Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 18:17:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 97
Total: 97

97 гости, 0 потребители

Как да увеличите живота на батерията си.

Започната от rafaelo, 23-01-2008, 17:27:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Независимо какъв лаптоп имате това важи за всичките.

Това може да ви се стори малко старо, или просто общо. Не съм измислил нещо революционно или уникално просто съвсем на скоро един познат ме подсети и по напълно логичен път стигнах до глупавия извод.

Всъщност всичко е много просто.

1. Зареждате батерията до край.
2. Изкарвате батерията
3. Ползвате мака докато се наложи да използвате батерията при излизане с мака.
4. Като се приберете започнете от 1. и спрете на 2 :).

Тоест, не ползвайте лаптопа с батерията докато лаптопа стои в къщи постоянно включен в зарядното.

По този начин може да си осигурите 10 години живот за батерията :).

Разбира се едно важно нещо, което трябва да се подчертае, е че при пълно зареждане на батерията и отделяне от лаптопа, трябва през 6 месеца да я зареждате до край отново, иначе рискувате да намалите заряда на батерията.

Надявам се това е било полезно за някои. Ако не, не се оплаквайте !!!

Отговори от сорта на "това всяко хлапе го знае" може да си ги запазите.


Поздрави ;)

iLili

Всяко хлапе може и да го знае, но аз не съм хлапе и не го знаех. Благодаря!
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Icko2

Благодаря, на мен ми беше полезно!
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

HQ

"""Ако през деня отвивате крушките от фасунките,а нощем ги завивате,те ще светят двойно по-дълго"""  :lol:  - същата работа!

rafaelo

Цитат на: "HQ""""Ако през деня отвивате крушките от фасунките,а нощем ги завивате,те ще светят двойно по-дълго"""  :lol:  - същата работа!

Мда, точно за такива коментари говорех. Както обикновенно трябва да има някой иди*т да се обади.

Първо, пише фасунГа.

Второ ако тези крушки не светят през деня не виждам смисъл да се отвиват. Въобще примера ти е глупав.

Трето, дори и примера ти да имаше смисъл, говорим за батерия която най-вероятно ще струва около 100$, а една крушка е лев и нещо (зависи каква).

Четвърто, би трябвало да можеш да четеш? Още в първия си пост написах ако ще правите подобни коментари просто си ги спестете. Коя част от "просто си ги спестете" не разбра?

Пето и т.н. - след като получа отговор от теб на Л.С., защото не ми се заяжда с хора публично във форума.

End

daf

Това с ваденето на батерията винаги ми е било много забавно. Все пак това е консуматив. Струва ли си главоболията причинени от спрял ток и извадена батерия?

Всъщност преди време четох препоръка на производител на батерии, че е хубаво да се ползва батерията често и, че ако няма да я ползваме дълго време, да я оставим заредена на около 50-60%, а не на 100%.

Web_Devil

Цитат на: "HQ""""Ако през деня отвивате крушките от фасунките,а нощем ги завивате,те ще светят двойно по-дълго"""  :lol:  - същата работа!

Проблема с крушките и с повечето ел. устройства е при спиране/пускане...
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

rafaelo

Цитат на: "daf"Това с ваденето на батерията винаги ми е било много забавно. Все пак това е консуматив. Струва ли си главоболията причинени от спрял ток и извадена батерия?

Всъщност преди време четох препоръка на производител на батерии, че е хубаво да се ползва батерията често и, че ако няма да я ползваме дълго време, да я оставим заредена на около 50-60%, а не на 100%.

Napylno syglasen, i az chetoh predi che bateriite trqbwa da se zarejdat na 50 60% no sled razgowor s edin moi priqtel koito sega prawi doktoratura w germania po biohimia toi mi obqsni nqkoi neshta i mi preporycha zarejdane do 100%.

