Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 13:12:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 120
Total: 120

120 гости, 0 потребители

Как да увеличите живота на батерията си.

Започната от rafaelo, 23-01-2008, 17:27:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

И аз така си мислех. Коя фирма ще тръгне да ти разправя кое е по-полезно за батерията ти имайки предвид че ако те прецакат всъщност ще спечелят от това. Единствено мога да ви кажа, че специалист ми каза за това с батерията, а той определено разбира от химични реакции.

Вече това, което каза HQ е доста техническо и най-вероятно вярно, не смятам да споря, но все пак почнал съм еьперимента. Имам си CocnutBattery и ще си следя резултатите от батерията и скороста на падане на живот и после ще говорим :). Аз просто споделям знания ;)

Becko

хахахаха не бе те епъл нарочно ви казват как да си ги съсипете :) за да си купите нови ... що за глупост ... вадете ги слагайте ги байте им ако искате :) само не пишете глупости по форумите ...

Battery Lifespan
A properly maintained Apple notebook battery is designed to retain up to 80% of its original capacity at 300 full charge and discharge cycles.

Long Term Storage
If you don't plan on using your notebook for more than six months, Apple recommends that you remove and store the battery with a 50% charge.

Standard Maintenance
An ideal use would be a commuter who uses her MacBook Pro on the train, then plugs it in at the office to charge. This keeps the battery juices flowing. If on the other hand, you use a desktop computer at work, and save a notebook for infrequent travel, Apple recommends charging and discharging its battery at least once per month.

Всичко е много лесно стига да се спазват основни правила ... но оставяйте лаптопа в багажника на колата през лятото както и на абсолютен студ -20 примерно това убива батерията ...

rafaelo

Демек казваш че при всички случаи живота на батерията не може да се задържи за повече от 3-4 години... не вярвам.

А това за какво фирмите пишат, казах фирмите, не Епъл. Има много други дето пишат всякакви работи.

Ники

Цитат на: "rafaelo"при всички случаи живота на батерията не може да се задържи за повече от 3-4 години... не вярвам.

Какво значи да се задържи? След 3-4 години да има същия капацитет като нова (да "държи" пет часа)? За съжаление: "Тц!".

Ако искаш батерия с приемлив капацитет, ще трябва да я смениш, това е положението. За разлика от никел-кадмиевите и никел-метал-хидридните батерии, литиево-йонните стареят (демек губят капацитет), независимо от това, дали ги подлагаш на цикли на разреждане и зареждане. Л-й батерии имат живот 24-36 месеца или около 1000 цикъла (което, ако правиш по един цикъл всеки работен ден, е четири години, т.е. батерията ще е умряла преди това). Под умряла се има предвид "с капацитет по-малък от една трета от оригиналния".

Дори най-евтините зареждащи устройства прекъсват подаването на ток към батерията, когато тя е заредена. Ако ваденето на батерията удължава живота й, то това не е заради факта, че не я държим под непрекъснато напрежение, а заради факта, че не я излагаме на високите температури в корпуса. Оптималната работа температура на л-й батерии е 5° - 45°C. Ако в компютъра ви става по-топло и са ви свършили хапчетат против параноя, вадете. :-)

Fantomas ^

Теоритично има логика някаква за живота на батерията, но впроса който ме вълнува дали на практика няма да е не само неудобно но и опасно това с ваденто. Без батерия остава сериозна кухина и ако машината не е на бюрото а в леглото може да се напраши доста.
Освен това тежеста на целия компютър става кофти разпредлена .
Това са моите съображения. За почти 4г. ibook g4 се държи прекрасно с батерията си и даже по-рядко го ползвам на захранване отколкото на батерия.
Просто забравям да го включа в конаткта или ми пречи кабела.
Гасил съм го няколко пъти , когато съм го пренасял насам натам при местенето на жилището или по-дълги пътувания.

Отделен въпрос към по-опитните... не го гася с shut down вообще, а само затравярм екрана и той заспива сладко-сладко като ми "намига" с едно бяло оченце:)) Това е перфектния начин да имам удобна машинка, когато ми  потрябва - отварям го и хоп за 1-2 сек. той е готов за работа.
До сега това не е довело до ядове.. но дали е правилно да се използва така?
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

fpyyh



и си слагате по левче или по-добре 50 цента на всеки цикъл, после си купувате нова (от $99 до 280лв)
дори и по малко пари да се съберат, когато дойде времето за смяна ще имате все едно 50% намаление (или колкото)

XXwolf

Цитат на: "Fantomas ^"
Отделен въпрос към по-опитните... не го гася с shut down вообще, а само затравярм екрана и той заспива сладко-сладко като ми "намига" с едно бяло оченце:)) Това е перфектния начин да имам удобна машинка, когато ми  потрябва - отварям го и хоп за 1-2 сек. той е готов за работа.
До сега това не е довело до ядове.. но дали е правилно да се използва така?

всичките ми лаптопи си мигат/хъркат без никакви проблеми ;)
Един от тях е от 95-та с две батерии (190cs) които държат от 2 до 3 часа, но с CF вместо HDD.