Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 01:52:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 173
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 156
Total: 156

156 гости, 0 потребители

MacBook Или MacBook pro

Започната от marrrto, 17-03-2008, 23:45:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

marrrto

Въпроса ми е следния- има си макбук от няколко месеца и съм много доволен. Но напоследък ме човърка нещо отвътре за про версията. Доволен съм от мобилноста на макбука, издръжливостта на батерията, но нещо ме човърка за про. Та въпроса ми е има ли смисъл да се хвърлям на про версията( става въпрос за най-ефтъиния вариант който се предлага в БГ 3400лв). или направо на един iMac за вкъщи да се хвърлям

nacs

Избора си е твой,парите също.Но бих избрал iMac-a

marrrto

Да така е , но тъй като не работя с тежък софтуеър не знам дали има смисъл за про. Работя с photoshop и имах желание да се науча да работя на final cut. Може би по добрия вариант е един iMac вместо още един laptop :roll:

rafaelo

Голямата разлика между про и обикновенния е че издържливостта на батерията няма да е такава. Ако инеш на про получаваш общо взето малко повече мощност, по голям екран, но батерията ще държи едва 2 часа след време. Аз съм на про. Доволен съм защото го ползвам за всичко от тежки 3Д анимации до Сърфиране и писане на документи. Перфектната мощна машинка е. От друга страна Макбука е перфектната бизнес машина. Има дълъг живот на батерията, добра скорост и всичко от което имаш нужда за лесно сърфиране и мобилност.

Ако бях на твое място щах да се замисля за какво ми трябва компютъра и после щях да се чудя какво да правя следвайки казаното по-горе.


Успех!

Wizi

Нито издържливостта на батерията, нито много по-бързия процесор са толкова от значение, колкото факта, че само Про версията предлага истинска видео карта, която реално може да ти свърши работа.

Лаптоп за Final Cut е малко.... как да ти кажа.... несериозно. Още повече бих ти препоръчал още от сега да се вгледаш първоначално във варианта за Final Cut Express и едва след това да умуваш за Final Cut Pro, АКО въобще опреш до него, защото Express версията е толкова мощна, че едва ли ще имаш нужда от нещо друго.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

24" imac за вкъщи с безжични мишка/клавиатура. нямаш нужда от друго обзавеждане в хола/кабинета.
макбуук про-то е доста по-тежко за носене, има по-голям адаптор, влиза в по-големи чанти, батерията държи по-малко, но пък можеш да играеш игри на него. за фотошоп - където 13 там и 15, по-добре да си имаш външен монитор. аз засега имам и двата и искам да се оттърва от про-то, защото много пречи на работоспособността, все ще има някоя нова игричка за тестване и то като започнеш, денят вече е свършил :).

marrrto

работата е там че искам да почна да се занимавам с 3D, after effects, правене на шапки и кашове. Работя добре с Avid и идеята ми е и на final cut да се науча. така че за начало ми трябва нещо преносимо и за това съм се насочил към макбук про. Някакви съвети коя конфигурация е най-подходяща за начало- най-добро съотношение цена-производителност. ясно ми е че най-добре 512 или поне 256мб видео, но ако се спра на варианта със 128мб ще имам ли проблеми при работа :roll:

Wizi

Проблем не, просто ще отнема повече време за рендиране.

Бих те посъветвал също да си потърсиш външен FireWire 800 диск да можеш да катериш там материал и да ти е достатъчно бързо.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

marrrto

явно така ще направя, ще взема варианта със 128мб видеокарта а разликата ще отиде за външен хард

nacs

Не разбирам за кво ти е Макбуук Про като имаш Нормален Макбуук.
Един приятел има 24' iMac и е много добро-Вярно не се ползва най тежкия софтуер-Google Sketchup,но има разлика в скороста в сравнение с мойто PC.

marrrto

ами макбук мисля че не става за 3D, и по-тежък софтуер за ефекти и т.н, най-вече и поради липсата на отделна видеокарта