Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 16:10:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 391
Total: 391

391 гости, 0 потребители

маса яко ми се бъгясва.....

Започната от lovemygf, 02-05-2008, 09:36:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

lovemygf

Цитат на: "XXwolf"e, трябва си и малко въображение ;)
Успех!
Не тръгва този иоткис..... кернел паник дава нон стоп под нормален режим а под вербосе стига до едно място и спира не е от диска пробвах на няколко :(((((( супер ме е яд....... ще чакам до лео фор алл друга нова версия или калиуеи или някои друг да пусне нещо ново, 10.5.3 мисля да опитам но кои знае кога ще доиде.
Sony nex 5+64gb kingston sdxc class 10!,iPad 3g 64gb ios 4.2.1,mac book pro 15" late 2009 intel core 2 duo 3.06ghz,nvidia 9400+9600gt,SSD INTEL GENERATION 2 160GB 250MB/S READ , 100MB/S WRITE SPEED,,4gb ddr 3. 7 hours battery life ,Iphone 4  32gb  fu 4.1,magic mouse,ibm t61....ipad 2 soon :)

fpyyh

ако твоят чипсет не се поддържа досега и е стар - колко вероятно е някой да се разработи и да добави поддръжка за него в новите версии? от личен опит съм забелязал, че става все по-зле и по-зле с разни стари и непопулярни неща.

lovemygf

Цитат на: "fpyyh"ако твоят чипсет не се поддържа досега и е стар - колко вероятно е някой да се разработи и да добави поддръжка за него в новите версии? от личен опит съм забелязал, че става все по-зле и по-зле с разни стари и непопулярни неща.
Дъното ми е 4core dual vsta......старо ли е ??? Значи какво мине се мине две години трябва да си земам чисто нови компоненти.......... в края на 2006 или началото на 2007 си зех това дъно....... и вече остаря не го подържат така ли..... ами ако имам нещо от 2004 или по старо хептен никога няма да ми тръгне какъв е този мас...... иоткис изобщо не тръгва изхабих няколко диска мислех че е от тях но уви не е от тях....... няма нрмален буут няма вербос и при двата не тръгва. при едното кернел паник при другото там бсд нещо си какво беше и това е.
Sony nex 5+64gb kingston sdxc class 10!,iPad 3g 64gb ios 4.2.1,mac book pro 15" late 2009 intel core 2 duo 3.06ghz,nvidia 9400+9600gt,SSD INTEL GENERATION 2 160GB 250MB/S READ , 100MB/S WRITE SPEED,,4gb ddr 3. 7 hours battery life ,Iphone 4  32gb  fu 4.1,magic mouse,ibm t61....ipad 2 soon :)

traian_james

значи моето дъно е същото и яткос-ът не ми върви, но вгродената лан карта (VIA) си работи, само че след време се "крашва" драйверът.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

lovemygf

Цитат на: "traian_james"значи моето дъно е същото и яткос-ът не ми върви, но вгродената лан карта (VIA) си работи, само че след време се "крашва" драйверът.

При мене не работи този виа драиер хич и не иска да се споофне дори :(
Sony nex 5+64gb kingston sdxc class 10!,iPad 3g 64gb ios 4.2.1,mac book pro 15" late 2009 intel core 2 duo 3.06ghz,nvidia 9400+9600gt,SSD INTEL GENERATION 2 160GB 250MB/S READ , 100MB/S WRITE SPEED,,4gb ddr 3. 7 hours battery life ,Iphone 4  32gb  fu 4.1,magic mouse,ibm t61....ipad 2 soon :)

Wizi

Пич, ти не си бегинър, ами един оригинален класически ЛАМЕР...  :D

.... като те питат каква ти е дънната платка все едно съм те попитал каква ти е колата и ти ми отговаряш "Ами синя"!.  Нооо после на момента ревеш със сила, че във форумите никой никога не помагал, разбираш ли... ами аз пък дори се чудя, че в тази твоя тема толкова много се изписа и то толкова стойностни неща. Че хората дори сами ровеха да видят какъв ти е чипсета.... щото ти беше супер сложно да изтеглиш едни 250кб програмка CPU-Z и да си отговориш сам на въпросите. Аааа, сега да не попиташ и от къде да си знаел за тази програма?

