Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-05-2024, 20:04:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 175
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 94
Total: 94

94 гости, 0 потребители

Някой ползва ли RAID възможностите на OS X

Започната от MacFen, 12-03-2008, 14:22:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MacFen

Някой ползва ли RAID възможностите на OS X.

Интересувам се защото ми въртят някои идеи за използване и искам да почерпя малко инфо от вас преди да съм омазал нещо. Тествах различните варианти с няколко стари диска които имам и всичко е на 6 но не сьм тествал надежността понеже няма как.

Първо си мислех за цялостен RAID 0+1 но нямам такава нужда чак, а и не ми се купуват 4 диска. Последната ми идея е да използвам Mirorred RAID между един 80GB диск и един 80GB дял от другия ми диск кьдето да си дьржа важната документация. Какво мислите за тази идея?

Wizi

Щом искаш mirror значи отиваш директно на RAID 1. Максимална сигурност, значително занишена скорост.

Никъде не казваш какъв ти е Мак-а? Гледах продават RAID платки за стари Power G5-ци и разни други решения като например скоби, които да държат дисковете вътре в самата кутия, а не да киснат отвън.

... моя Xserve RAID докато го подкарам така, че да ми върши работа...... мани-мани що мазане и бри'шане беше, що питане беше, що четене....

Препоръчвам ти да погледнеш и какво се предлага и като външни RAID решения на фирми като LaCie, WD и други.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

MacFen

Компютъра е PowerMac G4 1.25MHz.

Идеята е не да взи,а, RAID контролер а да ползвам софтуерната опция на системата. Като цяло машината не върши нищо особено, но пак държа доста инфо което ще ми е неприятно да изчезне. Та ми се струва този вариант за удачен ненам дали съм прав и затова питам.

eek

Защо не почнеш да си правиш back-up вместо RAID? Time Machine?