Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 10:34:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 638
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 121
Total: 122

121 гости, 1 потребител
ockac23

mac book air

Започната от Anastas Angelov, 10-03-2008, 19:13:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Anastas Angelov

Има някакви впечатления вече от мак буук аир?  ако някой си го е купил нека сподели .. много го харесах и мисля да си купя но ми трябва и мнение на човек който го е използвал .. също така от българия мога ли да си го купя и колко ще ми излезе сметката ....

предварително благодаря

С поздрав : Анастас

Icko2

Моето неекспертно мнение е следното :) Този лаптоп тепърва ще се развива. Да си го купиш сега е до голяма степен гъзария. Най-голямото му удобство е теглото. Ако много пътуваш, може би да. Но ако ти е повече за стационарно ползване един нормален MacBook или Про, би ти вършил чудесна работа. Има го в Мултирама напраимер на цена от 3600 лева, което е безбожно скъпо за мен.
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Wizi

Аз си играх един цял ден с един такъв, 1.8GHz, 2GB RAM и SSD, Leopard 10.5.2. Притежавам MacBook 2.0GHz, 2GB RAM с качен Tiger 10.4.11 и определено мога с чиста съвест да кажа, че Air-а е БАВЕН. Тръгнах дори от любопитство да го засичам колко време ще зарежда, но след като мина една минута направо спрях хронометъра. Мерси! Тоя Leopard да си го заврат в..... чакай, че не мога да се сетя нещо толкова долно и мизерно в момента.... :roll: Тази селения да гониш right-click с комбинация от ТРИ пръста на новия им тъч пад..... чудя се и нея как да я коментирам? Ами направо да я бяха направили с 5 или 6 пръста комбинация, к'во са се чудили толко'з? Ма имало rotate и zoom опция.... big f***ing deal! МНОГО пъти по-често ще ми е нужен right click от колкото другите нови две опции.

Позитивните неща: няма такъв лаптоп, що се отнася до дизайн, лекота на самия лаптоп, опа - пардон(!) НОУТБУК. Backlid клавиатурата кърти мивки на н-та степен. Адски приятна гъзария. Не усетих новия SSD да е ТОЛКОВА по-бърз, но може би да ми трябваше още време да го поръчкам за да усетя реално разликата, защото такава със сигурност има. Въпроса е дали си заслужава толкова сериозна инвестиция от 1000 долара (в Европа не съм погледнал колко искат за SSD). Беше непрекъснато включен в тока, та не видях дали се отразява и на времето за работа.

Моето мнение:
- MacBook Air си заслужава, ако имаш толкова много пари, че не ти пука колко ще се изръсиш за него и искаш просто да си в крак с модата
- MacBook Air си заслужава, ако имаш много търчане напред назад и трябва лаптопа постоянно да е с теб
- MacBook Air си заслужава сигурно и поради някои други лични съображения, но предполагам са лични и се различават от човек до човек и няма смисъл да ги коментираме

Според мен MacBook Air НЕ си заслужава ако някое от горните неща не са в сила, защото Епъл продават MacBook, който също е 13'3 инча, има същите размери с изключение на дебелина и тегло, които дори и да го помъкнеш някъде не можеш да ме убедиш, че би ти тежал толкова и пр. Плюс това в момента MacBook-а се предлага в ДОСТА по-мощен вариант и с опция два пъти повече RAM памет и за почти два пъти по-малко пари.

.... въпрос на личен вкус, казало кучето и си облизало дупето.  :D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

r.

Цитат на: "Wizi"Аз си играх един цял ден с един такъв, 1.8GHz, 2GB RAM и SSD, Leopard 10.5.2. Притежавам MacBook 2.0GHz, 2GB RAM с качен Tiger 10.4.11 и определено мога с чиста съвест да кажа, че Air-а е БАВЕН. Тръгнах дори от любопитство да го засичам колко време ще зарежда, но след като мина една минута направо спрях хронометъра. Мерси! Тоя Leopard да си го заврат в..... чакай, че не мога да се сетя нещо толкова долно и мизерно в момента.... :roll: Тази селения да гониш right-click с комбинация от ТРИ пръста на новия им тъч пад..... чудя се и нея как да я коментирам? Ами направо да я бяха направили с 5 или 6 пръста комбинация, к'во са се чудили толко'з? Ма имало rotate и zoom опция.... big f***ing deal! МНОГО пъти по-често ще ми е нужен right click от колкото другите нови две опции.

Позитивните неща: няма такъв лаптоп, що се отнася до дизайн, лекота на самия лаптоп, опа - пардон(!) НОУТБУК. Backlid клавиатурата кърти мивки на н-та степен. Адски приятна гъзария. Не усетих новия SSD да е ТОЛКОВА по-бърз, но може би да ми трябваше още време да го поръчкам за да усетя реално разликата, защото такава със сигурност има. Въпроса е дали си заслужава толкова сериозна инвестиция от 1000 долара (в Европа не съм погледнал колко искат за SSD). Беше непрекъснато включен в тока, та не видях дали се отразява и на времето за работа.

