Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 19:31:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 117
Total: 119

117 гости, 2 потребители
forka2k, smile_g

Mac OS X Leopard въпрос

Започната от dimoyanushev, 29-04-2008, 17:07:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dimoyanushev

свалих си mac leopard но незнам как да го запиша и даго подкарам  защото е 7.1gb.купих диск 8.5gb но е някакъв VERBATIM DVD-R DUAL LAYER 8.5GB 4X и не може да го запише сигорно моя mac не подържа тоя формат задаго запише.ще бъда благодарен ако някои каже как става.
                              МЕРСИ

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Цитат на: "dimoyanushev"Свалих си Mac Leopard, но незнам как да го запиша и даго подкарам, защото е 7.1gb. Купих диск 8.5gb но е някакъв VERBATIM DVD-R DUAL LAYER 8.5GB 4X, и не може да го запише сигурно моя Мac не подържа тоя формат, за да го запише. Ще бъда благодарен, ако някои каже как става.
                              МЕРСИ
Ами с кое приложение записваш CD/DVD-4,7GB/DVD+DL-8,5GB? Аз ползувам *Тостер-8* и няма до сега такова нещо, което да не е записал моят Мак Мини.
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

XXwolf

трябва да го запишеш само с disk utility под тигър. също устройството трябва да може да записва DL DVD-та

dimoyanushev

ако сваля нова версия на тост ще иска ли даго запише.4.7gb  как да го разделя този голям фаил.или само да сменя този тост с по нов.

fpyyh

можеш да го смалиш, като отрежеш част от нещата, но по-добре си потърси вече смалено

XXwolf

Цитат на: "dimoyanushev"ако сваля нова версия на тост ще иска ли даго запише.4.7gb  как да го разделя този голям фаил.или само да сменя този тост с по нов.

на тост-а няма да стане - само disk utility!

Wizi

Купил си верния диск, но очевидно записвачката ти не поддържа горене на DL DVD-та. Имаш два избора:
- да го запишеш на някой друг Макинтош, който може да гори DL DVD
- да го ресайзнеш, което на мен лично не ми се отдаде като успешен процес, но има други тук, които са успявали.

Не можеш да го разделиш този файл на два по-малки.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dimoyanushev

вече пробвах моя мак не подържа dl format.и няма да мога да си запиша мак леопард. :cry: .можели да помоля някои с мак да ми го запише ще почерпя или ако има друг формат за запис на диск 8.7 гб да не е дл формат да каже как става.или ако някои го има само да го инсталирам .please :lol:

traian_james

dimoyanushev бих ти го записал, но предполагам не си от Севлиево или наблизо някъде....
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

dimoyanushev

от софия сам и в момента съм си тук.живея жк.слатина

dimoyanushev

ако някои изяви желание мога да дойда ,в рамките на софия само да каже и да помогне за инсталацията.мерси

XXwolf

тъкмо си купих едно HP  DL DVD да го пробвам - ще ти го запиша и може да се видим някъде утре
приготви 5 лв :)

dimoyanushev

aз имам празен диск 8.5 гб 6те ти го дам мяна проблем за 5лв.мерси кажи каде и кога аз сам свободен след 17:00 кадето кажеш.само дате питам ще тръгне ли при мен.за да го инсталирам?

XXwolf

Цитат на: "dimoyanushev"... ще тръгне ли при мен.за да го инсталирам?

каква машина имаш?

dimoyanushev

2,2,core2duo 120hdd и дуго не знам за него незнам каква е видео картата ном мисла че ште тръгне