба? не е ли само, ако внасяш повече бройки или как ще изпуснат...

всеки казва че е за лично употреба и няма проблем, но само до определен лимит, който е май около 250 евро. над това те хващат за контрабанда на стоки :twisted:

fpyyh

мда, гладен митничар няма. още бай ганьо го е казал - дайте ми на мене солунската митница...