После се хвърляш във филма, че 10.5.3 ще ти разреши проблема.... как го прецени това???? Абсолютно никаква логика няма! Ако ще и 10.5.762 да е АКО няма верната поддръжка за твоята щайга пак за никъде не си!!!

Вземи си го набий в главата и сам си помогни: ако чипсета ти не се поддържа от някой релийз направо забрави да го подкараш. Дори и да го подкараш предполагам ще крашва достатъчно често, че да не става за ползване. Хората ти казаха съвсем човешки да си намериш някоя стара щайга и на него да инсталираш Mac OS X. Колкото ти е по-модерен хардуера, толкова по-голяма е вероятността да имаш проблеми с него под Mac OS X.

Повтарям ти още нещо МНОГО важно: тази опер. система при хакинтош варианта си е ТОЛКОВА оскъдна от към поддръжка, че едва ли не е по-лесно хардуера да бъде нагласян спрямо софтуера. Затова ако си толкова мераклия да си хакинтош играч - следващия път си свърши домашното да прочетеш кой хардуер е подходящ и кой не.

Капиш?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

lovemygf

Цитат на: "Wizi"Пич, ти не си бегинър, ами един оригинален класически ЛАМЕР...  :D

.... като те питат каква ти е дънната платка все едно съм те попитал каква ти е колата и ти ми отговаряш "Ами синя"!.  Нооо после на момента ревеш със сила, че във форумите никой никога не помагал, разбираш ли... ами аз пък дори се чудя, че в тази твоя тема толкова много се изписа и то толкова стойностни неща. Че хората дори сами ровеха да видят какъв ти е чипсета.... щото ти беше супер сложно да изтеглиш едни 250кб програмка CPU-Z и да си отговориш сам на въпросите. Аааа, сега да не попиташ и от къде да си знаел за тази програма?

После се хвърляш във филма, че 10.5.3 ще ти разреши проблема.... как го прецени това???? Абсолютно никаква логика няма! Ако ще и 10.5.762 да е АКО няма верната поддръжка за твоята щайга пак за никъде не си!!!

Вземи си го набий в главата и сам си помогни: ако чипсета ти не се поддържа от някой релийз направо забрави да го подкараш. Дори и да го подкараш предполагам ще крашва достатъчно често, че да не става за ползване. Хората ти казаха съвсем човешки да си намериш някоя стара щайга и на него да инсталираш Mac OS X. Колкото ти е по-модерен хардуера, толкова по-голяма е вероятността да имаш проблеми с него под Mac OS X.

Повтарям ти още нещо МНОГО важно: тази опер. система при хакинтош варианта си е ТОЛКОВА оскъдна от към поддръжка, че едва ли не е по-лесно хардуера да бъде нагласян спрямо софтуера. Затова ако си толкова мераклия да си хакинтош играч - следващия път си свърши домашното да прочетеш кой хардуер е подходящ и кой не.

Капиш?

