Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 15:20:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 402
Total: 402

402 гости, 0 потребители

автоматично включване на internet sharing

Започната от space ace, 20-03-2008, 15:02:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

space ace

как може мака да включва internet sharing (от ethernet към airport) само когато е включен ethernet кабел? и да го изключва, когато е изваден ethernet кабела?
macbook

rafaelo

Много ме обърка с този въпрос. Можеш ли да поясниш какво точно се опитваш да направиш?

XXwolf

когато е изваден кабела компа няма какво да шерва, освен ако си пуснал други неща като file sharing

space ace

Цитат на: "rafaelo"Много ме обърка с този въпрос. Можеш ли да поясниш какво точно се опитваш да направиш?

включваш ethernet кабел - включва се internet sharing
изключваш ethernet кабел - изключва се internet sharing
macbook

rafaelo

За твоето специфично искане, не виждам друг начин освен чрез някой AppleScript. В противен случай както се каза по-горе в момента в който искараш етернет кабела няма какво да шерваш освен ако не минаваш на WIFI. И мисля че точно това се опитваш да избегнеш - шерване през WIFI. Прав ли съм ?

И в крайна сметка, порових се малко не намерих нищо свързано с разделяне на устройствата при което се шерва следователно ти предлагам следните алтернативи, тъй като на съм добър с ЕпълСкрипт-а.

1. Слагаш пароли на шеровете си.
2. Рестриктваш шерването чрез IP-филтриране.

Съжалявам, но аз мога да помогна до тук :)

Успех!

fpyyh

можеш да си направиш различни location-и и в единия да сложиш грешни настройки за адресите на единия интерфейс, после слагаш на location - automatic. може би ще си помисли, че е на другото място и ще смени така настройките, че дори и да е включено, да е неизползваемо

Becko

а може да си купиш и рутер :) хехехехе

space ace

благодаря, ето тази програмка ще свърши работа - http://www.symonds.id.au/marcopolo/

тъй като е доста особен въпроса ето обяснението:

- в офиса има само жичен интернет и за да ползвам йфон, трябва да е включен internet sharing

- вкъщи има само безжичен интернет и трябва да е изключен internet sharing, за да ползвам макбука и йфона

това е сори за объркването :)
macbook