Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-05-2024, 21:31:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 175
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 123
Total: 124

123 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Mac Mini G4 или Mac Mini Core 2 Duo?

Започната от NewToApple, 24-02-2008, 12:39:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

NewToApple

Я кажете има ли смисъл да си купувам Mac Mini Core 2 Duo или да си взема G4, който е по-евтин? Леопарда ще върви ли на него добре?

fpyyh

зависи, за какво ще го използваш?

NewToApple

За Photoshop и Illustrator плюс стандартните неща - интернет, офис, филми...

fpyyh

макс памет за g4 - 1gb ddr, за core 2 duo - 2gb ddr2 (евентуално даже 3), което ще е доста важно за тези програми. и g4 не е g5, който донякъде се конкурира с интелските, видеото е доста старо (ати 9200 е всъщност 8500, което е от 2001ва), така че и това не е плюс.

NewToApple

Мерси за информацията!

Wizi

CS3 със сигурност е оптимирана за Intel и ще се гърчи доста на стар MacMini
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Becko

CS3 на мак мини ? това кой би го направил и с каква цел :)
CS2 има всичко необходимо и е супер оптимизиран за ППЦ дори ако се правят снимки и тн може да се сложи и по стар фотошоп всичко ще лети :) естествено ако се работи с големи файлове мак мини няма защо да се споменава :)

fpyyh

пита се за леопард в началото, с 1гб памет няма да работи хич добре с тези програми, ще е като хакинтош за същите пари.

Becko

... ако става въпрос за шоу е едно, леопарди глупости :), ако става въпрос за работа е съвсем друго ... ако човек иска да работи с такъв компютър леопарда изобщо не влиза в кадър :) а хакинтош за работа незнам ... по скоро е за ентусиасти ... ако човек може да си купи мак така и трябва да направи ако не може тогава да мисли за хакинтош :)

NewToApple

Т.е. да разбирам, че Леопарда харчи ресурси като Vista така ли? А Тигърчето как би се държало на този компютър, те и без това нашите тук го продават с Тигър, а  аз се бях засилил да си го вземам отвън, че там го продават с Леопард...

XXwolf

не е такава трагедия като Vista, но е "по-тежък" от тигъра, който пък нищо не му липсва и е идеален за работа.

fpyyh

не е виста, според мен даже е по-бърз от тигър, но иска малко повече памет. така или иначе да пускаш фотошоп с 512 не е препоръчително, 1гб е минималното разумно, 2гб е поносимо, ако не прекаляваш с тежките неща.

malwk

Mini G4 с 1Gb и с леопард и с тигър видеото влече много здраво дори при 480p. За каква изобщо работа говорим? То един филм не моеш изгледаш, вий работа...
Ewery day is the dawn of a new error...

themac

Цитат на: "malwk"Mini G4 с 1Gb и с леопард и с тигър видеото влече много здраво дори при 480p. За каква изобщо работа говорим? То един филм не моеш изгледаш, вий работа...
Хм, аз съм с Г4/400Мхц(!)/896МбРам/. От поне 4 години. Що филми сме изгледали аз и хлапетата - никакви проблеми...
Once you go Mac, you'll never go back!

cMm

malwk ти да вземеш да спреш а ? Кво само оплюваш Епъл. Аз на хакинтош с некви мизерни 256 рам и 1.5 гхц процесор ми вървеш според мен прилично тайгър.А пък да неговорим за г4. Това че ти неси се "разбрал" с твоя мак нз чи всички сме като теб и незнаеме кво да си сложим за да ни вървят като хората маковете.