Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 12:00:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 638
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 110
Total: 110

110 гости, 0 потребители

имам проблем с майкрософтски мишок

Започната от nikoncho, 10-04-2008, 20:33:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikoncho

ми не ми е удобна епълската.... голямо е дърво според мен.... майкрософт единственото свястно нещо дето го правят са мишоците.... ама с последния мишок дето го взех и яко се драмосва....

първо това че съм инсталирал :интели поинт" не значи че програмата работи....

тоест работи си но до там да направя някакви настройки.... да ама не макбука не я признава и си ползва неговите настройки....

хайде ще го преживея това НО самия мишок се държи неадекватно.... в смисъл последен модел е лазерна с блутут  но не се движи както трябва ... неравномерно е скача от сам натам понякога зависва.....

преди това имах обикновенна оптична мишка която си бачкаше като слънце (мак майкрософстка)


с една дума защо аджена леото не признава настройките на майкрософтската програма  :(  :(  :(  :(  :(

jicall

С коя версия на интелипойнт си?При по-старите на два пъти пускаха версии,които бяха страхотно бъгави,иначе актуалната в момента е добра и не би трябвало да ти създава проблеми.
一番

shaman

Цитат на: "nikoncho"

хайде ще го преживея това НО самия мишок се държи неадекватно.... в смисъл последен модел е лазерна с блутут  но не се движи както трябва ... неравно

Мдаа.. Имах подобен проблем с един приятел преди време.. Мишката му вървеше много особено и курсура подкачаше яко..

Оказа се подложката... Опитай да махнеш подложката и да движиш мишката на равна едноцветна повърхност...

nikoncho

версията е 6.22

но ми е странно под винбоза имам опции къде то избирам модела мишка... под мак тази опция я няма....  с една дума страшно осакатена версия на софта

например мишката е 3 бутонна ама какво от това според софта тя е 2 бутонна (то не че може да направиш с тези бутони)

колкото до подложката... ами цялото ми бюро е хубава бяла подложка....

XXwolf

това че мишката е с по-малко опции под Маc е заради драйвера а не ОС

vaskog

MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

Angelo

Цитатми не ми е удобна епълската.... голямо е дърво според мен....
Ина мен неми беше удобна в началото докато не разбрах как трябва да се държи (с 2 пръста) и сега ми е много удобна ,също така им махам едната батерия да стане по лека и става още по удобна


fpyyh

една гърбичка да имаше, щеше да е идеална ябълковата мишка. но така много ми изморява ръката, затова ползвам предимно logitech мишки или тракпадите, които са чудесни. но новите, тънки клавиатури са върха

nikoncho

мишката е блутут и няма никакви УСБ придатъци....

за ергономията не ми е спори... нистина ме заболя ръката....

жалко е че драйвера е орязан ( а уж майкрософт са частични собственици)

XXwolf

Цитат на: "nikoncho"а уж майкрософт са частични собственици

ти добре ли си? :evil:

maculas

Цитат на: "XXwolf"
Цитат на: "nikoncho"а уж майкрософт са частични собственици

ти добре ли си? :evil:

+1
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

nikoncho

ако имам акции от дадена фирма значи съм частичен собственик

не се правете на треснати.....

иначе ако нямам какво да кажете по темата сигурно има и други теми по които няма какво да кажете така че не се чудете дали тук не може да го кажете

maculas

Цитат на: "nikoncho"ако имам акции от дадена фирма значи съм частичен собственик

не се правете на треснати.....

иначе ако нямам какво да кажете по темата сигурно има и други теми по които няма какво да кажете така че не се чудете дали тук не може да го кажете

Трябва да научиш видовете акции. Не всички акции имат еднакво значение в дадена корпорация. За пример: Microsoft закупуват през '97 година акции без право на глас в размер на 150 млн. $. Това означава, че те нямат право да избират кои ще са членовете на борда на директорите или да взимат решения свързани с управлението на дружеството, по-скоро този вид акции се смятат като проста инвестиция в дадена компания, което автоматично показва това, че Майкрософт не са в борда на съсобствениците, както ти твърдиш!!!!!! Препоръчвам горещо да се разровиш малко из нета преди да правиш прибързани коментари ;)

И малко по темата да кажа, на мен мишока ми е удобен, то си е до големина на дланта, дължината на пръстите, гъвкавост на китката и така нататък...., но имам и оплаквания относно скрола...просто се цапа мн лесно и трябва да му се обръща по-голямо внимание на мишлето. При всички положения определено майкрософтските мишки са по-добри. Но Logitech си остава моя фаворит от към цена-качество :)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

XXwolf

Цитат на: "maculas"... Microsoft закупуват през '97 година акции без право на глас в размер на 150 млн. $...
да добавя че тази година е най-лошата в историята на Apple и всички очакват да фалира, включително и М$, но те не купуват акцийте за да помогнат, а защото са принудени за да оттегли Apple делото за кражбата на МаcOS

SiCKPuP

Цитат на: "XXwolf"но те не купуват акцийте за да помогнат, а защото са принудени за да оттегли Apple делото за кражбата на МаcOS

пък и ако епъл фалират, МС няма да има от кого да краде в бъдеще :)
Всъщност МС не можеха да си позволят епъл да фалират, и парите не бяха спасителен пояс.  По това време епъл губеше горе долу толкова пари на три месечие.  По-скоро бе знак че МС ще продължат да пишат софтуер за мак.  Но явно вече не са чак толкова заинтересовани, щом драйверите им не бачкат.