Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 10:29:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 415
Total: 416

415 гости, 1 потребител
jicall

Макбук Про 15" или HP 8710w 17"

Започната от marrrto, 24-03-2008, 23:40:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

marrrto

Така дилемата е следната. Почвам да се уча на Aftereffects, на тънкостите в Avid, Final cut i т.н. Откакто ползвам мак не искам и да чуя за бозата, но въпроса ми е дали на про-то ще мога с лекота да работя на тези програми. Hp-то принципно е 17' и е с Nvidia quadro 512 а мака е 15' с 256. Видях че за HP дават че няма проблем дори с 3ds Max, Maya на които евентуално бих се пробвал да работя в даден момент. Ако те вървят и на Мак-а без проблем въобще няма да се замислям. За това моля да споделите от личен опит дали с всичкия този софт ще се работи без проблеми на Мак-а. Мерси

mr.j

Лаптоп за подобна ресурсоемка работа :? ... HP-то звучи доста по-добре, quadro си е quadro. AfterЕffects също му трябва добра видеокарта. Лично все пак бих заложил на десктоп машина

eek

А защо поне не сравняваш машини с подобни характеристики, например HP 8710w 17" и MacBook Pro 17"?

И наистина ли ти е необохдим ноутбук? Очакваш ли във форум на фенове на Apple някой да ти препоръча друга марка компютри? :)

marrrto

ами еквивалента на про-то 15" е със 256мб quadro. Така че разликите не са големи. Разбира се неочаквам да ми препоръчате уиндоус машина, все пак и аз съм с мак. Въпроса ми беше по скоро дали вървят безпроблем тези програми на Мак. По форуми изчетох доста и в крайна сметка останах с впечатлението че всичко си върви на Мак без никакви проблеми и че лаптопа покрива изискванията на повечето приграми. А съм се насочил към лаптоп защото ми е необходима мобилност, не ме устройва десктоп вариант.