Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 01:26:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 173
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 157
Total: 157

157 гости, 0 потребители

Тока не стига !

Започната от rafaelo, 04-03-2008, 00:32:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Макубука ми в последно време го гледам че един външен хард диск не може да захрани. Чува се как като вкарам USB-то и пали, и после се чува като на развалена грамофонна плоча, тоест прескача. И това не е от външния хард диск (за лаптоп) това се случва с всички външни хардове, които консумират ток от лаптопа. Намерих временно решени на проблема - нося си хъб с отделно захранване, но нали това е идеята на мобилния хард диск, да го разнасям и директно да го включвам в УСБ-то. Та въпроса ми е:

Има ли начин да се увеличи output волтажа на УСБ-то или това е някакъв дефект на макбука ми.

avioli

Не съм сигурен дали има лесен начин (разбирай софтуерно) да се увеличава волтажа (още повече на Mac компютри, виж ако е Линукс може и да си говорите за такива джитки), но погледни тук: http://www.maxim-ic.com/appnotes.cfm/an_pk/3241
а аз доколкото съм чувал почти всичко, консумиращо повече ток от предлагания от USB изхода си върви със собствено захранване. аз имам такава DVD записвачка, която не може да се захрани само от USB-то и да пише дискове!!!
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

rafaelo

Направих си няколко експеримента. Работата е там че като съм под Мак харда си работи нормално и тока му стига. Мина ли на Уинбоз, цикли. Ползвам Bootcamp.

Това ме навежда на мисълта, че най-вероятно има някакви настройки...

fpyyh

аз забелязах, че в windows винаги топли много. може да има нещо общо с лошото управление на различните компоненти, примерно да не може да сваля скоростта на процесора/видео картата и да не остава ток за usb-тата.

aoironeko

Аз пък имам проблем, който мисля, че може да е от захранването на УСБто, ама не съм сигурен.
Когато си плъгна кард-рийдъра (гордея се с чистия си български!) в компютъра, започвам да прехвърлям файлове (картата е CF), в един момент ми казва, че съм си изтръгнал рийдъра без еджект. А то не е така, просто някак спира достъпа до него. Подозирам, че не стига ток. Ама за един прост кард-рийдър?! Понякога става с УСБ-стикове. Но примерно като си вържа директно фотохапаратлътъ - Никон Д70 - няма проблеми, то нали си е с батерийка.
Компчето е МакБук Про 17" 2.33 2ГБ. Може ли да е от захранването? Ако не - какво ще да е?

rafaelo

Това е от кард ридъра ти. Има някои устройства които сами решават да правят такива неща. И аз съм се сблъсквал със същия проблем. Пробвай да видиш дали прави същото и под уинбоз.

aoironeko

Под Уинбоз на ДРУГ компютър няма проблеми. Но на моя в момента не мога да видя - онзи ден нали прелетя и се приземи на цимент... Някога, когато ми го оправят, ще го изпробвам.

milemobile

Аз имам подобен проблем с Макбука кога използвам външен хард и двд в също време, тогава парви проблеми с недостатък на ток на харда, като изключим двд-то си е ок
Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1

XXwolf

решението е да се ползва кабел с два USB накрайника от едната страна за да пренася целя ток от двата порта

rafaelo

Цитат на: "XXwolf"решението е да се ползва кабел с два USB накрайника от едната страна за да пренася целя ток от двата порта

А USB хъба не прави ли същата работа? Защото аз съм на такъв и прави съшите проблеми. Няма решение когато тока не стига. Мисля че някои бройки Макбукове просто си идват с някой недостатък.

aoironeko

Цитат на: "rafaelo"
Цитат на: "XXwolf"решението е да се ползва кабел с два USB накрайника от едната страна за да пренася целя ток от двата порта

А USB хъба не прави ли същата работа? Защото аз съм на такъв и прави съшите проблеми. Няма решение когато тока не стига. Мисля че някои бройки Макбукове просто си идват с някой недостатък.

От другата страна да са двата накрайника ;)

XXwolf

Цитат на: "aoironeko"
От другата страна да са двата накрайника ;)

точно ;) от страната на лаптопа.

rafaelo

8O   Или нещо ми има или и аз не знам.... говорите за втория УСБ порт от другата страна на лаптопа да се свърже към какво ?

Значи да си представим следния сценарий:

Имаме хард диск външен дето като го свържа в левия порт на лаптопа (където е кабела за захранването) ми зацикля. От друга страна ако го пусна на десния порт работи добре.

Вие казвате усб кабел с два накрайника... какво ще промени това?

aoironeko


rafaelo

Е... така няма ли да се шашне машината. Все пак включваш външен хард през 2 порта. Или то смучи само тока от втория порт без обмен на данни.

Такива жици продават ли се някъде ?