Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 16:08:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 639
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 87
Total: 87

87 гости, 0 потребители

бял wallpaper

Започната от sebastianz55, 13-04-2008, 19:43:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sebastianz55

Привет,
преди броени дни, в една тъмна тъмна вечер, на един тъмен тъмен етаж беше много тъмно в стаята. Единствената светлина идваше от екрана на Макбука ми. Познахте. Нямаше ток.

Но понеже черните пейпъри, които предпочитам не ми се сториха удачни за тъмната, тъмна стая реших да сложа бял. И, о чудо! Светлина обля лицето ми, само за да подчертае учудването изписано на него.

На чистичкият бял фон иконките на десктопа бяха с бели текстове, подсилени от сянката им. И така. Бял тапет, с бели текстове на иконите не е приятна гледка. Обърках Гугъл с краката нагоре и тръскаш ли, тръсках, но никакъв съвет не изпадна от широкоте му джобове. За това се обръщам към вас.

->
Има ли начин да сменя цвета на текста на иконките на десктопа, като в същото време им премахна сянката, която не стои добре при бял тапет.
<-

Отворен съм за сензационни разкрития :).
MacBookPro | Leopard

rafaelo

Десен бутон на иконките на десктопа Label буташ черно :)

sebastianz55

Ако това е единствената алтернатива не мога да го повярвам...
Иначе да сложа лейбъл на всяка иконка на десткопа не е приложимо при мене заради голямото текучество.
MacBookPro | Leopard

XXwolf

пробвай тази комбинация ⌘⎇⌃8   ;)

eek

С бял wallpaper най-много да си скапеш монитора или да увеличиш диоптрите. :)

А когато и помещението е тъмно...

SiCKPuP

Цитат на: "eek"С бял wallpaper най-много да си скапеш монитора

и логичното обяснение за това е....?

fpyyh

теория - всеки пиксел се състои от три подпиксела - син, зелен и червен. всичките се използват, когато някой пиксел трябва да е бял. всяко нещо се разваля с използването си. следователно - колкото повече  бяло, толкова повече се товари всеки подпиксел и е по-вероятно да се появи вечно светещ или завинаги замлъкнал.

анти теория - май в последно време не "прогарят" мониторите? отдавна не съм виждал ghost на lcd/tft матрица

sebastianz55

Всичко хубаво, но аз искам бял wallpaper. Вечно черно не ме радва. Цветни картинки аз не искам.

Освен това в кутията на мака нямаше никъде написано - не слагайте бял тапет. Вредно е.

Логиката на епър каквато  да е по този повод не пристига опакована с него, нама книжка от рода "Какво Вашият Мак не може да прави..."
MacBookPro | Leopard

SiCKPuP

LCD екрана се състои от 3 поляризирани филтъра, и една лампа отзад.  Ако изобщо може да се говори за натоварване, бялото е най ненатоварващо, защото светлината минава директно през матрицата.  Черното изисква най-добра поляризация, и контрол на пикселите за да прикрият светлината отзад.  За това като погледнеш брошурите за TFT матрици (особено при телевизорите), всички се хвалят с това колко им е черно черното, не колко е бяло бялото.

eek

А искате ли още един тест?

В тъмна стая, колко дълго можете да гледате на целия екран:

1. бяло;

2. черно;

3. друг цвят (по-светъл/по-тъмен)?



Вие си знаете... :)