Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 03:58:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 503
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 433
Total: 433

433 гости, 0 потребители

Липса на звук - PB G4 Leo 10.5.2

Започната от kaninski, 21-03-2008, 10:33:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kaninski

Здравейте,

Имам следния проблем.

PB G4 с 10.5.2. Като рестартирам компютъра, не излиза символът високоговорител на десктопа и съответно нямам звук. Като се опитам с бутоните да усиля или намаля звука символчето за високоговорител, което се показва е зачеркнато. Репарирал съм пермишъните.
Като го рестартирам още веднаж, всичко си е наред и си излиза звука. Ако още веднаж го рестартирам, пак нямам звук и така се повтаря. Само на четен рестарт ми излиза символа и имам звук.

Дали някой има идея на какво може да се дължи и как да го оправя?

Благодаря,

kaninski
MacBook Pro 17" 3.06GHz/4GB RAM/500GB HDD/Mac OS X 10.7
MacBook Air 13" 2.13GHz/4GB RAM/256GB SSD/Mac OS X 10.7
Time Capsule 2TB
2 x iPhone 4 32GB
iPad 2 3G 64GB
Apple TV2

avioli

Защо изобщо го рестартираш? Оставяш го включен когато си бачка звука и да си седи. Моя си работи 24/7 - рестарт му правя ако инсталирам само security update или OS update.
Вероятно проблема ти е от грешно инициализиран фреймуърк. Не знам как може да го решиш проблема си. Но ако ти е много шумен компютъра, за да работи нон-стоп, то виж опция за хибернация или простичкото приспиване с Command-Option-Eject: http://www.apple.com/pro/tips/quicksleep.html
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

kaninski

Благодаря за отговора!
Аз не го рестартирам постоянно. Само когато инсталирам нещо ново, което изисква рестарт. Например OS10.5 Security Upgrade преди няколко дни. Тогава се налагаше рестарт и видях проблема отново.
MacBook Pro 17" 3.06GHz/4GB RAM/500GB HDD/Mac OS X 10.7
MacBook Air 13" 2.13GHz/4GB RAM/256GB SSD/Mac OS X 10.7
Time Capsule 2TB
2 x iPhone 4 32GB
iPad 2 3G 64GB
Apple TV2

phile

глупости. Рестартирай си колкото искаш, даже не е лоша идея да го правиш -- чисти се system cache. А твоя проблем се е появявал и при други PB, погледни във форума вече се говори за това...
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(