Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 11:42:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 421
Total: 422

421 гости, 1 потребител
forka2k

FAT32 to NTFS през Мак.

Започната от rafaelo, 31-03-2008, 00:22:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Случая е следния. Имам WinXP и OSX Leopard. Днес установих че ХР-то е инсталирано върху FAT32 партишън, и както знаете на фат партишън файлове по големи от 4гб не се приемат. Та.. не знаех че имам ФАТ32 докато не пробвах днес да го направя този номер и малко се попрецаках. Та... въпроса ми е следния. Мога ли да конвертирам ФАТ32 партишъна на NTFS през Мак и с каква програма става този номер. Както и, ще повреди ли това конвертиране Windows-a.

Мерси предварително.

XXwolf

можеш и то много лесно, но обратното нестава. незнам как  обаче стоят нещата с boot camp

rafaelo

Мхм... работата е там че през уинбоз тази процедура не може да се направи защото това все пак е главния дял на който стои и програмата. Та... трябваше да се използва някакво Боот СД. Пробвах с Акронис, пробвах с Хайренс, нищо не зарежда с този Мак. Не мога да разбера хардуера ли прави проблеми или тези дискове просто не подържат Маковска архитектура. В момента нямам никакви идеи какво може да се направи.

eek

Понякога Microsoft Support пишат полезни неща. :)

Цитатconvert e: /fs:ntfs
Note If the operating system is on the drive that you are converting, you will be prompted to schedule the task when you restart the computer because the conversion cannot be completed while the operating system is running. When you are prompted, click YES.
http://support.microsoft.com/kb/307881

Правил съм го цели два пъти, без никакви проблеми. Направо срамота да си още на FAT32. :)

rafaelo

Божеееейй.....  :lol:  :lol:  :lol:

:oops: чак срам ме хвана :)


Мерси !