Моето мнение:
- MacBook Air си заслужава, ако имаш толкова много пари, че не ти пука колко ще се изръсиш за него и искаш просто да си в крак с модата
- MacBook Air си заслужава, ако имаш много търчане напред назад и трябва лаптопа постоянно да е с теб
- MacBook Air си заслужава сигурно и поради някои други лични съображения, но предполагам са лични и се различават от човек до човек и няма смисъл да ги коментираме

Според мен MacBook Air НЕ си заслужава ако някое от горните неща не са в сила, защото Епъл продават MacBook, който също е 13'3 инча, има същите размери с изключение на дебелина и тегло, които дори и да го помъкнеш някъде не можеш да ме убедиш, че би ти тежал толкова и пр. Плюс това в момента MacBook-а се предлага в ДОСТА по-мощен вариант и с опция два пъти повече RAM памет и за почти два пъти по-малко пари.

.... въпрос на личен вкус, казало кучето и си облизало дупето.  :D

Ами като не ти харесва не си го купувай ;-). Аз съм много доволен... а right click-a можеш да си го настройваш както си искаш...

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Цитат на: "Anastas Angelov"...също така от България мога ли да си го купя и колко ще ми излезе сметката...
Ами да, разбира се... в Технополис:

Преносим компютър
MacBook Air MB003ZH/A

Екран: 13.3(34cm)" TFT WXGA (1280x800)
CPU: Intel Core2Duo 1.6GHz/800 MHz/4 MB
RAM: 2 GB DDR II/667 MHz
HDD: 80 GB/4200 rpm/ATA, DVD ±RW/DL
VC: Intel GMA X3100 up to 144MB/VGA
Modem, LAN, WLAN a/b/g/n, Camera 2MP, 1xUSB, Bluetooth, mini DVI,
OS: MAC OS X v.10.5 Leopard
Тегло: 1.36 kg, дебелина 1.94 cm

предложението е
валидно от 15 март

цена: 3649лв.

24 месеца гаранция

П.П. DUDE, надявам се и аз да съм ти бил до някъде полезен! Успех в избора!
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

Wizi

За какво трябваше да цитираш цяла страница....  :roll:

Цитат на: "r."Ами като не ти харесва не си го купувай ;-). Аз съм много доволен... а right click-a можеш да си го настройваш както си искаш...

Кое конкретно те кара да си толкова доволен? Сподели плс.

Няма да си го купя, защото не ми върши работа повече от сегашния ми MacBook. Мерси за съвета, все пак  :D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mr.j

абсолютно фешън модел, не мисля че света няма нужда от такива красоти, но както стана дума не е за всеки. Нама лошо да си броузваш и четеш мейла, на нещо по-компактно. Тези дни четох за модел на Lenovo http://www.efluxmedia.com/news_Lenovo_Enters_Ultrathin_Notebook_Competition_With_ThinkPad_X300_14473.html само че e с оптично у-во,  а е май даже и по-слим от въздушния

space ace

и много по-скъп
macbook

fpyyh

няма по-красив лаптоп от този, ако имаш 3000 за проверяване на поща, разглеждане на снимки от фотоапарат и някой и друг сайт - супер е. ако имаш 2 машини, една мощна вкъщи и една лека за да си я носиш със себе си...
толкова е красив, че като го хванах за малко да извадя картата и напук на всеки опит за подтискане на импулсивното харчене да го купя и то от европа. леновото е грозно, грозно, грозно. държах им 12" модел, не с тези характеристики, но същия дизайн и размери - butterfly от 1987? засега не може хем малко, хем 5 часа, хем мощно, епъл са се спрели на едни приоритети, леново - на други.

boyan.burov

imam AIR (1.8 GHz SSD 2GB RAM) i vurvi O4UDVA6TO dobre :D za sega nemam zabelejki (se pak mi e ot 1 mesec) zaslujava si i da ne hodi6 mn mn s nego .... pone tova e moeto mnenie ...

Wizi

А имал ли си преди това друг Макинтош?


... ще сме ти адски благодарни ако пишеш на кирилица, че си избождаме очите да разчитаме тази шльокавица. Мерси!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

boyan.burov

ами преди това имах комп със мак... това брои ли се?

Wizi

Ами доста е относително... спрямо хардуера и това как е настроен софтуера на него.

Принципно "за сега нямам забележки" е също разтегливо понятие, което според мен не би могло да се даде за отправна точка на въпроса дали си заслужава Air-а. :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

boyan.burov

опрости нещата малко  :lol: 1. Това е невероятно бижу (хехе) 2. Един приятел има MacBook и вървят еднакво даже некои неща са по-бързи на Air-a 3.Батерията издържа 5 часа (аз гледах как разглобяват един ,че то половината е батерия) 4. Това си е мое мнение  :lol:

XXwolf

Цитат на: "boyan.burov"... 2. Един приятел има MacBook и вървят еднакво даже некои неща са по-бързи на Air-a

когато сравняваш два компа трябва да имаш в предвид колко памет има всеки и какви са хард дисковете. Air-a се продава с максималната памет от 2GB (съмнявам се да е имало толкова памет на МacBooka) и (в твоя сучай) SSD, което е причината за този резултат, но по принцип macbooka e с по-добри възможности.