Kolkoto do wadeneto, towa mnogo zawisi ot raiona w koito jiweesh. Ako chesto wi spirat toka, nqma smisyl ot metoda, no ako jiweesh w sofia ili po golqm grad weroqtnostta za spirane na toka namalqwa. Ot druga strana ako pishesh d
wajen dokument, moje bi za po sigurno slagash bateriqta. Ako syrfirash poweche.... Znaete si :)

Web_Devil

MacBook Air е с несменяема от клиента батерия...
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

rafaelo

Ne sym syglasen. Prosto trqbwa da minat godina 2 sled koeto shte izlqzat battery kit i za air. Syshto kakto se sluchi s wsicki drugi apple produkti koito nqma kak da im se smeni bateriqta. Primer ipod, iphone i t.n.

atirage

Различните модели лаптопи имат различни батерии. На сайта на епъл е описано как се ползват според модела.
Изваждането на батерията ще намали броя на циклите на зареждане. Както знаете включена в адаптера, една батерия като падне под 95% и започва да се зарежда отново, което отброява нов цикъл. Това е с цел, ако си откачиш компютъра да не тръгнеш с полу-пълна батерия. Интересен ми е тогава въпроса, защо да вадя батерията, ако има начин да променям стойността, от която започва да се зарежда батерията (например от 95 на 50%, когато знам, че няма да ми трябва)? Някой ако знае дали и как е възможно това, моля да пише, аз не съм търсил.
Друго нещо което знам е, че една батерия е хубаво да не стои 6 месеца пълна, а е добре да се разрежда поне веднъж месечно  :idea:
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

Becko


HQ

Цитат на: "rafaelo"
Цитат на: "HQ""""Ако през деня отвивате крушките от фасунките,а нощем ги завивате,те ще светят двойно по-дълго"""  :lol:  - същата работа!

Мда, точно за такива коментари говорех. Както обикновенно трябва да има някой иди*т да се обади.

Първо, пише фасунГа.

Второ ако тези крушки не светят през деня не виждам смисъл да се отвиват. Въобще примера ти е глупав.

Трето, дори и примера ти да имаше смисъл, говорим за батерия която най-вероятно ще струва около 100$, а една крушка е лев и нещо (зависи каква).

Четвърто, би трябвало да можеш да четеш? Още в първия си пост написах ако ще правите подобни коментари просто си ги спестете. Коя част от "просто си ги спестете" не разбра?

Пето и т.н. - след като получа отговор от теб на Л.С., защото не ми се заяжда с хора публично във форума.

End
Приятелю rafaelo,
ще пиша тук и ако модератора реши-да изтрие поста ми!
Във всички ноутбуци на Ейпъл има реле и контактор специално за батерията.Даже не съм сигурен дали те са в самата батерия тъй като наскоро разбрах,че батериите имали фирмуер,съответно процесор и памет,която се грижи за правилната й експлоатация,а нуждата от пряка човешка намеса е сведена до минимум.Знам със сигурност,че когато ти се зареди батерията и релето отчете 100%,потокът към нея спира и се възстановява когато се прекъсне външното захранване,само че в обратна посока.Ако си забелязал,индикатора почти веднага пада на 99% и при включване на захранването,не се възстановява на 100,ами чак след като падне под 97%!Поне за най-новите продукти от 2007 насам съм сигурен че изваждането на батерията е безсмислено.
Да не говорим,че преди седмица-две по време на бурите,батерията ми спаси лаптопа от напрежението което спираше за по 1 секунда и всичко присвяткаше,а междувременно компютърът ми трябваше.
По твоята логика,нещо,което не се използва трябва да се премахне,е аз не съм на същото мнение.

Becko

Всичко което ви е нужно да знаете е на сайта на епъл дал съм ви линк ... не се карайте за глупости

tashev

Идеята с ваденето на батерията ми харесва.
Неприятното е че да речем като мързелувам в кревата с макбоок-а и често ми се UnPlug-ва MagneSage-a та за мен лично не виждам как... ако работя на бюро бих си махал батерията но иначе няма как. Тъй като и аз съм ИТ специалист уча хардуерни у-ва от близо 8 години съм съгласен с теорията и махането.
Съощо съм виждал как заминава батерия на иПод 5г за 8 месеца. Така че вярвам че хубаво да се маха.
Още повече че някой от тези неща за Black - Marketing. Никоя фирма със солиде маркетинг отдел като Apple не иска да ползвате продукта им 5години  :twisted:
Български речник за Dictionary.app за Леопард - http://tinyurl.com/9egupa