Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-05-2024, 20:14:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 175
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 101
Total: 101

101 гости, 0 потребители

До къде се разтваря горната част на MB PRO?

Започната от daf, 09-03-2008, 20:01:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

daf

Проблемът ми е, че на стария ми лаптоп (ibook) горната част се разтваряше на доста голям ъгъл, докато при MBP е едва на около 100 градуса (спрямо долната  част), което в някои ситуации е неудобно.

Та реших да питам дали може да се отвори на по-голям ъгъл, просто не смея да натисна по-силно :) та реших да ви питам, че да не стане като в онази тема с втория бутон на mighty mouse :)

aoironeko

Не натискай повече - така е, малко се отваря, стотина градуса. Че ако натиснеш повече, гледката ще е по-тъжна и от моята потрошена Макбуца  :roll:

rafaelo

Защо ти е да го разгъваш повече ? Ще висиш от сграда докато хващаш някое WiFi ли ? :)

aoironeko

Хаха, хитро :)
Абе понякога е удобно да може да се поотвори - на майка ми смотаното БенКЮ се отваря на 180 градуса, мамка му! А моето МБП като го сложа на поставката, но не ми е на скута, би било удобно да може още поне 10 градуса назад...
А като каза УиФи, ще пусна нова тема с въпрос за УиФиране.

daf

Цитат на: "rafaelo"Защо ти е да го разгъваш повече ? Ще висиш от сграда докато хващаш някое WiFi ли ? :)

Когато примерно съм седнал и е в краката ми, го гледам под неудобен ъгъл :)

XXwolf

затова Apple ги наричат notebook, а не LAPtop ;)

themac

E, стига с тази маниящина, де..., Епъл и л...но да пуснат - то няма да мирише, или поне не на лошо...

Това е тъпо - да се отваря на толкова малък ъгъл букът. Три години ползвах ПБ 12" и знам, че има случаи, когато ти трябва да се отвори на доста повече от кирливите 100 градуса.

Вие ще ги оправдавате даже и ако не се отваря - много сектретно ще бъде, предполагам...
Once you go Mac, you'll never go back!

fpyyh

ЦитатДо къде се разтваря горната част на MB PRO?

до счупване

nikoncho

ами така е направена пантата а и все пак трябва да остане място за отворите за вентилатора

аз го ползвам на подложка ама никога не ми се е налагало да го разчеквам

Dragonfly^

Има си едно съвсем просто обяснение на нещата. Този механизъм на отваряне прави целия лаптоп по-тънък, а както знаем и 0.01 инча са важни за Apple. ;)

themac

Цитат на: "Dragonfly^"Има си едно съвсем просто обяснение на нещата. Този механизъм на отваряне прави целия лаптоп по-тънък, а както знаем и 0.01 инча са важни за Apple. ;)
Не съм "пипал" още МБ/МБ Про, затова питам - по-тънък ли е от последното поколение PB G4? ДосЯщаш се що питам, нЪл тъй?
Once you go Mac, you'll never go back!

maculas

Да, по-тънък е с 0.1 инч от 15-ката Powerbook g4. Въпереки на вид малката разлика, в действителност се усеща когато работиш с него!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

themac

Цитат на: "maculas"Да, по-тънък е с 0.1 инч от 15-ката Powerbook g4. Въпереки на вид малката разлика, в действителност се усеща когато работиш с него!

0.1 * 2.54 = 0.254cm = 2.54mm разлика, хммм..., ама щом казваш...
Once you go Mac, you'll never go back!

maculas

Виж казвам ти го от личен опит. Имал съм Powerbook G4, и в момента съм притежател на MacBook. Усеща се разликата!!!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

themac

Once you go Mac, you'll never go back!