Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 13:43:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 638
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 135
Total: 135

135 гости, 0 потребители

Ляв вентилатор на Макбук Про ръмжи

Започната от rafaelo, 04-04-2008, 02:40:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

От скоро левия ми вентилатор прави един дразнещ звук когато е на 1200-1300 оборота и звучи като палещ трактор. После спира като се сменят оборотите.

Въпроса ми е, знае ли някой от къде мога да си намеря нов такъв за да си го сменя. По принцип те са капсуловани, така че не мога да си го оправя сам, а за сервиз не ми се занимава да ходя по София и да ми взимат хиляда лева, защото нямам гаранция.

DUDE

MacPro 4.1@5.1


rafaelo

Цитат на: "userworx"Такива неща пробвал ли си. :)
http://www.metacafe.com/watch/352981/how_to_adjust_fan_speed/

Да знам и това използвам за да го накарам да млъкне, но не искам всеки път да върти на някакви пълни обороти постоянно.


Уха... 50$ за вентилатор... тея луди ли са ?

space ace

Цитат на: "rafaelo"Уха... 50$ за вентилатор... тея луди ли са ?

не знам обаче като се влоши още положението, може теб да подлуди :) сменял съм ги и двата и колкото по-скоро толкова по-добре.
macbook

rafaelo

Цитат на: "space ace"
Цитат на: "rafaelo"Уха... 50$ за вентилатор... тея луди ли са ?

не знам обаче като се влоши още положението, може теб да подлуди :) сменял съм ги и двата и колкото по-скоро толкова по-добре.

Хм... при първи симптоми на забавяне ще го разглобя вече и ще отворя капсата. И без това нямам какво да губя. Или ще се купува нов или ще се оправя стария.

Благодаря за отговорите. Ако постигна нещо ще пиша ;) тъй като никъде в нета не намерих някой, който да е посмял да си разглоби вентилатора на макбука, а мен си ме бива в разглобяванията :)

fpyyh

важното е да те бива и в сглобяванията

Gogo

Ще постигнеш тотално омазване на положението :!:  :!:  :!:

Досега не съм видял НИТО ЕДИН непотрошен портативен компютър след отваряне извън сервиз. Естествено всяко правило си има и изключения  :roll:
Все пак ти препоръчвам да прежалиш 20-60лв. и да ти го оправи някой от сервизите които имат документация за начина на отваряне (а не изкъртване) на кутията и естествено и за затваряне без накъсване на лентовите кабелчета вьтре....
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

SiCKPuP

Няма да се плашиш. Смело и безотговорно разглобявай.  Стискам палци.

Ето тук има стъпка по стъпка с картинки как се разглобява всеки мак

http://www.ifixit.com/Guide/Mac/

А това би трябвало да е директния линк към твоя проблем

http://www.ifixit.com/Guide/Mac/MacBook-Pro-15-Inch-Core-2-Duo/Left-Fan/115/20/

SiCKPuP

като гледам инструкциите, изглежда че има доста тиксо около вентилатора.  може проблема да е просто отлепена лепенка някъде която влиза в резонанс.  дано да е така.

rafaelo

Абе хора, аз вече съм го разглобявал 3 пъти  :lol: . Всички компютри, които имам съм разглобявал. От дребен си падам по такива работи. Няма техника, която да не съм разглобил :). И вентилатора съм му махал и разглобявал за детайлна инспекция. От там разбрах че е капсулован. Недейте така :)

Той бука между другото е адски лесен може би най-лесния лаптоп за раглобяване. Тошиба са ми били най-противни :) хаха


Ако някой има нужда да му се разглоби нещо, имам инструменти и всичко :). Той бука има едни звезди на някои места, които за повечето са трудни за маниране та не се колебайте да ме питате ако има нещо :)

themac

Цитат на: "rafaelo". Той бука има едни звезди на някои места, които за повечето са трудни за маниране
Torx. Това е името. Известни са още като "еврейска звезда". За точното име - Wikipedia.
Вече се намират по-лесно, има ги например в "Конрад", вероятно и другаде.
Apple ползват този стандарт още от първите си Book's, при които без Manual си беше жива утрепия едно отваряне. Гого има това предвид, предполагам.
За по-новите модели не мога да говоря, не съм ги отварял.
Once you go Mac, you'll never go back!

XXwolf