Нали казах какво ми е дъното 4 core dual vsta....... чипсета е via

Chipset   - Northbridge: VIA® PT880 Ultra
- Southbridge: VIA® VT8237A


Ето и пълните спецификации на дъното.
4COREDUAL-VSTA
LGA 775 for Intel® Core™ 2 Quad / Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Duo / Pentium® XE / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D, supporting Quad Core Kentsfield processors
VIA® PT880 Ultra Chipset
Supports FSB1066/800/533MHz processors and H-T Technology
Supports Dual Channel DDRII667 (DDRII x 2 DIMM slots) and DDR400 (DDR x 2 DIMM slots)
Untied Overclocking : During Overclocking, FSB enjoys better margin due to fixed AGP/PCIE/ PCI Buses
1 x PCI Express Graphics slot (@ x4 mode)
1 x AGP 8X slot
Hybrid Booster - Safe Overclocking Technology
2 x SerialATA 1.5Gb/s connectors, support RAID 0, 1, JBOD functions
HDMI_SPDIF header, providing SPDIF audio output to HDMI VGA card, allows the system to connect HDMI Digital TV/projector/LCD devices.
7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (ALC888 Audio Codec)
Supports all features in Windows® Vista™ Premium
HD 8CH I/O: 4 ready-to-use USB2.0 ports, HD 7.1 channel audio jacks
+ тези
General
CPU   - LGA 775 for Intel® Core™ 2 Quad* / Core™ 2 Extreme* / Core™ 2 Duo / Pentium® XE / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D, supporting Quad Core Kentsfield processors
- FSB 1066/800/533 MHz
- Supports Hyper-Threading Technology
- Supports Untied Overclocking Technology
- Supports EM64T CPU
   *When you adopt Quad Core CPU, FSB may be reduced 5%

Chipset   - Northbridge: VIA® PT880 Ultra
- Southbridge: VIA® VT8237A
Memory   - Dual Channel DDR/DDRII memory technology*
- 2 x DDRII DIMM slots
- Supports DDRII667/533 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 2GB
- 2 x DDR DIMM slots
- Supports DDR400/333/266 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 2GB
   *DDRII and DDR are supported separately

BIOS   - 4Mb AMI BIOS
- AMI Legal BIOS
- Supports "Plug and Play"
- ACPI 1.1 Compliance Wake Up Events
- Supports jumperfree
- SMBIOS 2.3.1 Support
Audio, Video and Networking
Graphics   - n/a
Audio   - 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (ALC888 Audio Codec)
LAN   - VIA® PHY VT6103
- Speed: 10/100 Ethernet
- Supports Wake-On-LAN
Expansion / Connectivity
Slots   - 4 x PCI slots
- 1 x PCI Express Graphics slot (@ x4 mode)
- 1 x AGP 8X slot
Connector   - 2 x Serial ATA 1.5 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, and JBOD) and Hot Plug functions
- 2 x ATA133 IDE connectors (support 4 x IDE devices)
- 1 x Floppy connector
- 1 x IR header
- 1 x Game header
- 1 x HDMI_SPDIF header
- CPU/Chassis FAN connector
- 20 pin ATX power connector
- 4 pin 12V power connector
- CD in header
- Front panel audio connector
- 2 x USB 2.0 headers (support 4 USB 2.0 ports)
Rear Panel I/O   HD 8CH I/O
- 1 x PS/2 Mouse Port
- 1 x PS/2 Keyboard Port
- 1 x Serial Port: COM1
- 1 x Parallel Port (ECP/EPP Support)
- 4 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports
- 1 x RJ-45 LAN Port
- HD Audio Jack: Side Speaker / Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone
Other Features / Miscellaneous
Hybrid Booster   - CPU Frequency Stepless Control
- ASRock U-COP
- Boot Failure Guard (B.F.G.)
Support CD   - Drivers, Utilities, AntiVirus Software (Trial Version)
Accessories   - Quick Installation Guide, Support CD, I/O Shield
- Floppy/ATA 133 cables
- 1 x SATA data cable (optional)
- 1 x SATA 1 to 1 power cable (optional)
- 1 x HDMI_SPDIF cable (optional)
Hardware Monitor   - CPU Temperature Sensing
- Chassis Temperature Sensing
- CPU Fan Tachometer
- Chassis Fan Tachometer
- CPU Quiet Fan
- Voltage Monitoring: +12V, +5V, +3.3V, Vcore
Form Factor   - ATX Form Factor: 12.0-in x 9.6-in, 30.5 cm x 24.4 cm
OS   - Microsoft® Windows® 2000 / XP / XP 64-bit / Vista™ / Vista™ 64-bit compliant
Certifications   - FCC, CE, WHQL

