Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 11:05:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 419
Total: 421

419 гости, 2 потребители
georgi.marinov, XoXo

MBP + linux ...

Започната от HQ, 26-03-2008, 14:16:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

XXwolf

всичките програми дето изреждаш върват на тигър (и на по-стари версии) коя е програмта която е само за лео?
Освен това, това което става при теб не е характерно дори и за Х.5.0 - може нещо да си инсталирал или да имаш някакъв хардуерен проблем

HQ

Spaces ми е една от най-задължителните програми,а за тайгъра има само жалки подобия,които ме нервират само.Бууткемпа също,но разбрах че може и без него,и не иска да ми раздели диска,тъй като имам 2 партишъна вече.Photo booth също,в тайгъра тя няма видео.

Едит:при всички случаи съм сигурен,че проблема е само софтуерен!!!Бил съм на XP,Vista64,Ubuntu,Freebsd... уиндоусите си имат проблеми навсякъде,но за лиукса и бсд-то мога да кажа,че проблеми не съм имал,освен градусите.

XXwolf

иситината е че очаквах да споменеш по-сериозни програми, но заради spaces и photo booth да държиш на лео си е малко не сериозно... sorry

XXwolf


HQ

ок,утре минавам на Тайгър,със заделени партишъни за /etc,/var,/Users,/tmp и /opt,в мига в който се усъмня,че става нестабилен,ще го грабна и ще надуя главите на ония лигльовци в сервиза!

rafaelo

Може би аз не разбирам, но как постигна този проблем с Леопард след 4-те часа отсъствие? Аз съм държал макбука си по няколко дни включен нон-стоп теглене, и в бекграунда е работил Windows XP с Parallels и той сваляю файлове. Вентилатора не дигаше повече от 3000 оборота и това съм го държал пуснато ден и нощ. Отдеолно че не съм с Core 2 Duo а с Core Duo... просто не разбирам от какво се получава това прегряване при теб?

HQ

... ако знаех нямаше да го правя на въпрос!Просто няколко дни си бачка горе-долу без проблеми и в един момент прави пълен срив.Проблема с температурите не е толкова при MAC OS колкото при Linux,както казах до сега.Иначе леопарда ми е теглен от btjunkie.org,не изключвам факта,че е възможно да има проблеми заради това,но ако бях дал 40 лв за ъпгрейд (защото съм нов юзър) или още по-зле - 250 лв и имах същите проблеми,някои хора просто щяха да съжеляват,че са си избрали професиите такива!
П.С:Mac os както всеки скупен от една или друга фирма юникс не може да се инсталира на разделен диск както Freebsd например,ами ръга всичките си черва в един единствен...

Becko

Как така не може да се инсталира на разделен диск ?!
Отправната ти точка за диагностика на проблемите на един Мак е само Мак ОС ... ако там имаш проблем имаш навсякъде ... ако обаче с мак ос всичко е ОК търси проблема в другите ОСи ...

HQ

идеята ми беше да укажа партишън за /usr /var /tmp и /Users при инсталацията,но ос-а иска само един партишън с 10гб за да се инсталира.
Както и да е,накрая ми стана ясно,че не е ясно кога ейпъл ще решат да пуснат кода на библиотеките,които отговарят за комуникацията на ядрото с SMC.А междувременно ще се чувствам като на windows...

Модератора може да заключи темата!

fpyyh

а не знам за теб, но аз имам 3 дяла на макбуука, два тигъра и леопард в последствие и 4 дяла на хакинтош - 3 тигъра и един леопард, и мога да зареждам от почти който си поискам с указване началния диск при буутване или с option бутона. отделно всичките леопарди и много от тигрите са инсталирани до други и съм мигрирал тонове настройки и програми и криво-ляво всичко работи (много обичам да трия "ненужни системни програми"). след инсталацията спокойно можеш да пренасочиш разни неща като Users/myname към отделен дял и да ползваш общи копия на доста програми (заради любовта ми към триенето ползвам не малко неща инсталирани по другите дялове, като airport tool-a).

HQ

Цитат на: "fpyyh"а не знам за теб, но аз имам 3 дяла на макбуука, два тигъра и леопард в последствие и 4 дяла на хакинтош - 3 тигъра и един леопард, и мога да зареждам от почти който си поискам с указване началния диск при буутване или с option бутона. отделно всичките леопарди и много от тигрите са инсталирани до други и съм мигрирал тонове настройки и програми и криво-ляво всичко работи (много обичам да трия "ненужни системни програми"). след инсталацията спокойно можеш да пренасочиш разни неща като Users/myname към отделен дял и да ползваш общи копия на доста програми (заради любовта ми към триенето ползвам не малко неща инсталирани по другите дялове, като airport tool-a).
Интересно и увлекателно хоби,поздравления! :)

DALT

Хмм, експериментатор по душа или просто си нямаш достатъчно работа ;)
Ако имаш проблем с Леопарда - отивай в сервиза на Епъл и готово.
Моят алуминиев мак (iMac 20") до онзи ден имаше ъптайм 63 дена и часове. Без да зависне даже. През това време е натоварван със същите задачи като твоя + World of Warcraft, Firebird, Apache, mySQL и други бози.

HQ

да,но ще ме е срам,да отида и да кажа,че имам проблеми с нелицензирания си Леопард... освен това съм във Варна и няма сервизи на всеки ъгъл

DALT

Цитат на: "HQ"да,но ще ме е срам,да отида и да кажа,че имам проблеми с нелицензирания си Леопард... освен това съм във Варна и няма сервизи на всеки ъгъл

И те са хора. И те гащи връзват. Кажи им че го тестваш. Или пък вземи си го купи ;)

HQ

Цитат на: "pkolev"Или пък вземи си го купи ...
Не,благодаря!