Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 13:38:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 638
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 128
Total: 128

128 гости, 0 потребители

Малко помощ! Powerbook G4 не се зарежда....

Започната от Vick, 27-03-2008, 22:10:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Vick

Всичко си беше ОК батерията до преди да спре да се зарежда държеше по 2 часа - 2 часа и половина. Сега дава Бattery is not charging - седи сива иконка с щепселче по средата. Пробвах разни решения като:
- Zap NVRAM
- reset defaults от OF
- Вадене и слагане на батерията през интервали от 12 секунди и т.н.
Резултат нула - батерията продължава да не се зарежда..
Някакви идеи ?
Машината е  PowerBook G4 Aluminium 1,25GHz.
Благодаря предварително за всякакви съвети!

XXwolf


Vick

И това го правих - забравих да го опиша....
Резултат няма.... :(
Други идеи ?

XXwolf

колко цикъла е навъртяла батерията?

daf

Имах преди време такъв проблем - батерията се отвори от специалист, оказа се, че някакъв предпазител е изгорял. След смяната му почна да се зарежда. Но не знам дали при теб е такъв случая.. А и трябва да се види от човек, който разбира, защото когато изгори предпазител - си има причина.

Vick

Как да проверя колко цикъла е батерията? Има ли значение броят им?

XXwolf

циклите определият живота на батерията. виж в System Profiler: Power

Vick

Показва 111 цикъла, това много ли е или е ОК ?
Другото което е странно батерията седи на 55%, не се разрежда нито зарежда .... казвам го ако това може да упъти някой как да помогне....
Мерси предварително за помощта!

P.S. Сега погледнах и на МакБук Про-то ми е 122 цикъла ...... а разликата в годинките им е доста.....

XXwolf

111 не са толкова много. цикъла е всяко пълно зареждане и разреждане на батерията и определят живота и - който е около 500 цикъла.

можеш ли да разредиш батерята напълно? остави компа да работи докато заспи не пробудно или изключи и виж тогава дали ще зареди

Vick

Не мога да я разредя  :( щом извадя захранването и мака гасне...

XXwolf

лошо - неможеш ли да пробвш батерията с друг комп?

SiCKPuP

Ако имаш късмет епъл ще ти сменят батерията без пари, защото всички батерии на PowerBook G4, подлежат на смяна.  Обади се на ББС, рекола е обявен на сайта им най-отдолу.  Ето повече инфо:

http://www.recall-warnings.com/cpsc-content-05-05179.html

Vick

За съжаление няма къде да пробвам батерията - нямам друг PowerBook G4 под ръка :( - ако някой има такъв алуминиев и има желание да помогне - моля да ми пише на ЛС къде е удобно да отида с батерията да я пробвам...
Относно смяната на батерии от Епъл:
Тази батерия не влиза в този рендж от серийни номера които са дали от Епъл за замяна, а и мисля че е сменяна вече - само на 111 цикъла е а PowerBook-а е на над 4 години.....

Gogo

Ако ти е прекьснат кабела или е "ремонтиран" адаптера най вероятно проблема е от там. Ако не е от кабела на адаптера значи е от предпазителя в компютъра.
НЕ СЕ ОПИТВАЙ ДА СЕ  СПРАВИШ САМ!
Отивай при сервиза и то епълския, че много лесно се омазват нещата.

опитай все пак:
http://ask.metafilter.com/68149/Stubborn-powerbook-battery-wont-charge
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

Vick

Реших да замеря батерията, не знам дали съм уцелил пиновете, въртях за да съм по-сигурен много комбинации и резултата е - навсякаде показва 0 V - т.е. батерията е на нула, обаче като натиснеш бутончето святкат 2 светодиода - все едно има капацитет....
Въпроса придобива следният вид - как да покажа на батерията че няма капацитет ??