Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 02:06:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 173
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 153
Total: 153

153 гости, 0 потребители

MAC-address спуфиране

Започната от aoironeko, 11-03-2008, 16:36:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

aoironeko

Някой откри ли начин да се спуфне мак-адресът на МакБук Про с Леопард? И за ЛАН и за УиФи питам. Старият начин и предишните програмки не действат.

Ники

sudo ifconfig en1 lladdr 00:00:00:00:00:00

За en0 засега няма начин.

aoironeko

Жалко, щеше ми се да мога да си ги оправям както преди...

Ники

Цитат на: "aoironeko"Жалко, щеше ми се да мога да си ги оправям както преди...

Можеш да смениш MAC адреса само на Airport картата. На другата не може. Това е положението. :-(

XXwolf

въпреки че е старо и изтъркано пак ще го кажа няма по-добро от рутер за тази работа

Becko

решението с рутера не е старо или изтъркано :) то е нормалното всичко останало е ...

aoironeko

В момента не ми е нужно, но ще обясня причината:

Имах един офис в Люлин, където бяхме към... Люлин Нет (surprise-surprise!). Там исках да си връзвам Макчето и да си го ползвам, в редките случаи когато ходех. Да, ама не - МАК-адрес контрол. Сменях го, бях на Тигър. После дойде Леопард, аз занесох рутер... И те казаха, че блокират употребата на рутери! Което дори не знаех, че може да се прави. Е, впоследствие ми позволиха, след малко приказване. После, обаче, ми откраднаха рутера. Дано не обидя някого, като кажа, че мразя Люлин  :oops:

Becko

Люлин Нет :) хахахахахахах децата блокират рутерите :) лелелеле

hraykov

Цитат на: "aoironeko"В момента не ми е нужно, но ще обясня причината:

Имах един офис в Люлин, където бяхме към... Люлин Нет (surprise-surprise!). Там исках да си връзвам Макчето и да си го ползвам, в редките случаи когато ходех. Да, ама не - МАК-адрес контрол. Сменях го, бях на Тигър. После дойде Леопард, аз занесох рутер... И те казаха, че блокират употребата на рутери! Което дори не знаех, че може да се прави. Е, впоследствие ми позволиха, след малко приказване. После, обаче, ми откраднаха рутера. Дано не обидя някого, като кажа, че мразя Люлин  :oops:

изяинявай за тъпия въпрос ама как ти блокират рутера. Единствения начин за който аз се сещам е чрез ТТЛ - тайм то лив ;) ама това се оправя с firmware patch на рутера (правен от приятелски настроени китайци естествено), който всъщност е ТТЛ +1

Ники

Цитат на: "Becko"решението с рутера не е старо или изтъркано :) то е нормалното всичко останало е ...

... полезно, ако

а) нямаш рутер;
б) не си постоянно зад рутера си.

aoironeko

Цитат на: "hraykov"
Цитат на: "aoironeko"В момента не ми е нужно, но ще обясня причината:

Имах един офис в Люлин, където бяхме към... Люлин Нет (surprise-surprise!). Там исках да си връзвам Макчето и да си го ползвам, в редките случаи когато ходех. Да, ама не - МАК-адрес контрол. Сменях го, бях на Тигър. После дойде Леопард, аз занесох рутер... И те казаха, че блокират употребата на рутери! Което дори не знаех, че може да се прави. Е, впоследствие ми позволиха, след малко приказване. После, обаче, ми откраднаха рутера. Дано не обидя някого, като кажа, че мразя Люлин  :oops:

изяинявай за тъпия въпрос ама как ти блокират рутера. Единствения начин за който аз се сещам е чрез ТТЛ - тайм то лив ;) ама това се оправя с firmware patch на рутера (правен от приятелски настроени китайци естествено), който всъщност е ТТЛ +1


Нямам представа как се блокира. Настройките си бяха наред, но не минаваше нищо. ТТЛ не знам как се бърника, пачове за рутери не съм ползвал през живота си... Но не това е основният въпрос, който задавам ;)