Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 12:57:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 472
Total: 472

472 гости, 0 потребители

Max температура за MBA

Започната от boyan.burov, 13-04-2008, 18:40:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

boyan.burov

Някой има ли представа колко е максималната температура за МакБук Еар и ако не - от къде мога да проверя... Благодаря предварително!

XXwolf

защо? много ли е грее?
провери в форума на apple

boyan.burov

ми то грее ама колко допустимо ... там не мога да намеря... п.с аз съм със SSD ... има ли разлика между нормален хард?

XXwolf

да, ssd отделя много по-малко топлина, но пък процесора е доста по-малък и би трябвало да грее повече от обикновния

boyan.burov

Еми аз му гледам като на писано яйце - е не съвсем , ама се чудя дали нещо може да му стане?

XXwolf

ако наиситна прегрябва ще стигне до определена температура при която най-вероятно е да спре/блокира процесора и да се панира кернела - така се самосъхранява, и тъй като нямаш достъп до нищо в компа kernel panic-а ще е индикация за прегряване.
това обяснение го написах за да те успокоя, иначе мисля че нещата са си наред с твоя air. каква температура показва?

boyan.burov

когато сърфирам у нета ми показва между 50 и 60 градуса а като почна да играя някаква игра , което е рядко е стигало до 92 и най-много грее тогава. Аз си изтеглих smcFanControl и допълнително като widget едно и то да ми показва градусите. Аз вчера изтеглих Update за това и днеска ми грее молко по-малко. То по принцип не е ли лимита около 100 градуса? Wolf , сигурен ли си че се изключва автоматично :?:  :roll:

Wizi

Не се панирай излишно. Нещата са сметнати достатъчно добре.

iStat pro би трябвало също да ти даде много детайлна информация за температурата на един човал чаркове в Еър-а.  :D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

XXwolf

тия температури са си нормални - стигал съм до 86 С на макбука и няма проблеми. на какви обороти работят вентилаторите при съответните температури?