Ако искате пак ме питаите какво ми е дъното пиша го за кои ли път а процесора ми е intel celeron 3.6mhz на толкова си е по фабрична настроика не е клокван.
Sony nex 5+64gb kingston sdxc class 10!,iPad 3g 64gb ios 4.2.1,mac book pro 15" late 2009 intel core 2 duo 3.06ghz,nvidia 9400+9600gt,SSD INTEL GENERATION 2 160GB 250MB/S READ , 100MB/S WRITE SPEED,,4gb ddr 3. 7 hours battery life ,Iphone 4  32gb  fu 4.1,magic mouse,ibm t61....ipad 2 soon :)

fpyyh

Аз не искам да казвам кое дъно е ново и кое - старо, а споделям наблюдения. Ако твоят чипсет не получи поддръжка в първите 6-12 месеца от излизането си е загубен, излизат нови и се пишат неща за тях. Колкото по-различен си от стандартната кофигурация, толкова по-трудно е да тръгне нещо нормално. Доколкото си спомням беше писал, че едно от версиите работи добре, само имаш проблеми с мрежата - вместо да пишеш диск след диск с нови версии, вложи парите в една "сигурна" мрежова карта за 10 лв и си готов. Толкова ли е сложно? Освен това знаеш какво се казва за харизания кон? Получил си повече от парите, които си платил за OS X.

ps. Ето една мрежова карта за 5.58лв с Realtek 8139 chipset (доколкото виждам на снимката е той), която според osx86project  работи с почти всяка излезнала версия, без да иска никакви допълнителни настройки.
pss. Уфф, дори ме накара да използвам главни букви с надеждата, че ще помогнат за вникване в написаното.

lovemygf

Не съм от София като за начало.... друго какво имам 2 лан карти на пц-то и двете работят само че под windows/linux базирани операциони системи. и трето нямам излишни никакви пари на този етап.... дори и 10 лева за 1 лан карта.
Sony nex 5+64gb kingston sdxc class 10!,iPad 3g 64gb ios 4.2.1,mac book pro 15" late 2009 intel core 2 duo 3.06ghz,nvidia 9400+9600gt,SSD INTEL GENERATION 2 160GB 250MB/S READ , 100MB/S WRITE SPEED,,4gb ddr 3. 7 hours battery life ,Iphone 4  32gb  fu 4.1,magic mouse,ibm t61....ipad 2 soon :)

XXwolf


lovemygf

Цитат на: "XXwolf"ето най-старото дъно поддържано от лео ;)
това мизерното сигурно струва едно 300 - 400 лева нищо че е от 1999 година ?
Sony nex 5+64gb kingston sdxc class 10!,iPad 3g 64gb ios 4.2.1,mac book pro 15" late 2009 intel core 2 duo 3.06ghz,nvidia 9400+9600gt,SSD INTEL GENERATION 2 160GB 250MB/S READ , 100MB/S WRITE SPEED,,4gb ddr 3. 7 hours battery life ,Iphone 4  32gb  fu 4.1,magic mouse,ibm t61....ipad 2 soon :)

dnachev

Май по-добре се откажи от Mac OS, компютъра ти не става, нямаш 10 лв. за нова мрежова карта. По-добре събирай пари ако искаш Mac OS и това е.

XXwolf

Цитат на: "lovemygf"
това мизерното ...от 1999 година ?

тогава беше супер-комп и забранен за износ... сега върват по $50-$100, но при нас цените са надути и нищо чудно да са продава по 300 та дори и повече

fpyyh

Не мисля, че тази тема ще завърши продуктивно, едно заключване?

XXwolf

Цитат на: "fpyyh"Не мисля, че тази тема ще завърши продуктивно, едно заключване?

така ли?
един стар Мас би му свършил повече работа от колкото да се чуди как да подкара това което има сега или пък да купува друга стара бръкма както ти предложи по-горе ;)