Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 16:00:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 639
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 103
Total: 104

103 гости, 1 потребител
Steve

Проблемчета с Леопарда...

Започната от ja, 08-04-2008, 11:20:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ja

Я да ви питам вас понеже от няколко месеца съм с Ябълка...

Значи нещо ми зацикля машината, сафарито понякога мисли по 1-2 минути, понякога си мисли докато не направя "форс куит", Това се случва и с други приложения. Някой приложения пък изобщо не се зареждат, кликвам на иконката тя започва да подскача но това е всичко, не зарежда...

Забелязвам, че започва да го прави все по-често и се чудя има ли начин да се оправи това?

Моля ако има запознати да помагат, че нещо почва да ми напомня за уиндолс цялата работа...

MItak

HDD-то цикли ли е този момент?
G4 867 PowerPC, Mac Book Pro 2.4, Mac Pro Quad-Core Intel Xeon 2.8 GHz,  iPhone 3g.

HQ

Ja,приятелю,трябва да направим клуб на разочарованите от 10.5.X !!!

Angelo

Рестартирай и задръж shift бутона докато се появи кръглия индикатор за зареждане(чакаш доста по дълго от нормалното) ,като влезеш в сейф мод -избери utilities/Disk Utility/след това избираш repair disk permissions , рестартираш отново (този път не задържаш нищо)- И всичко отново е както преди :)

ja

Цитат на: "Angelo"Рестартирай и задръж shift бутона докато се появи кръглия индикатор за зареждане(чакаш доста по дълго от нормалното) ,като влезеш в сейф мод -избери utilities/Disk Utility/след това избираш repair disk permissions , рестартираш отново (този път не задържаш нищо)- И всичко отново е както преди :)

Са понеже съм новобранец, както преди какво ще рече, че губя всичко коетио съм инсталирал ли?

Icko2

iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

ja

Мерси, сега ще опитам ;)

ja

Angelo, приятелю тенкю :)

Имаш една почерпка от мене ;)

Angelo

:) А ако искаш safarito  ти да лети от време не време натискай -safari >reset safari :wink:
Гледай харда да нетиие много пълен (по малко да е от 90%),и Апликациите ти  да са съвместими с леопард.

Общо взето това са нещата - лесно и просто :D

fpyyh

аз аха да се запиша в клуба-на-разочарованите-от-леопард и взех, че го инсталирах отново, от оригинален диск този път, после импортнах програми и настройки и сега си работи чудесно, вече седмица никакви проблеми (освен вивател модема, който не се разпознава каквото и да правя)

ja

Абе и аз имам оригинален, ама се омаза...

Becko

мислите ли че има разлика межу оригинален и не оригинален :) що за глупости всички са еднакви ... леопарда е сериозна бозица това е реалността ако искате да работите без проблеми слагайте 10.4 и чакайте още ъпдейти за леото

Angelo

При мен след 10.5.2 няма никакви проблеми,даже и не съм с чиста инсталация а съм го ъпгрейднал до леопард,бях си подготвил всичко да преинсталирам ама взех да се чудя дали има смисъл като всичко върви ок.
Не знам какво не му харесвате на леопарда и как така го омазвате ,е има някои програми които не вървят все още добре под леопард но ако не ги използвате не виждам причина да не го харесвате.

XXwolf

Цитат на: "Angelo".... ,е има някои програми които не вървят все още добре под леопард но ако не ги използвате не виждам причина да не го харесвате.

там е работата - това е MacOS и всички програми трябва да работят перфектно и ОСа да не блокира или да се задъхва изобщо и то без да се рестартира с месеци

fpyyh

неоригинален = рязан, за да се събере на еднослойно двд.
иначе ползвам за служебна машина един хакинтош, който не буутва без двд и го тествам, за да видя колко време ще издържи - последен рестарт - 20ти февруари. не ползвам нещо сложно на него, но си има поща, firefox с много табове, офис, чат, някой и друг фотошоп и много отдалечен достъп.