Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 12:02:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 638
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 110
Total: 110

110 гости, 0 потребители

Редица проблеми

Започната от Gavanski, 11-04-2008, 17:24:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Gavanski

на всички привет!

Новият ми лаптоп ми сздава леки проблеми и имам няколко въпроса, ще се радвам яко някой помогне (следва много текст, предупреждавам)

1. Като отворя многостраничен документ (иднизайн примерно) и скролвам листата, екрана ми сече (демек вади бяло поле за секунди и после го пълни с картинка). Компа е 2.5 гхц с 4Гб рам--не може да е от него, диска му е почти свободен, над 200ГБ фрии, а дори стария ми лаптоп г4 не сече на същия файл. Може ли да е леопарда или комбинация от работата на леопарда с CS3 приложения?

2. втори проблем (за сега смао веднъж се случвал,) Стартирах например system preferences изписва ми го в хедъра като активно рпиложение, но от прозореца няма и помен. Сыщото е с другите програми--скайп бачка, но като му дам преференсиз и не ми вади прозорец Помогна само рестарт. Да е познат проблем това?


3. Не знам, може на мен само да ми се струва, но много бавно ми рисува иконите които са по десктопа..в смисъл отварям файндър, скорлвам надолу и повечето иконки (разни лежащи на десктопа ЖиПеги и прочие) ми ги дава бели и чак след няколко секунди им слага тъмбнейла. На старата машина го правеше веднага. Леопард?

4. Много неприятен за мен проблем--купих си компа в БГ,а живея в Москва..т.е. трябва ми да мога да пиша на руски, а буквата "ы", която  на руския ми лаптоп  отговаря на клавиша "y" в моемнта я няма..на "y" отговаря "ъ". Мога ли по някакцв начин да пренастроя клавиатурата под руски модел?

5. страничен въпрос--купих си външен диск, дойде форматиран под фат32...реших да си прехвърля инфото от стария външен диск който сам го форматиал под мак...при прехвърлянето се заяде че не може да запише всичко понеже някои файлове съдържат знаци които не ги поддържа новия диск..аз по инерция му дадох ок и  тука вече по глупост--изтрих файловете от стария диск. После се усетих тръгнах да ги търся в кофата--нямаше ги. Някакви идеи за възстановяване?

респект за прочелите до тук, а за смятащите дори да отговорят още и уважуха:)

мерси на всички предварително

G3

Hа въпросите от 1 до 3 бих казал ДА, сигурно проблема е в леото. Направи малка диагностика нулираи ПРама, стартирай под Safe mode и рипейрвай пермишъните.
Hа въпрос 4 -> System Preferences > International > Input Menu
На 5ия- опитай със софт за възтановяване на изтрити файлове
най-добрият приятел на човека е MACа...!

Gavanski

Мерси за отговора.

ъпдейт: по въпрос 5 се оправих
въпросите 1-3 явно ще викна някого да го погледне, "рипейрване на пермишъни" ме плаши като формулировка, да не говорим, че си нямам идея какво значи:))

по въпрос 4ри явно съм се изразил неправилно--аз не ползвам руска клавиатура, знам как да си я добавя, но не им знам разположението на буквите. Пиша единствено и само на фонетична бьлгарска. Но на компютьр купен в русия, пишейки на фонетична бьлгарска, клавишът "y" отговаря на "ы", а на компютьр купен в България, отново пишейки на фонетична, клавишът "y" отговаря на "ъ", а "ы" отсъства, не го намерих и по другите клавиши.

Не съм спец, но все пак компа внесен в русия и в БГ е един и сьщ пьрвоначално, демек това разминаване в буквите се получава при инсталацията на нещо.
Та въпроса ми беше, знае ли някой кое е това нещо и може ли да се промени.
:)

XXwolf

лео разменя буквите - предполагам че единия ти комп е с лео а другия (G4) с тигър - така ли е?

Gavanski

аха--така е.
Не може ли да му кажа да не разменя нищо?

Angelo

ЦитатПиша единствено и само на фонетична бьлгарска. Но на компютьр купен в русия, пишейки на фонетична бьлгарска, клавишът "y" отговаря на "ы", а на компютьр купен в България, отново пишейки на фонетична, клавишът "y" отговаря на "ъ", а "ы" отсъства, не го намерих и по другите клавиши.
Пиши на руска фонетична там на клавиш "y" отговаря "ы"
[/img]

Gavanski

ЦитатПиши на руска фонетична там на клавиш "y" отговаря "ы"

на руската фонетична буквите ю,я,з,ш,щ и ч не съвпадат с българската.
естествоно мога да превключвам за едната само буква, но все ми се струва че трябва да има начин да накарам клавиша "y" да отговаря на "ы".

fpyyh

1-3 звучи като липса на видео драйвери
така се държи на хакинтоши, които са без видео ускорение, но иначе мощни машини